Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Šedá barva v interiéru není nuda

Šedá barva v interiéru není nuda

Většina z nás miluje barvy. I přesto však v našich domovech převládají neutrální odstíny, mezi které nepatří jen hnědá nebo bílá, ale i šedá barva. Tato barva může na první pohled působit velmi nenápadně, ale opak je pravdou! Pokud víme, jak ji správně použít, může v našem bytě či domě získat neopomenutelné místo.

Šedá barva je nadčasová

Mnoho lidí si při slově šedá může představit nudu a neutrálnost. To je ale velký omyl. Proč by ji jinak s oblibou využívali i ti nejznámější interiérový designéři? Ze všeho nejdřív bychom si měli vlastně říct, co to ta šedá barva vlastně je. Jde o barvu, která vznikla smícháním černé a bílé barvy v různých poměrech. A ačkoliv nejde o barvu ze základního barevného spektra, lidé ji velmi rádi zařazují do svých domovů. A to nejen ve formě doplňků, ale i na samotné stěny. Šedá barva může při správném použití vytvořit elegantní, vzdušný, ale i nadčasový prostor, v němž bude radost trávit každou svoji volnou chvíli.

Odstíny šedé barvy

Odstínů šedé barvy existuje nespočetně mnoho. Rozdíly mezi některými z nich mohou být sotva rozeznatelné, jiné jsou pak naprosto diametrálně odlišné. Jednoznačnou výhodou šedé barvy je fakt, že ji můžeme kombinovat téměř s jakoukoliv jinou barvou, jež nás napadne. Oproti výrazným barvám, jež musíme kombinovat jen s ladícími barvami jde o příjemnou změnu. Šedá barva si jednoduše sedne s čímkoliv. A to neplatí jen u jednoho jejího odstínu, ale u všech.

Pokud se rozhodnete, že zvolíte šedou jako neutrální základ, je vhodné volit její světlejší tóny (stěny, podlaha). Na jejím pozadí tak vyniknou jiné barvy, které si přejete vyzdvihnout. Velmi oblíbená je kombinace šedé barvy se žlutou, modrou, bílou, ale i s barvou mintovou, která je v posledních letech velmi oblíbená v dětských pokojích. Kouzlem šedé barvy je její schopnost utlumit interiér, který by bez ní mohl vypadat příliš ostře. Šedá tyto kontrasty zjemní, ale dokáže propojit i dvě rozdílné barvy.

Šedá barva v interiéru není nuda

Šedá stěna, podlaha, ale i šedé doplňky

Velcí milovníci šedé barvy nebudou zklamaní. Tuto barvu lze použít i na celou místnost. Stačí nám k tomu její různé odstíny v kombinaci s jednoduchými barvami, jakými je černá a bílá, což jsou barvy, z nichž vlastně pochází. Šedá barva je vhodná nejen na stěny, ale i na podlahy či nábytek s doplňky. V mnoha obchodech můžeme narazit i na výrazné šedé tapety, nálepky nebo dekorace, jež prostor ještě více ozvláštní. Pokud je to na vás až přespříliš šedé barvy najednou, můžete jí mírně „rozbít“ použitím barevných doplňků. I kdyby šlo jen o textilie typu závěsy či polštáře na pohovce.

Kombinace šedé barvy

Kromě světle šedé barvy nemusíme mít strach ani z té tmavé. Ta je velmi oblíbená v kombinaci s lesklými barvami, kterými jsou zlatá, stříbrná nebo měděná. Tmavě šedá barva vypadá dokonale i ve chvílích, kdy k ní přidáte dřevo – například na obložení. Působivě budou vypadat i zrcadla se zlatým rámem. Nesmíme zapomínat na to, že tmavá barva opticky zmenšuje prostor, proto bychom zde měli mít dostatek slunečního světla. Jako univerzální radu pro to, jaké odstíny šedé vyhledávat, můžeme považovat toto: Světlé odstíny šedé prostor pocitově ochlazují, tmavé zase oteplují.

Zdroj: flowinteriors.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock