Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Luxusní byt v historické části Karlína

Luxusní byt v historické části Karlína

V údolní nivě Vltavy mezi Libní a Novým městem se rozkládá půvabná městská čtvrť Karlín. Přímo v centru této půvabné pražské čtvrti se pak nachází byt, luxusní co do vybavení i světelného komfortu. Jedná se totiž o byt plný slunce i podmanivé dobové atmosféry.

Moderní byt s dobovými prvky

Byt o výměře 95,2 m2 se dvěma balkóny a sklepem získal na kráse po citlivé rekonstrukci vedené architektem Ondřejem Zoubkem, který se postaral o proměnu celého interiéru s důrazem na zachování genia loci. Zbrusu nový byt se nachází ve čtvrtém nadzemním podlaží cihlového domu v historické části Karlína a je dokonalým skloubením funkčnosti, komfortu a moderního stylu. Přesto si ale dodnes uchoval řadu původních prvků. Ve výsledku tak vznikl nadčasově zařízený interiér, který dává najevo úctu ke starým časům.

Krásný i praktický interiér bytu

Tento byt je nejen velice luxusní, ale také nadmíru pohodlný. Splňuje tak i ty nejnáročnější požadavky na komfort. Součástí rekonstrukce přitom bylo otevření a propojení haly s obývacím pokojem, čímž se vstup do bytu příjemně prosvětlil. Jídelna je zase propojená s kuchyní s dostatečně velkou pracovní plochou. Ložnice disponuje zabudovanou šatní skříní a komodami, které se táhnou po celé délce stěny. Součástí bytu je také prostorný dětský pokoj, pracovna, koupelna, dvě toalety a komora. Užívat lze přitom rovněž sklep umístěný v suterénu domu. Třešničkami na dortu jsou hned dva balkóny příslušící k bytu. Na ten orientovaný na jih se vstupuje z obývacího pokoje, přičemž nabízí výhledy přímo do ulice. Balkón přístupný z kuchyně zase nabízí pohled do dvora. Oběma prostupuje do bytu dostatek slunečních paprsků, a tak je zde postaráno i o skvělý světelný komfort. Jakmile slunce zapadne, nahradí jej lustry a další umělá svítidla rozmanitých tvarů.

Luxusní byt v historické části Karlína
Foto: Ing. Jakub Kozák

Kvalitní materiály v interiéru

Jak už bylo zmíněno, v bytě se nachází řada zachovaných původních prvků. K těm patří zejména dřevěné parkety či zrepasovaná špaletová okna se zafrézovaným silikonovým těsněním a originálním historickým mosazným kováním. Půvab bytu s dobovou atmosférou umocňují také repasované kazetové dveře a akustická předstěna v ložnici. O eleganci a čistý dojem z interiéru se starají i nové štukové omítky a malby. Vše je přitom dotaženo do sebemenšího detailu. Návštěvníky tohoto luxusního bytu tak jistě zaujmou také záclony a závěsy spadající až na zem či nadstandardní zásuvky a vypínače. Většina vybavení interiéru byla vyrobena na zakázku, a to z těch nejkvalitnějších materiálů.

Přečtěte si také

Komfortní byt v šedé barvě

O tom, že šedá vůbec nemusí být nudná, svědčí tento komfortní byt v Krakově. V kombinaci s bílou výmalbou a hřejivým dřevem působí velice útulně a elegantně. K tomu dopomáhá světelný komfort…

Byt plný elegance

Také co se týče zvolených barev, je tento luxusní byt opravdovou pastvou pro oko. Tmavě modré a hnědé tóny tu zjemňují něžné pastelové barvy, přičemž originální barevné kontrasty umocňuje záplava barvy bílé. Spolu s příjemnými barvami zjemňují interiér také živé květiny a obrazy s rostlinnou tematikou. Nebývalou přitažlivost a dotek luxusu pak interiéru dodávají s vkusem zakomponované lesklé doplňky. Až na pár prvků je celý byt zařízen v minimalistickém stylu, díky kterému může v celé své kráse vyniknout jeho vybavení. Za povšimnutí tak stojí například ozdobné rámy zrcadel, symbolické srdce nad manželskou postelí, komfortní retro křeslo sametově modré barvy, dobová patinovaná knihovna, orientální lampa či půvabný křišťálový lustr.

Tento byt je příkladnou ukázkou toho, že bydlet se dá luxusně, komfortně a s respektem ke starým časům. Krásu tohoto nadčasového bydlení s dobovými prvky umocňuje také jeho usazení doprostřed půvabné historické čtvrti Karlín, která nabízí nejedno kulturní vyžití.

Foto: Ing. Jakub Kozák
Zdroj: www.bytkarlin.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock