Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení fanouška Avengers

Bydlení fanouška Avengers

Svérázné bydlení mladého inženýra probouzí k životu svět komiksových hrdinů od Marvelu. Ani ve třiceti letech jej neopustila hravost a fantazie, což je patrné na originálním vzhledu jeho docela prvního bytu. Surový beton musel sice tajit před svými rodiči, dnes se mu tu ale bydlí vážně náramně. Vděčí za to stejně kreativním designérům ze studia HAO Design, kteří byt na Tchaj-wanu za dva měsíce proměnili v místo, ve kterém ožívají všechny superhrdinské příběhy.

Byt s dispozicemi 3+kk se za dva měsíce změnil k nepoznání. Osvěžily jej tematické materiály a dekorace. Z nevýrazného bytu tak vzniklo osobité bydlení pro single muže, který se nebojí tmavých barev, surových materiálů a fantaskních doplňků.

Surový beton, cihly a plech

Mladík si z materiálů oblíbil především surový beton, který chtěl mít po navrácení se domů na očích. Toužil po prostředí vybízejícím k relaxaci po hektickém dni a na rozdíl od svých rodičů mu do takového interiéru surový beton skvěle zapadal. Starší generace však v materiálech surového typu vidí spíše něco nedokončeného. Aby toho nebylo málo, poškádlil budoucí návštěvy i obnaženou cihlovou zdí. Ta ozvláštňuje jídelní část bytu a zajímavě přitom kontrastuje s oplechovaným barovým stolem a květinovým obrazem. Právě květiny tvoří výrazný doplněk interiéru, a tak i zjemňují jeho silně experimentální výraz.

Bydlení fanouška Avengers
Foto: Photos by Hey! Cheese

Interiér v industriálním stylu

Surový beton, přiznané cihly, kovové trubky, … To všechno vytváří výrazné prvky industriálního stylu, který mají zejména muži tolik v oblibě. Představují tak svým bydlením svéráznou, a přitom v jistém smyslu uměleckou revoltu vůči konformnímu světu. To platí i pro toto originální bydlení fanouška Avengers, který si libuje v tmavých barvách, ale přitom nepohrdne ani barevnými detaily osobitých doplňků.

Bydlení ve světě komiksů

Tradiční interiérové dekorace by zde působily příliš fádně. Přáním fanouška Avengers bylo vytvořit domov zrcadlící neobyčejný svět komiksů. Interiér tudíž oživuje například zelená zaťatá pěst Neuvěřitelného Hulka či typický štít Kapitána Ameriky. Nechybí tu zvětšenina hlavy Lego panáčka ani obrovská Rubikova kostka, která posloužila jako noční stolek. Sbírka komiksových artefaktů dodává interiéru na dynamice a originálním rázu. Prostor tak vyznívá hravě, ale zároveň dramaticky.

Bydlení fanouška Avengers
Foto: Photos by Hey! Cheese

Praktické a osobité bydlení

Srdce interiéru tvoří velký otevřený prostor, který spojuje předsíň, obývací pokoj, kuchyni, jídelnu a pracovnu. Menší předsíň působí víceméně nenápadným dojmem. Na tmavé vchodové dveře vizuálně navazuje černá tabulová stěna, která je dalším praktickým osvěžením interiéru. Nachází se zde i lavice s vestavěným botníkem. Kuchyně je pojata vcelku tradičně, oproti zbytku interiéru si na experimenty nepotrpí. Jinak je tomu ale v případě jídelního koutu, který zdobí již zmíněný oplechovaný stůl. Silný industriální nádech získala domácí pracovna. Sestává z betonového stolu, židle a policového sytému. Police představují část komiksové sbírky. Pokud je to zapotřebí, o dostatek soukromí se v této pracovní zóně postará prosklená posuvná stěna. Naproti pracovně se přes chodbu nachází koupelna, po jejímž boku je ještě pokoj pro hosty.

Přečtěte si také

Proměna původního pavlačového bytu na moderní bydlení

Velkou proměnou si prošel tento dvoupokojový byt, který se nachází ve starém činžovním domě ze dvacátých let minulého století v pražském Karlíně. Tento pavlačový dům původně sloužil jako bydlení pro…

Krása originálních prvků

Originální prvky osvěžují celý interiér. Nacházejí se také v ložnici, které vévodí komfortní manželská postel. Jedním z těchto prvků je velká Rubikova kostka sloužící jako noční stolek. Zaujme zde i stylové závěsné zrcadlo či lampička, která má namísto stínítka buřinku. Jsou tu také další originální detaily, které prostoru dodávají šmrnc. Z praktického hlediska je však zapotřebí vyzdvihnout i velkokapacitní šatní stěnu. Tematicky věrný zůstává také obývací pokoj s pohodlnou pohovkou a velkou televizí. V podobě lodních kufrů přináší do interiéru pozoruhodný cestovatelský detail. Zrenovované lodní kufry slouží ve společenské zóně jako odkládací či konferenční stolky. Fungují rovněž jako skladovací boxy na policích.

Byt pro fanouška Avengers je nápaditý, dynamický a svěží. Překvapí hravým i dramatickým rázem, ale také uklidňující zelení. Je zkrátka dokonalou kombinací všeho, co má single mladík rád. A co designérům ukázalo cestu k ušití interiéru přímo na míru.

Štítky: apartmán
Foto: Photos by Hey! Cheese
Zdroj: Ivan House Design studio

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock