Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistické bydlení s akváriem

Minimalistické bydlení s akváriem

Současný minimalistický styl fandí v interiéru hlavně bílé, šedé a černé barvě. V tomto duchu je zařízen i interiér dvoupodlažního domu ve čtvrtém největším litevském městě Šiauliai, jehož tvůrci jsou architekti Ramūnas Manikas a Valdas Kontrimas. Černo-šedo-bílé bydlení zde barevně rozbíjí jen moderně pojaté akvárium, které na sebe okamžitě strhává pozornost.

Interiér plný minimalismu i elegance

Architekti zde dali naplno vyniknout čistým a jemným liniím, ponechali bytu vzdušnost, a tak mohly vyniknout jeho velkorysé proporce. Světlost interiéru je zvýšená díky řadě velkých oken, ale rovněž díky stěnám a nábytku v bílé barvě, kterým sekundují přítomné černé, šedé a dřevité tóny, čímž vzniká působivý kontrast.

První patro společné části domu v sobě spojuje chodbu, obývací pokoj a kuchyni. Pokoj pro hosty, toaleta a místnost určená k vytápění jsou vytvořeny odděleně. V druhém patře se nachází ložnice, dětský pokoj, komora a  dvě koupelny. Všem místnostem přitom vládne striktně minimalistický až asketický styl. Ten se však místy prolíná s čistou elegancí, a to zejména díky luxusně vyhlížejícímu nábytku, dlouhým těžkým závěsům padajícím až na zem a vhodně zvolenému osvětlení.

Umění kontrastu

Interiéru dominuje na pohled velmi příjemná a přirozená barva dubových podlah, která se místy odráží i do obložení na stěně. Dřevěné obklady působí hřejivým dojmem jak v případě kuchyňské linky, tak v případě vestavěného krbu. O to víc pak tyto tmavé dřevité tóny dávají vyniknout bělostným stěnám a stejně bělostnému nábytku. Celek pak stylově rozbíjí hravé černé lustry, které jsou opravdu zajímavým designovým prvkem v interiéru.

Minimalistické bydlení s akváriem

Decentní styl tohoto bytu je v prvním patře příjemně narušen přítomností moderně vyvedeného akvária, které dodává interiéru barvy, život a energii. Podporuje navíc maximálně útulnou atmosféru v místnosti. Akvárium je umně zasazené k bílé stěně a pozorovat život v něm je možné hned z několika stran. Přináší tak do bytu kus přírody, která svou zelení rozsvěcuje jinak decentně laděný interiér. Ve druhém patře se totiž klasický styl v černo-šedo-bílé barvě opakuje a vytváří tak nepřetržitý charakter celého bytu.

Něžné i přísné bytové doplňky

Díky tomu, že se v tomto interiéru prolínají něžně i přísně vyhlížející bytové doplňky, vzniká vskutku osobitý styl bydlení. Na vysokou úroveň jej pozvedají jak obrovská okna zdobená dlouhými těžkými závěsy, elegantně svěšené moderní lampy, tak i působivě vestavěný krb nebo luxusní volně stojící vana v koupelně, ze které je možné shlížet do velkoryse pojatého zrcadla. Opravdovým symbolem luxusu a pohodlí je pak ložnice, jejíž okna opět ohraničují smyslné dlouhé závěsy, které jako by vybízely k zatažení a oddání se k odpočinku v tak krásné a luxusně pojaté rezidenci.

Zdroj: ramunasmanikas.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock