Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistické bydlení s akváriem

Minimalistické bydlení s akváriem

Současný minimalistický styl fandí v interiéru hlavně bílé, šedé a černé barvě. V tomto duchu je zařízen i interiér dvoupodlažního domu ve čtvrtém největším litevském městě Šiauliai, jehož tvůrci jsou architekti Ramūnas Manikas a Valdas Kontrimas. Černo-šedo-bílé bydlení zde barevně rozbíjí jen moderně pojaté akvárium, které na sebe okamžitě strhává pozornost.

Interiér plný minimalismu i elegance

Architekti zde dali naplno vyniknout čistým a jemným liniím, ponechali bytu vzdušnost, a tak mohly vyniknout jeho velkorysé proporce. Světlost interiéru je zvýšená díky řadě velkých oken, ale rovněž díky stěnám a nábytku v bílé barvě, kterým sekundují přítomné černé, šedé a dřevité tóny, čímž vzniká působivý kontrast.

První patro společné části domu v sobě spojuje chodbu, obývací pokoj a kuchyni. Pokoj pro hosty, toaleta a místnost určená k vytápění jsou vytvořeny odděleně. V druhém patře se nachází ložnice, dětský pokoj, komora a  dvě koupelny. Všem místnostem přitom vládne striktně minimalistický až asketický styl. Ten se však místy prolíná s čistou elegancí, a to zejména díky luxusně vyhlížejícímu nábytku, dlouhým těžkým závěsům padajícím až na zem a vhodně zvolenému osvětlení.

Umění kontrastu

Interiéru dominuje na pohled velmi příjemná a přirozená barva dubových podlah, která se místy odráží i do obložení na stěně. Dřevěné obklady působí hřejivým dojmem jak v případě kuchyňské linky, tak v případě vestavěného krbu. O to víc pak tyto tmavé dřevité tóny dávají vyniknout bělostným stěnám a stejně bělostnému nábytku. Celek pak stylově rozbíjí hravé černé lustry, které jsou opravdu zajímavým designovým prvkem v interiéru.

Minimalistické bydlení s akváriem

Decentní styl tohoto bytu je v prvním patře příjemně narušen přítomností moderně vyvedeného akvária, které dodává interiéru barvy, život a energii. Podporuje navíc maximálně útulnou atmosféru v místnosti. Akvárium je umně zasazené k bílé stěně a pozorovat život v něm je možné hned z několika stran. Přináší tak do bytu kus přírody, která svou zelení rozsvěcuje jinak decentně laděný interiér. Ve druhém patře se totiž klasický styl v černo-šedo-bílé barvě opakuje a vytváří tak nepřetržitý charakter celého bytu.

Něžné i přísné bytové doplňky

Díky tomu, že se v tomto interiéru prolínají něžně i přísně vyhlížející bytové doplňky, vzniká vskutku osobitý styl bydlení. Na vysokou úroveň jej pozvedají jak obrovská okna zdobená dlouhými těžkými závěsy, elegantně svěšené moderní lampy, tak i působivě vestavěný krb nebo luxusní volně stojící vana v koupelně, ze které je možné shlížet do velkoryse pojatého zrcadla. Opravdovým symbolem luxusu a pohodlí je pak ložnice, jejíž okna opět ohraničují smyslné dlouhé závěsy, které jako by vybízely k zatažení a oddání se k odpočinku v tak krásné a luxusně pojaté rezidenci.

Zdroj: ramunasmanikas.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock