Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Něžný byt s kachlovými kamny, dubovou podlahou a pianem

Něžný byt s kachlovými kamny, dubovou podlahou a pianem

Také ve Varšavě teď padá sníh. A i když po něm kolikrát nezůstane ani stopy, umocní atmosféru domácí pohody u kamen. Tak je tomu i v případě varšavského bytu, který představuje něžnou náruč jako stvořenou k trávení romantických zimních večerů.

O půvabné bydlení ve Varšavě se postaraly architektky Antonina Sadurska a Katarzyna Burak ze studia FUGA Architektura Wnętrz. Splnit přání jeho majitelům, Justýně a Jackovi, pro ně bylo příjemnou výzvou.

Bydlení na přání

Jacek toužil po tom, aby se součástí nového domova stala dřevěná podlaha s krásnou kresbou. Přál si také kamna a koutek s pianem. Jeho manželka Justýna snila o dřevěné kuchyňské lince, komfortním nábytku a útulné domácí atmosféře. V pokojích synů se měly objevit námořnické akcenty a veselé barvy. Architektkám se podařilo splnit přání majitelů a interiér varšavského bytu získal neobyčejně něžnou tvář.

Něžný byt s kachlovými kamny, dubovou podlahou a pianem
Foto: Aleksandra Dermont

Obývací pokoj s kachlovými kamny a pianem

Nejoblíbenější místností majitelů se stal obývací pokoj. Podlahy v něm jsou z dubového dřeva, které u kamen střídá působivá mozaika odkazující na tu v kuchyni. Právě kamna v rohu místnosti spoludotvářejí hřejivou atmosféru společenské zóny, které zároveň dodávají přitažlivý zámecký nádech. Kouzlo umění reprezentuje také piano pod velkými okny stíněnými šedými závěsy splývajícími až na zem. Velká okna dokonale prosvětlují prostor obývacího pokoje, jemuž vévodí neutrální tóny prohřáté světlým dřevem. Obývací pokoj sestává mimo jiné z šedé sedací soupravy, designového houpacího křesla a konferenčních stolků ve skandinávském stylu. Celek je příjemně svěží a nadýchaný, a to především kvůli hebkým textiliím či dominantnímu obrazu.

Přečtěte si také

Glamour interiér s mechovou stěnou v kuchyni

Odvážné kombinace, mech, lesk, textura, drahé materiály - to jsou hlavní rysy okouzlujícího interiéru. Renovace zařízeného bytu se nesla v duchu glamour stylu, který umí prostornému bytu dodat na…

Elegantní bydlení v jemných tónech

Bílá barva spolu s šedou se objevují také v dalších místnostech. Interiér tak působí příjemně jednotným a elegantním dojmem. Sem tam se zde ukáží i měděné či jemně modré akcenty. Živější barvy se ke slovu dostávají zejména v dětských pokojích, které plují na vlně dětské fantazie. Aby se neztratily, o pomoc se zde hlásí koberec s tématem kompasu. Námořnické prvky dodávají dětským pokojům na svěžesti, z níž si něco vypůjčuje také ložnice rodičů. Modrá barva v ní vypadá opravdu úchvatně. Utlumená designovými svítidly a textiliemi v bílé barvě umocňuje kouzelnou atmosféru tohoto místa stvořeného k odpočinku.

Něžný byt s kachlovými kamny, dubovou podlahou a pianem
Foto: Aleksandra Dermont

Krása detailů

To, co činí interiér varšavského bytu natolik něžným, jsou zejména jemné barvy, mozaiky, čisté linie a elegantní doplňky. Na první pohled tak zaujmou originální závěsná svítidla, heboučké kožešiny, na zem splývající závěsy, bělostné židle a stolky, polštářky, vázy, obrazy, svícny a v neposlední řadě i pokojové květiny. Na bílém pozadí se ve vší své kráse vyjímají ladné tvary, něžné tóny a ztělesněná elegance.

Ve Varšavě tak vzniklo opravdu něžné bydlení, jehož osobitost spoludotváří hned několik uměleckých prvků. Koutek s pianem vybízí k preludování, křeslo u krbu k usebrání nad knihou. A to všechno v příjemné domácí atmosféře s nádechem jakoby ze zámku…

Foto: Aleksandra Dermont
Zdroj: www.fugaarchitektura.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock