Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prostorný loftový byt v centru města

Prostorný loftový byt v centru města

Moderně zařízený loftový byt se stal domovem mladého páru, který miluje kombinaci dřeva a teplých barev. Na první pohled v něm zaujmou horní kuchyňské skříňky připomínající svým seskupením tvar harmoniky. Zajímavým opakujícím se prvkem v interiéru jsou také subtilní dřevěné laťky doplněné o LED pásky, které jakoby představovaly světelné paprsky.

Loftový byt v centru města mladému páru učaroval. Nejenže jim poskytl dostatek prostoru a denního světla, ale rovněž vstup do zahrady plné zeleně. Dalším bonusem pak bylo loftové patro, díky němuž má centrální místnost v bytě zčásti vysoký strop. Interiéru se tak dostalo optického zvětšení, ale i dostatečného přísunu slunečních paprsků, které dovnitř pronikají velkými okny.

Teplé barvy, dřevo a beton

V interiéru loftového bytu nejde pouze o hru světla, která zde vytváří příjemnou atmosféru. Uzdu fantazie zde popustili i jeho obyvatelé, kteří vsadili na kombinaci dřeva, betonu a teplých barev. Vzhledem k tomu, že si oblíbili minimalistický styl, mohla jejich kreativita vyniknout v plné síle. Hlavní roli zde hraje dřevo v příjemně světlých tónech, které je položeno v celém polyfunkčním prostoru na podlaze a také na jedné ze stěn. Ta funguje rovněž jako poněkud netradiční obývací stěna doplněná o jednoduchou poličku a televizi. Ze dřeva jsou i další prvky v obývacím pokoji. Patří k nim například minimalistické poličky na zdi, konferenční stolek na subtilní kovové konstrukci či zajímavé dřevěné laťky, které se hlásí o slovo i v ložnici. Světlé dřevo si přitom skvěle rozumí s bílou, šedou a černou barvou, jež interiéru vévodí. V obývacím pokoji však tuto neutrální barevnou kombinaci zajímavě rozbíjí tyrkysové křeslo s podnožkou.

Prostorný loftový byt v centru města
Foto: Leonas Garbačauskas

Kuchyně s netradičními prvky

Kombinace bílé barvy a světlých tónů dřeva je v kuchyni doplněna o černou barvu v zádech kuchyňské linky. Černé sklo tak zajímavě kontrastuje s částí kuchyňské linky v bílé barvě. Kuchyně je řešená opět minimalisticky. Na první pohled však zaujmou sestupně navržené horní kuchyňské skříňky, které jakoby ve výsledku připomínaly tvar harmoniky. Doprovázejí je vysoké panelové skříně s integrovanými spotřebiči a velkorysým prostorem pro uložení potravin. Převahu využitého dřeva v kuchyni propojené s jídelnou a obývacím pokojem kompenzuje betonový strop s jednoduchými reflektorovými svítidly v černé a bílé barvě. Zóny s odlišnými funkcemi přitom nenásilně rozděluje elegantní kuchyňský ostrůvek v bílé barvě. Ten se využívá jako prostor určený k vaření, ale funguje také jako jídelní stůl.

Přečtěte si také

S citem rekonstruovaný vinohradský byt

Sehnat v Praze vyhovující byt za přijatelnou cenu, to není žádný med. Mladý pár však po únavném hledání přece jen našel jeden, který se stal jejich novým domovem. Nachází se v pražském činžovním domě…

Ložnice se zajímavým čelem postele

Velká míra kreativity nechybí ani v ložnici, která je o to minimalističtěji zařízená. Její dominantou jsou totiž subtilní dřevěné laťky připevněné za čelo postele, které jako paprsky dosahují až na strop. Laťky v sobě mají zabudované LED pásky, takže zároveň fungují jako originální osvětlení. Strop je z betonu, přesto ale nenarušuje útulnou atmosféru v interiéru ložnice, v němž převládají nenápadné barvy a čisté linie. Ložnice je přitom od zbylého prostoru poněkud netradičně oddělena stěnami z čirého skla, které tlumí hluk doléhající z obývacího pokoje.

Prostorný loftový byt v centru města
Foto: Leonas Garbačauskas

Bílá koupelna

V koupelně o sobě dává čistě bílá barva vědět nejvíce. Hlavní a nadčasovou dekorací koupelny je totiž bílý obklad v zajímavém geometrickém uspořádání. Tento netradiční obklad příjemně kontrastuje s tmavou dlažbou. Co se týče vybavení koupelny, majitelé dali přednost sprchovému koutu walk-in. Pro ukládání nezbytností zvolili prostornou nábytkovou skříňku táhnoucí se přes celou šířku místnosti. Na skříňce našlo místo jednoduché umyvadlo. Nechybí tu ani nástěnná podomítková baterie. Kvůli úspoře prostoru pak majitelé zvolili toaletu s komprimovanými tvary.

Interiér si lze nejlépe prohlédnout ze schodů stoupajících z obývací zóny směrem do ložnice. Pozornosti návštěvníků tak neunikne zajímavě řešené posezení na širokých parapetech doplněných dřevěným obložením topných těles. Požitek z odpočinku umocňují pohodlné polštářky, blízký krb i výhledy do zahrady. Nejenže je tak v celém prostoru zajištěn dostatek klidu, světla, tepla a pohodlí, není tu nouze ani o inspiraci, kterou poskytuje svěží dotek přírody.

Foto: Leonas Garbačauskas
Zdroj: www.inarch.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock