Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzelný byt malých rozměrů ve starém činžovním domě

Kouzelný byt malých rozměrů ve starém činžovním domě

V činžovním domě ve Varšavě, který zde stojí od roku 1956, se ukrývá malý, ale krásný byt. Představuje vkusný design a diskrétní kouzlo stylu glamour. Tento originálně zařízený byt slouží jako víkendové bydlení pro majitele a jejich hosty.

Návrhu moderního bytu se chopilo studio interiérového designu Decoroom. Designéři plně využili výhod postaršího domu a originálním způsobem interpretovali myšlenky obyvatel bytu. Při zařizování interiéru se nechali inspirovat ikonickými místy ve Varšavě, k nimž patří zejména Endorfina Foksal či Autor Rooms. Pro zdůraznění moderního charakteru bytu byly hranice mezi jednotlivými zónami záměrně rozostřeny.

Nenápadné rozdělení jednotlivých zón

Malá velikost tohoto bytu čítající pouhých 24 m2 se ukázala být jeho velkou výhodou. Skromné rozměry si vyžádaly řadu zajímavých řešení, která opticky zvětšila prostor, aniž by mu odebrala na kráse a funkčnosti. Výrazné předěly mezi jednotlivými zónami zde nemají místo. Jednotlivé zóny jsou odděleny například pomocí vysoce kvalitní podlahy se šestihrannými dlaždicemi uspořádanými v kuchyňské a koupelnové části. Jako vzdušné oddělení prostoru posloužila také originální knihovna z měděných trubek. Tu vyrobil sám majitel bytu, který je zároveň velký kutil. Knihovna nenápadně odděluje kuchyňský kout od ložnice. Moderní otevřená knihovna funguje zároveň jako šatní skříň. Měděné trubky a dřevo dokonale doplňují působivé uspořádání prostoru, aniž by jej uzavíraly. Na druhé straně se za originální knihovnou nachází spíše symbolický kuchyňský kout, který se přizpůsobuje velikosti zóny určené k přípravě pokrmů. Také tady se o slovo hlásí působivé šestihranné dlaždice opakující se na stěně i na podlaze.

Kouzelný byt malých rozměrů ve starém činžovním domě
Foto: Mateusz Pawelski

S koupelnou v obývacím pokoji

Hlavní ozdobou interiéru je vana stojící v obývacím pokoji. Umožnila to kvalitní voděodolná podlaha. Za minimalistickou vanou se nachází zrcadlová stěna, která opticky zvětšuje interiér, dodává mu na luxusním dojmu a zároveň umocňuje přitažlivost stylu glamour. Vana obklopená zrcadly tak zaručuje silný wow efekt. Napomáhá tomu i zeď naproti zrcadlu, která ukazuje krásu bíle natřených cihel. Noblesní celek pak spoludotváří závěsná designová svítidla, která barevně odkazují na blízkou knihovnu. V tomto eklektickém prostoru je mezi řadou dalších překvapivých prvků pozornost přitahována k relaxačnímu koutku u okna, který vybízí k četbě knihy a vychutnání si dobré kávy. Zdobí jej především dvě výrazné čalouněné židle s nádechem retro stylu. Poblíž volně stojící vany je komfortní manželská postel, které velice sluší pozadí z bílých cihel. Barevný rám a čelo postele představuje velice módní a efektivní řešení. Kombinace modré barvy s bílou a šedou barvou napříč celým interiérem zdůrazňuje originální charakter bytu.

Přečtěte si také

Penthouse z Prahy je bydlením snů

Tento penthouse je právem nazývaný i jako Dům na domě. Je to díky tomu, že je postavený jako samostatný dům umístěný na bytovém domě. Jeho autorem je architektka Jana Schnappel Hamrová ze studia…

Malé, ale nápadité bydlení

Na své skromné rozměry je interiér bytu opravdu okouzlující. Podařilo se do něj velkými okny přivést dostatek přirozeného světla a krásných výhledů. Díky minimalistickému stylu je interiér příjemně prostorný a vzdušný. Naplno vynikají jeho materiály, tvary a barvy. Vize majitele tak spolu se zkušenostmi designérů umožnila vytvořit zcela nestandardní bydlení, které jeho majitelé jistě ocení. Paleta barev kombinující přírodní dřevo a měď s bílými, šedými a klasickými modrými akcenty ladí s obecnou myšlenkou projektu - jednoduché, ale s fantazií.

Ve starém činžovním domě tak vzniklo působivé bydlení, pro které se malá velikost stala velkou výhodou. Je ryze funkční, estetické a příjemně osvěžující.

Foto: Mateusz Pawelski
Zdroj: www.decoroom.eu

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock