Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stoleté dřevěné trámy určily charakter rekonstrukce

Stoleté dřevěné trámy určily charakter rekonstrukce

To, že v bytě nedaleko Moskvy spadl cihlový strop, se ukázalo jako štěstí v neštěstí. Ve vší své kráse se totiž odhalily stoleté dřevěné trámy, které daly novému bydlení výrazný charakter. Kombinace hřejivých tónů dřeva a obnažených cihlových zdí jsou dokonalým spojením, s jehož pomocí vznikl velice nápaditý a útulný interiér.

Rekonstrukce bytu proběhla pod taktovkou moskevského architekta Borise Děnisjuka ze studia buro5. Proměna bytu v budově z roku 1914 se pro něj stala opravdovou výzvou. Vzhledem k historické hodnotě objektu si kladl za cíl zachovat a ještě více zdůraznit co nejvíce dobových prvků.

Poklad pod cihlovým stropem

Byt situovaný ve druhém poschodí upoutal především svými stropy sahajícími do výšky 4,2 m a také původním krbem. Co se týče kvalitních úprav, dlouho strádal, což se podepsalo i na jeho technickém stavu. Došlo ke zřícení cihlového stropu, který ležel na shnilých deskách, i to však s sebou přineslo něco pozitivního. Odkryly se totiž stoleté dřevěné trámy, kovové paprsky a mezaninové okno. Od všech těchto prvků se pak odrazila samotná rekonstrukce.

Stoleté dřevěné trámy určily charakter rekonstrukce
Foto: Mikhail Loskutov

Příjemný koutek u krbu

Architekt využil jak jedinečné výšky stropů, tak znovuobjevených historických prvků. Majitel si přál, aby došlo i k rozšíření prostoru. Nad ložnicí tudíž vzniklo meziposchodí, které funguje jako spíž. Nad koupelnou byl pro změnu vytvořen mezanin, do něhož se vystupuje po žebříku. Naprosto úchvatný koutek vznikl v blízkosti krbu. Představuje příjemné hnízdo ve stěně, v němž se dá nerušeně odpočívat. Hnízdo, sedací souprava, krb, dostatek dříví a obraz se zimní tematikou – to všechno spoludotváří kouzlo tohoto nevšedního koutku prohřátého teplem domova.

Přečtěte si také

Bydlení ve střešní nástavbě panelového domu

Otevřený obytný prostor. Absence klasických chodeb. Sloupy jako součást zařízení interiéru. Na ploše téměř sto metrů čtverečních vznikl funkční a řemeslně dotažený byt. Příjemným bonusem je rozsáhlá…

Interiér v mediteránním stylu

Prostor nad knihovnou osvěžuje světelné mezaninové okno do koupelny. Díky stropu zajišťuje tento originální průhled dostatek světla v místnosti. Taková designová řešení spolu s velkou mírou světla v interiéru jsou přitom pro moskevskou architekturu velmi neobvyklá. Celek připomíná spíše vzdálenou středomořskou architekturu a tedy i mediteránní styl. Rovněž tomu odpovídá světlý ráz interiéru, který zaplňují přírodní materiály a barvy. Výrazným, ale přesto velice jemným prvkem bydlení, je cihlová stěna nabarvená na bílo. Ta osvěžuje jak denní, tak noční část interiéru.

Stoleté dřevěné trámy určily charakter rekonstrukce
Foto: Mikhail Loskutov

V jemných tónech

Bydlení působí velice jemným dojmem. Na bílém pozadí vystupují světlé tóny dřeva, béžové odstíny textilií či kamna se svým černým akcentem. Celek je na pohled příjemně čistý, útulný a hřejivý. Střídmý minimalistický styl osvěžují originální kusy vybavení v doprovodu několika bytových doplňků. Poněkud chladnou převahu bílé barvy rozbíjejí přírodní materiály v čele se dřevem a proutím. Také v tomto případě tedy dochází k navázání na historii bytu. O zachování odkazu se mimo jiné starají dvoukřídlé dveře, které vstupu do noční části interiéru dodávají na majestátnosti.

Při rekonstrukci bytu nedaleko Moskvy došlo k podpoře a zvýraznění dobových prvků. Ve výsledku tak vzniklo moderní bydlení zachovávající si svůj historický odkaz.

Foto: Mikhail Loskutov
Zdroj: www.burofive.ru

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock