Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stoleté dřevěné trámy určily charakter rekonstrukce

Stoleté dřevěné trámy určily charakter rekonstrukce

To, že v bytě nedaleko Moskvy spadl cihlový strop, se ukázalo jako štěstí v neštěstí. Ve vší své kráse se totiž odhalily stoleté dřevěné trámy, které daly novému bydlení výrazný charakter. Kombinace hřejivých tónů dřeva a obnažených cihlových zdí jsou dokonalým spojením, s jehož pomocí vznikl velice nápaditý a útulný interiér.

Rekonstrukce bytu proběhla pod taktovkou moskevského architekta Borise Děnisjuka ze studia buro5. Proměna bytu v budově z roku 1914 se pro něj stala opravdovou výzvou. Vzhledem k historické hodnotě objektu si kladl za cíl zachovat a ještě více zdůraznit co nejvíce dobových prvků.

Poklad pod cihlovým stropem

Byt situovaný ve druhém poschodí upoutal především svými stropy sahajícími do výšky 4,2 m a také původním krbem. Co se týče kvalitních úprav, dlouho strádal, což se podepsalo i na jeho technickém stavu. Došlo ke zřícení cihlového stropu, který ležel na shnilých deskách, i to však s sebou přineslo něco pozitivního. Odkryly se totiž stoleté dřevěné trámy, kovové paprsky a mezaninové okno. Od všech těchto prvků se pak odrazila samotná rekonstrukce.

Stoleté dřevěné trámy určily charakter rekonstrukce
Foto: Mikhail Loskutov

Příjemný koutek u krbu

Architekt využil jak jedinečné výšky stropů, tak znovuobjevených historických prvků. Majitel si přál, aby došlo i k rozšíření prostoru. Nad ložnicí tudíž vzniklo meziposchodí, které funguje jako spíž. Nad koupelnou byl pro změnu vytvořen mezanin, do něhož se vystupuje po žebříku. Naprosto úchvatný koutek vznikl v blízkosti krbu. Představuje příjemné hnízdo ve stěně, v němž se dá nerušeně odpočívat. Hnízdo, sedací souprava, krb, dostatek dříví a obraz se zimní tematikou – to všechno spoludotváří kouzlo tohoto nevšedního koutku prohřátého teplem domova.

Přečtěte si také

Romantické industriální podkroví

Tento romantický industriální podkrovní byt funguje souhrou různorodých užitých materiálů a stavebních prvků – ať už jsou to betonové stěny, dřevo, omítnuté cihly, klenutý strop či ocelové rámy u…

Interiér v mediteránním stylu

Prostor nad knihovnou osvěžuje světelné mezaninové okno do koupelny. Díky stropu zajišťuje tento originální průhled dostatek světla v místnosti. Taková designová řešení spolu s velkou mírou světla v interiéru jsou přitom pro moskevskou architekturu velmi neobvyklá. Celek připomíná spíše vzdálenou středomořskou architekturu a tedy i mediteránní styl. Rovněž tomu odpovídá světlý ráz interiéru, který zaplňují přírodní materiály a barvy. Výrazným, ale přesto velice jemným prvkem bydlení, je cihlová stěna nabarvená na bílo. Ta osvěžuje jak denní, tak noční část interiéru.

Stoleté dřevěné trámy určily charakter rekonstrukce
Foto: Mikhail Loskutov

V jemných tónech

Bydlení působí velice jemným dojmem. Na bílém pozadí vystupují světlé tóny dřeva, béžové odstíny textilií či kamna se svým černým akcentem. Celek je na pohled příjemně čistý, útulný a hřejivý. Střídmý minimalistický styl osvěžují originální kusy vybavení v doprovodu několika bytových doplňků. Poněkud chladnou převahu bílé barvy rozbíjejí přírodní materiály v čele se dřevem a proutím. Také v tomto případě tedy dochází k navázání na historii bytu. O zachování odkazu se mimo jiné starají dvoukřídlé dveře, které vstupu do noční části interiéru dodávají na majestátnosti.

Při rekonstrukci bytu nedaleko Moskvy došlo k podpoře a zvýraznění dobových prvků. Ve výsledku tak vzniklo moderní bydlení zachovávající si svůj historický odkaz.

Foto: Mikhail Loskutov
Zdroj: www.burofive.ru

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Kuchyně se skleněnou zástěnou Onyx

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Perníková chaloupka

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock