Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Velkolepé bydlení pod střechou

Velkolepé bydlení pod střechou

Půdní prostor s velkým potenciálem využívali madridští majitelé zprvu jako skladiště, díky architektům ze studia Egue y Seta však nově získali příjemných 97 m² plochy, která se proměnila v plnohodnotnou část domácnosti. Ta zaujme nejen bohatě zásobenou knihovnou, ale i svěžími akcenty jasně žluté barvy.

Než získala zanedbávaná půda nový atraktivní vzhled, využívali majitelé bytu pouze jeho spodní část. V té je soustředěn hlavní obývací prostor s půdorysem do písmene L, ve kterém se nachází pohodlné sezení s televizí, na něž plynule navazuje jídelní zóna. K dispozici je zde také samostatná kuchyně, s níž sousedí dvě ložnice.

Triplex ze staré půdy

Po schodech se ze spodní a plnohodnotně využívané části bytu vchází na půdu. Architekti vyšli obyvatelům vstříc a z doposud zanedbávaných půdních prostorů vytvořili kouzelné místo pro život. Využili velkého potenciálu horního podlaží, ze kterého se jim podařilo vytvořit téměř triplex, tedy prostor se třemi podlažími přístupnými z jedné vodorovné komunikace. Původní odkladiště má totiž navíc loft. Ten funguje jako pracovna či studovna, přičemž nabízí přehled o tom, co se děje v hlavní zóně dole. Tento prostor umístěný v nejvyšší úrovni bytu je zároveň tím nejklidnějším. Na loft vede zajímavě řešené schodiště se šedým čtvercovým soklem, který slouží jako jeho podesta. Současně je zajímavým prvkem, který ozvláštňuje už tak velice zajímavou atmosféru obývacího pokoje.

Velkolepé bydlení pod střechou
Foto: Vicugo Foto

Podkroví určené ke kreativním činnostem

Pod taktovkou architektů se půdní prostor proměnil ve vzdušné, příjemné a moderní prostředí, které rázem ožilo díky svému vybavení včetně zajímavé kombinace materiálů a barev. V horní části bytu našel své místo komornější obývací pokoj doplněný o krbová kamna a příjemné posezení před bohatě zásobenou knihovnou. Knihy, umělecké artefakty a malířský stojan vůbec dodávají tomuto prostoru podmanivé intelektuální kouzlo. Jasně tak definují novou funkci tohoto kdysi zanedbaného místa, které nově získalo umělecký nádech. Členové rodiny si tak zde mohou nejen povídat, ale také strávit chvilku o samotě s knihou nebo nad malířským plátnem.

Přečtěte si také

Moderní skandinávský interiér z Malajsie

Kombinace bílé a šedé barvy po boku černých akcentů dokáže v tomto interiéru navodit útulnou atmosféru. Jeho synonymy jsou elegance, čistota a jednoduchost. Estetická stránka je v rovnováze s tou…

Pokoj pro hosty s loftem

Rozšíření domácnosti o půdní prostory pomohlo také k vytvoření podlouhlého pokoje pro hosty. Ten se nachází hned vedle schodiště a zajišťuje tak příjemné ubytování pro přátele obyvatel. Také tento pokoj má dvě úrovně. Ta spodní funguje jako ložnice, zatímco ta horní, přístupná po žebříku, představuje malé a klidné posezení. Pokoj pro hosty má tedy rovněž svůj malý loft.

Velkolepé bydlení pod střechou
Foto: Vicugo Foto

Prostorné a svěží bydlení

V bývalém půdním prostoru vzniklo příjemné prostředí, které se rázem stalo srdcem domova. Navíc v sobě ukrývá řadu zajímavých řešení. K těm patří například umělecký koutek se sedací soupravou umístěný pod loftem či koupelna důmyslně skrytá v šedém boxu. V jejím interiéru přibyl k paletě barev luxusně vyhlížející mramor. Celým interiérem podkrovního bydlení se přitom táhne zajímavá kombinace bílé, šedé a žluté barvy, jež doplňují přírodní tóny dřeva. Horní část bytu zaujme navzdory svažující se střeše svým moderním a velmi vzdušným dojmem. Znovuzrozený prostor ozvláštňuje řada pozoruhodných prvků, ke kterým patří například dětské teepee, netradiční konferenční stolky, designová svítidla či barevné textilie s různými motivy. Celý interiér podkrovního bytu navíc příjemně rozjasňují akcenty jasně žluté barvy, které prostoru dodávají tu správnou svěžest a styl.

Stará půda se tak proměnila v úchvatné bydlení, kterému nechybí originalita, prostor a řada zajímavých řešení. Vzniklo velkolepé bydlení pod střechou prozářené nejen paprsky jasně žluté barvy.

Foto: Vicugo Foto
Zdroj: www.egueyseta.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock