Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Půdní byt v decentně industriálním stylu

Půdní byt v decentně industriálním stylu

I ze staré nevyhovující půdy se může stát nadčasové bydlení plné luxusních designových kousků. Důkazem toho je byt evokující pověstné newyorské lofty, který zaujme svou vzdušností i lehce industriálním stylem. Za jeho proměnou stojí designérka Monika White a architekt Michael White. A že se jedná o proměnu vskutku výjimečnou.

Byt na půdě domu z dvacátých let si jako nové místo k životu vybrali manželé, kteří spolu se dvěma malými dětmi žili nějakou dobu v Asii. Ještě než se vrátili do Čech, vysnili si bydlení v pražském bytě, který byl po dlouhá léta jen nedotaženou hrubou stavbou. Ten se k obrazu svému snažili přetvořit v rámci on-line komunikace s Monikou a Michaelem Whiteovými. Manželé si přáli světlý a vzdušný byt odkazující na jejich cestovatelskou vášeň. Vysnili si byt, ve kterém bude soukromý koutek pro každého, ale i velká společenská místnost, kde budou moci být všichni pospolu. Nebáli se výrazných věcí, a tak mohl vzniknout opravdu originální interiér.

Rekonstrukce staré půdy

Monika White si kromě celého konceptu a návrhů vzala na starost nejen komunikaci se skupinami odborných řemesel, ale i se stavební firmou developera. Její partner výsledný layout překreslil tak, že oproti původnímu projektu získala nové místo ložnice a kuchyně. Podle jeho návrhu vznikly v interiéru půdního bytu nové schody, jejichž zajímavostí je, že se vlastně jedná o samostatnou kovovou konstrukci zavěšenou do zdi. Společně se pak postarali o kompletní realizaci včetně dodávek podlah, dveří, koupelen či kuchyně. Samonosné schodiště však není v tomto bytě jedinou zajímavostí. Byt o rozměrech 155 m2, který je koncipován jako dvoupodlažní s terasou, byl totiž doplněn o světlovody, s jejichž pomocí se světlo dostalo až do koupelny. Celkově se tedy podařilo vytvořit pro majitele příjemně světlý půdní byt, do kterého proniká dostatek „horního“ světla. Atmosféra v bytě tak odpovídá tomu, jaká světelná hladina je za oknem. Díky takovému světelnému komfortu mají majitelé zaručen příjemný život včetně rychlého usínání a kvalitního spánku.

Půdní byt v decentně industriálním stylu
Foto: Lina Németh

Půdní byt v lehce industriálním stylu

Jelikož se inspirací pro tuto realizaci stal styl newyorského loftu, celým interiérem prochází beton, dubové dřevo a kovové prvky. Přírodní materiály se zde zajímavě doplňují s lehce industriálním nádechem. O originalitu bydlení se vedle této příjemné symbiózy starají i designové kusy nábytku. K těm patří zejména masivní jídelní stůl dovezený z Indie či toaletní stolek ve vintage stylu v ložnici. Netradičně řešená je také podlaha v obytném prostoru, seskládaná z geometrických dlaždic, které se jakoby vlévají do dřevěné části. Zájmu hostů jistě neujde ani zajímavě koncipovaná kuchyň, která je originálem vyrobeným na míru z masivního dřeva, hrubého kovu a betonové stěrky. Za povšimnutí stojí rovněž šatna z kombinace dřeva a kovu, která se otevírá do ložnice, či půvabná terasa. Výsledkem je tedy mimořádně stylové bydlení v decentně industriálním stylu. Ten umocňuje přiznaný cihlový komín, který spolu s dalšími obdobnými prvky evokuje populární loftové bydlení.

Přečtěte si také

Mezonet v bratislavské Dúbravke

Bydlení na sídlišti jak ho neznáme. Velkorysé, otevřené, s rozsáhlou terasou. Architekti stáli před nelehkým úkolem přestavby velkého mezonetového bytu. Interiér, který vznikal pro mladou rodinu s…

Detaily v interiéru

O tom, že si interiérový designeři v interiéru půdního bytu opravdu vyhráli, svědčí řada zdánlivých detailů. Těch je plný především dětský pokoj, který je splněným snem snad každé malé princezny. Vévodí mu kombinace bílé a růžové barvy. Vedle půvabných postelí s ozdobnými kovovými rámy zaujmou i nezvyklé nadýchané obláčky vznášející se u stropu. Právě dětský pokoj je úchvatnou designovou podívanou. To samé platí pro dětskou koupelnu, v níž se půvabné květinové vzory střídají s působivými metalickými prvky. Ložnice rodičů je naproti tomu jednoduchá a zaujme v ní především stylové osvětlení. Právě umělá svítidla hrají v interiéru také velmi důležitou roli. Napříč interiérem se tak táhnou zejména světla připomínající klasickou žárovku, která jsou v kurzu už po několik sezón. I ty umocňují industriální dojem tohoto půdního bytu. Tím ale jeho překvapení zdaleka nekončí. Na první pohled zde zaujmou také originální stolky, židle, křesla či v koupelně rodičů umístěná volně stojící umyvadla, které jsou imitací kovu. Na ozdobnou eleganci kovových rámů dětských postelí pak navazují židle na terase. Svádějí k odpočinku s výhledem do okolí ve dnech, kdy to počasí dovolí. V zimě zase skýtá příjemné útočiště místo v obývacím pokoji poblíž zabudovaného krbu.

Ze staré půdy tak vzniklo nádherné bydlení pro čtyřčlennou rodinu, ve kterém se industriální styl příjemně mísí s elegancí i romantikou. Půdní byt však nabízí nejen interiér plný designových kousků, ale i dostatek světla a inspirativních výhledů pro opravdu plnohodnotné bydlení.

Foto: Lina Németh
Zdroj: www.lepatio.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock