Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Střešní byt s výhledem na Dunaj

Střešní byt s výhledem na Dunaj

Bydlení v Karloveská zátoce. Rozsáhlá terasa orientovaná na jihozápad, směrem na dunajské rameno. Výhled na vodní hladinu a přírodní scenérii, s možností procházky ve vlastní "zahrádce". Nejde o rodinný dům, ale o byt v nejvyšším podlaží rezidenčního komplexu, s atraktivní polohou v rámci města.

Střešní byt v nedávno dokončeném rezidenčním projektu (architekti Šujan a Stassel, 2016) navrhl studio Lang Benedek pro starší pár, který vyměnil život v rodinném rodinném domě za bydlení v městském prostředí. Manželé, kteří se připravují na zasloužený odpočinek, ocení celkovou propustnost uspořádání bytu, vlastní velkorysou terasu a blízkost k přírodě a především klid, který byl cílem nového uspořádání domů.

Pohledy ze společných prostor - na život na řece a do bratislavské "divočiny" - jsou orientovány na východ a na jih. Kontakt s okolní krajinou je podporován velkoplošným posuvným zasklením, což vede k terase, která téměř zdvojnásobí plochu bytu. 

Střešní byt s výhledem na Dunaj

V obývacím pokoji spojeném s jídelnou, stejně jako v přilehlé kuchyni, není místo, ze kterého by člověk neměl možnost relaxovat při pohledu na zeleň. Byt se stal oázou světla, měnící atmosféru přírodních materiálů během dne a základní čistotou architektonicky dominantní bílé barvy.

Dřevo v interiéru

Přírodní motiv proniká nenápadně do interiéru, kde dřevěné parkety a bílé stěny slouží jako pozadí pro konferenční stolky z ořechového dřeva, jídelního stolu z teakového dřeva a sedacího nábytku skromného a moderního skandinávského designu. Bělost stěn, skříní a polic odpovídá životnímu stylu obyvatel daného bytu a také jejich oblibě obklopovat umělecké a dekorativní předměty, které se tak zvýrazňují a spoluvytvářejí identitu interiéru. Designové prvky vybrané architekty jsou především svítidla. Mezi nimi je nejvýraznější trio světla nad jídelním stolem - Non Random od holandského designéra Bertjana Pota (zastoupeného společností Moooi).

Střešní byt s výhledem na Dunaj

Logistický uspořádaná kuchyně

Ergonomicky tvarovaná kuchyně tvoří logistický uzel mezi ložnicí a obývacím pokojem a využívá vizuálního kontaktu se zahradou. Naopak, noční soukromá zóna je od veřejnosti oddělena posuvnými dveřmi z neprůhledného skla. Je tak snadné dosáhnout soukromí nebo maximálního otevření uspořádání - komunikace a přirozeného toku mezi ložnicí přes kuchyň k jídelně a obývacím pokoji. Tmavší difúze dveří je dalším kontrastem bílé kuchyně a úložného prostoru. Knihovna, regály se skrytými zásuvkami, chodbami a kuchyňskými skříněmi jsou vyrobeny z hladkých nebo profilovaných frézovaných dřevotřískových desek lakovaných v bílé barvě. V kuchyni jsou skladovací dveře dřevěné, v ložnici pokryté prošívanou umělou kůží.

Zdroj: langbenedek.com, foto: Studio Flusser

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock