Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt s nekonvenční duší majitelky

Byt s nekonvenční duší majitelky

Soutěž interiér roku je prestižní soutěž, kde se umisťují ty nejlepší interiéry bytů či domů z naší republiky. Jednu z cen v této soutěži vyhrál i tento malý byt v pražských Dejvicích. Byt se odlišuje od klasických mainstreamových interiérů díky tomu, že jej nelze zařadit do předdefinovaných interiérových stylů, ale přesto je velmi útulný, sympatický – zkrátka je odrazem duše jeho milované majitelky.

Byt s dřevěnou podlahou

K rekonstrukci původního bytu v jednom z dejvických bytů byli pozvání architekti ze studia Morix. A ti se po dohodě rozhodli, že vytvoří odvážné a nekonvenční bydlení, které bude i přes tyto okolnosti stále příjemné k životu. Díky vysoké světlé výšce krovu mohla v tomto poměrně malém prostoru nad kuchyní vzniknout dokonce i pracovna. V bytě je ponechána původní dřevěná podlaha, která je spolu v kombinaci s bílou barvou a retro prvky zajímavým oživením interiéru navozujícím odlehčenou atmosféru.

Nekonvenční bydlení

Architekt Jaromír Pizinger o majitelce bytu říká: „Investorka a majitelka bytu v jedné osobě je silnou, vyhraněnou osobností.“ To znamená, že se na tom, jak bude její byt vypadat, aktivně podílela. Během zadání probíhaly dlouhé rozhovory o tom, jak by měl byt vypadat. Lze říci, že nejde o prvoplánově moderní a stylový interiér, které můžeme vidět v mnoha dnešních interiérech. Jde zde o něco, co odráží majitelčin vkus, životní postoje, názory; a přístup k materialismu. Díky tomu vznikl interiér, jenž lze s poměrně nízkými náklady různě obměňovat – to v případě, kdy majitelku stávající vzhled omrzí.

Byt s nekonvenční duší majitelky

Dominantou bytu je kuchyně

Dominantním prvkem bytu je atypicky řešená kuchyně. Linka je vyrobena z bílého Senosanu, pracovní deska zase z Technistonu. Schody v této místnosti v sobě skrývají vysoké skříňky. Jídelní stůl v industriálním stylu je uchycený do kuchyňského ostrůvku, vyroben je z lakovaných OSB desek, kde jeho druhý konec drží zavěšený na konstrukci krovu ocelovými lanky.

Hlavní osvětlení je ošetřeno 4 dlouhými zářivkami, jejichž zrcadlení vytváří velmi zajímavý efekt. Prostory v bytě jsou vzdušné, a díky vhodně umístěným střešním oknům i dobře prosvětlené. S jistotou můžeme říct, že je zde určitě radost bydlet.

Štítky: apartmán bydlení
Zdroj: www.morix.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock