Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt s nekonvenční duší majitelky

Byt s nekonvenční duší majitelky

Soutěž interiér roku je prestižní soutěž, kde se umisťují ty nejlepší interiéry bytů či domů z naší republiky. Jednu z cen v této soutěži vyhrál i tento malý byt v pražských Dejvicích. Byt se odlišuje od klasických mainstreamových interiérů díky tomu, že jej nelze zařadit do předdefinovaných interiérových stylů, ale přesto je velmi útulný, sympatický – zkrátka je odrazem duše jeho milované majitelky.

Byt s dřevěnou podlahou

K rekonstrukci původního bytu v jednom z dejvických bytů byli pozvání architekti ze studia Morix. A ti se po dohodě rozhodli, že vytvoří odvážné a nekonvenční bydlení, které bude i přes tyto okolnosti stále příjemné k životu. Díky vysoké světlé výšce krovu mohla v tomto poměrně malém prostoru nad kuchyní vzniknout dokonce i pracovna. V bytě je ponechána původní dřevěná podlaha, která je spolu v kombinaci s bílou barvou a retro prvky zajímavým oživením interiéru navozujícím odlehčenou atmosféru.

Nekonvenční bydlení

Architekt Jaromír Pizinger o majitelce bytu říká: „Investorka a majitelka bytu v jedné osobě je silnou, vyhraněnou osobností.“ To znamená, že se na tom, jak bude její byt vypadat, aktivně podílela. Během zadání probíhaly dlouhé rozhovory o tom, jak by měl byt vypadat. Lze říci, že nejde o prvoplánově moderní a stylový interiér, které můžeme vidět v mnoha dnešních interiérech. Jde zde o něco, co odráží majitelčin vkus, životní postoje, názory; a přístup k materialismu. Díky tomu vznikl interiér, jenž lze s poměrně nízkými náklady různě obměňovat – to v případě, kdy majitelku stávající vzhled omrzí.

Byt s nekonvenční duší majitelky

Dominantou bytu je kuchyně

Dominantním prvkem bytu je atypicky řešená kuchyně. Linka je vyrobena z bílého Senosanu, pracovní deska zase z Technistonu. Schody v této místnosti v sobě skrývají vysoké skříňky. Jídelní stůl v industriálním stylu je uchycený do kuchyňského ostrůvku, vyroben je z lakovaných OSB desek, kde jeho druhý konec drží zavěšený na konstrukci krovu ocelovými lanky.

Hlavní osvětlení je ošetřeno 4 dlouhými zářivkami, jejichž zrcadlení vytváří velmi zajímavý efekt. Prostory v bytě jsou vzdušné, a díky vhodně umístěným střešním oknům i dobře prosvětlené. S jistotou můžeme říct, že je zde určitě radost bydlet.

Štítky: apartmán bydlení
Zdroj: www.morix.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

MODERNÍ DESIGN KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Perníková chaloupka

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock