Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Barevné bydlení pro mladý pár

Barevné bydlení pro mladý pár

Vzdušné bydlení oživené veselými barvami a řadou pokojových květin vzniklo v jednom z bytů ve Vratislavi, čtvrtém největším městě Polska. Mladý pár s dítětem tak získal příjemné místo pro život plný barev i přírodních materiálů.

Souhra barev v interiéru

Kombinace žluté a modré barvy v interiéru tohoto polského bytu působí neskutečně vesele, svěže a přátelsky. Není se čemu divit, že právě spojení barvy slunce a nebe pomohlo k výrazné změně nálady v tomto prostředí. Celek je doslova nabitý energií a žít se tu musí jedna radost. Žluté a modré akcenty jsou zjemněny bílou a šedou barvou, vše přitom prohřívají světlé tóny dřeva.

Výrazné prvky

Byt je zařízen minimalisticky a převažuje v něm skandinávský styl. Ten se však vymaňuje ze své komfortní zóny a je hravější než kdy jindy. Zářivé barvy zde dostávají mnohem větší prostor, a tak na sebe pozornost strhává zejména velké žluté křeslo v obývací zóně, žluté i modré židle obklopující jídelní stůl nebo modře vymalovaná zeď uvádějící vstup do pokoje. Dvě barvy udávající tomuto interiéru tak svěží styl se pak opakují i na dalších doplňcích. Jejich zájmu neutekly ani neméně výrazné obrazy nebo jízdní kolo vyčkávající na chodbě. Výrazných prvků je tedy v interiéru celá řada, namísto divokosti však působí energicky a vesele.

Barevné bydlení pro mladý pár

Přírodní materiály

Jak už to u skandinávského stylu bývá, i tady najdeme převahu přírodních materiálů. Velký prostor zde dostává dřevo, proutěné výrobky i pleteniny. Dotek lesa je patrný rovněž na malých stolcích v relaxační zóně, které interiéru dodávají příjemný rustikální ráz. Příhodně s nimi ladí i šedobílý koberec, jehož strukturu kopíruje na něm posazený puf. Přirozenou krásu přírodních materiálů podtrhují s vkusem rozmístěné pokojové rostliny, které jsou dalším příjemným osvěžením tohoto barevného bydlení.

Harmonický celek

Díky umně zvoleným barvám, tvarům a materiálům máme před sebou neskutečně harmonický celek. Ten si navíc libuje v absenci zdobnosti, a tedy v čistých liniích a také v geometrii. Stačí si povšimnout židlí, stolků, závěsných svítidel, podstavců pod květináči, nástěnných hodin, mozaiky za kuchyňskou linkou nebo obkladů v koupelně. To vše si zakládá na symetrii a jednoduchosti, ve kterých spočívá síla.

Nejenže tento byt doslova hýří barvami, ale rád si pohrává i s rozmanitostí tvarů. V sepětí s přírodními materiály, vzdušností a záplavou pokojových květin tak svým obyvatelům nabízí opravdu osvěžující místo pro život.

Zdroj: www.redcubedesign.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

MODERNÍ DESIGN KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Perníková chaloupka

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock