Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt s moderním skandinávským šarmem

Byt s moderním skandinávským šarmem

V jedné z ulic litevského Vilniusu se nachází byt, který si prošel výraznou proměnou. Ačkoliv jsou některé z jeho místností hodně malé, zachovávají si díky minimalistickému stylu vzdušnost. Interiér přitom zdobí řada originálních řešení a žlutých akcentů.

Je to velmi obtížné najít byt, který by byl dokonalý po všech stránkách. Každý má své nevýhody a není vždy vyvážený. Přesto nás však inspiruje k tomu využít jeho vady v náš prospěch. Jako příklad poslouží tento byt ve Vilniusu, o jehož proměnu se zasloužil architekt Indre Sunklodiene ze Studia Interjero Architektura.

Obývací pokoj jako srdce domova

Obytný prostor bytu není zrovna praktický, přesto v něm zařízení velice dobře zafungovalo. Je rozdělený na dva pokoje ve dvou patrech, přičemž každá z úrovní bytů má své vlastní funkce a dekorace. Obzvláště podlaží s dlouhým obdélníkovým půdorysem bylo pro architekta velkým oříškem, nakonec si ale poradil i s ním. Došlo k hladké kombinaci obývacího a jídelního prostoru. Dominantou se stalo komfortní posezení v podobě sedací soupravy se žlutými akcenty. Prostor za krbem a velkorysou knihovnou zdobí bílá cihlová zeď, která se stará o rustikální nádech interiéru. Knihovna je přitom vcelku netradiční. Sestává z kovového rámu a dřevěných kostek. Na druhé straně se nachází nízký úložný prostor, který vede podél stěn a mění se v pohodlnou lavici. Jídelní stůl je před lavicí a na opačné straně jsou dvě židle, které ladí s pohovkou. Obývací a jídelní část se nachází na jedné a kuchyně na druhé straně.

Byt s moderním skandinávským šarmem
Foto: Leonas Garbacauskas

Malá, ale elegantní kuchyně

Obývací a jídelní část jsou situovány na jedné a kuchyně na druhé straně. Kuchyně je sice malá a úzká, což není příliš praktické, ale přesto je vcelku prostorná. V případě kuchyňské linky zaujme především zajímavá geometrie dlaždic. Celek doplňují tóny dřeva a šedobílá kombinace barev. Šedá barva vévodí také obývacímu pokoji a ukazuje tak, že i když se jedná o studený odstín, přispívá k vytvoření příjemného prostředí. Kuchyně se nachází ve stejném patře jako obývací část. Zabírá dlouhý a úzký prostor, který nenabízí příliš mnoho možností, pokud jde o uspořádání a vybavení. Použití neutrálních barev a dřevěných prvků se opět vyplatí a dodá místnosti opravdu sofistikovaný a elegantní vzhled.

Přečtěte si také

Luxusní byt v historické části Karlína

V údolní nivě Vltavy mezi Libní a Novým městem se rozkládá půvabná městská čtvrť Karlín. Přímo v centru této půvabné pražské čtvrti se pak nachází byt, luxusní co do vybavení i světelného komfortu.…

Ložnice a koupelny

Také ložnice je malá, přesto se do ní vešlo vše podstatné. Je vizuálně čistá a vzdušná, a to zejména díky vysokému stropu zvýrazněnému dlouhými závěsy. Jedna ze stěn ložnice je zdobena bílými lakovanými okenicemi různých velikostí a tvarů. Díky skromnému prostoru je zde místo jen pro základní vybavení, přičemž postel zabírá většinu podlahové plochy. Zdi a podlahu té menší z koupelen zdobí elegantní šestihranné dlaždice. Za poloprůsvitnou přepážkou se skrývá pračka a další úložné prostory.

Interiér bytu ve Vilniusu je i přes svou omezenou velikost otevřený, vzdušný a světlý. Na přitažlivosti mu dodává jak čistý minimalistický styl, tak moderní skandinávský šarm. Poskytuje vše, co je k plnohodnotnému životu zapotřebí, a navíc ještě zaujme svou elegancí.

Foto: Leonas Garbacauskas
Zdroj: www.inarch.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Řešení, která budou slušet malé zahradě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock