Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt s moderním skandinávským šarmem

Byt s moderním skandinávským šarmem

V jedné z ulic litevského Vilniusu se nachází byt, který si prošel výraznou proměnou. Ačkoliv jsou některé z jeho místností hodně malé, zachovávají si díky minimalistickému stylu vzdušnost. Interiér přitom zdobí řada originálních řešení a žlutých akcentů.

Je to velmi obtížné najít byt, který by byl dokonalý po všech stránkách. Každý má své nevýhody a není vždy vyvážený. Přesto nás však inspiruje k tomu využít jeho vady v náš prospěch. Jako příklad poslouží tento byt ve Vilniusu, o jehož proměnu se zasloužil architekt Indre Sunklodiene ze Studia Interjero Architektura.

Obývací pokoj jako srdce domova

Obytný prostor bytu není zrovna praktický, přesto v něm zařízení velice dobře zafungovalo. Je rozdělený na dva pokoje ve dvou patrech, přičemž každá z úrovní bytů má své vlastní funkce a dekorace. Obzvláště podlaží s dlouhým obdélníkovým půdorysem bylo pro architekta velkým oříškem, nakonec si ale poradil i s ním. Došlo k hladké kombinaci obývacího a jídelního prostoru. Dominantou se stalo komfortní posezení v podobě sedací soupravy se žlutými akcenty. Prostor za krbem a velkorysou knihovnou zdobí bílá cihlová zeď, která se stará o rustikální nádech interiéru. Knihovna je přitom vcelku netradiční. Sestává z kovového rámu a dřevěných kostek. Na druhé straně se nachází nízký úložný prostor, který vede podél stěn a mění se v pohodlnou lavici. Jídelní stůl je před lavicí a na opačné straně jsou dvě židle, které ladí s pohovkou. Obývací a jídelní část se nachází na jedné a kuchyně na druhé straně.

Byt s moderním skandinávským šarmem
Foto: Leonas Garbacauskas

Malá, ale elegantní kuchyně

Obývací a jídelní část jsou situovány na jedné a kuchyně na druhé straně. Kuchyně je sice malá a úzká, což není příliš praktické, ale přesto je vcelku prostorná. V případě kuchyňské linky zaujme především zajímavá geometrie dlaždic. Celek doplňují tóny dřeva a šedobílá kombinace barev. Šedá barva vévodí také obývacímu pokoji a ukazuje tak, že i když se jedná o studený odstín, přispívá k vytvoření příjemného prostředí. Kuchyně se nachází ve stejném patře jako obývací část. Zabírá dlouhý a úzký prostor, který nenabízí příliš mnoho možností, pokud jde o uspořádání a vybavení. Použití neutrálních barev a dřevěných prvků se opět vyplatí a dodá místnosti opravdu sofistikovaný a elegantní vzhled.

Přečtěte si také

Jak se staví sen 2019 – 8. díl

Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka tentokrát promění starý dům paní Zdeny, babičky, která dostala do péče dvě svá vnoučata. Život k ní nebyl příliš shovívavý, takže si proměnu od podlahy…

Ložnice a koupelny

Také ložnice je malá, přesto se do ní vešlo vše podstatné. Je vizuálně čistá a vzdušná, a to zejména díky vysokému stropu zvýrazněnému dlouhými závěsy. Jedna ze stěn ložnice je zdobena bílými lakovanými okenicemi různých velikostí a tvarů. Díky skromnému prostoru je zde místo jen pro základní vybavení, přičemž postel zabírá většinu podlahové plochy. Zdi a podlahu té menší z koupelen zdobí elegantní šestihranné dlaždice. Za poloprůsvitnou přepážkou se skrývá pračka a další úložné prostory.

Interiér bytu ve Vilniusu je i přes svou omezenou velikost otevřený, vzdušný a světlý. Na přitažlivosti mu dodává jak čistý minimalistický styl, tak moderní skandinávský šarm. Poskytuje vše, co je k plnohodnotnému životu zapotřebí, a navíc ještě zaujme svou elegancí.

Foto: Leonas Garbacauskas
Zdroj: www.inarch.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock