Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak se staví sen 2019 – 2. díl

Jak se staví sen 2019 – 2. díl

Už v pondělí večer na vás na Primě čeká druhý díl nové série oblíbeného pořadu Jak se staví sen. Tentokrát se designéři pustí do proměny bytu mladého a sympatického Martina, akčního sportovce a stevarda. Do pořadu jej přihlásila maminka, která je pro něj největší oporou od chvíle, kdy mu byla diagnostikována rakovina lymfatických uzlin. Někde mezi životem a smrtí si Martin vysnil své nové bydlení, které by mu dodalo větší chuť do života. Podaří se designérům splnit jeho sen?

Těžké chvíle života

Maminka Věra je na svého syna právem pyšná. Vystudoval hotelovou školu, začal pracovat jako stevard a přitom i hodně sportoval. Pravidelně cvičil a dokonce uběhl i několik maratonů. Navíc se o sebe dokázal sám postarat a pořídil si i vlastní bydlení. S příchodem vážné nemoci se však jeho život převrátil vzhůru nohama. Rakovina lymfatických uzlin i vrozená vada srdce si vyžádaly svou daň. Lékaři mu moc šancí na život nedávali. Přesto se však s nepřízní osudu popral s energií sobě vlastní a vychutnává si všechno, o co málem přišel. Za mnohé přitom vděčí i své milované mamince, která se o něj v nejtěžších chvílích starala – a dosud stará. Martin se sice vyléčil, je ale v invalidním důchodu. Musí odpočívat a být i nadále pod dozorem. Cvičí tedy alespoň jógu a od lékařů má povolený i běh do dvou až tří kilometrů.

Ani maminka Věra to však v životě neměla lehké. Její manžel byl alkoholik a bil ji i její děti. Když se s ní manžel rozvedl, dostala 350 tis. Kč, které dala za nájemní smlouvu na byt v suterénu. Nic víc nemá.

Jak se staví sen 2019 – 2. díl

Martinův dosavadní byt

Svůj byt si Martin pořídil ještě před nemocí, kdy vydělával, a tak se nemusel bát závazku v podobě hypotéky. Teď ji musí těžce splácet ze svého invalidního důchodu. Kromě nových oken a dveří na toaletu v bytě nic neměnil, a tak si zachovává svůj původní stav z počátku 90. let. Martin by si přál jeho proměnu, i kdyby zasáhla jen minimum místností. Jeho velkým přáním však je, aby v bytě vznikl prostor pro dvě generace. V jeho nejtěžších chvílích totiž musela maminka přespávat na gauči, a tak by jí rád dopřál větší komfort. Také by chtěl v nových prostorách vítat svou sestru, která za ním i s rodinou jezdí na návštěvu až z Holandska, kde bydlí. Chtěl by zkrátka vytvořit moderní prostředí, ve kterém by si všichni mohli být nablízku. Preferuje přitom skandinávský styl, jeho zakomponování do interiéru však není podmínkou. A také moc rád vaří. Přál by si proto novou kuchyňskou linku s troubou s funkcí vaření v páře. Kuchyně by mohla být propojena s obývacím pokojem, aby nevznikaly zbytečné bariéry. Designéři Martina Pistelakova, Ing. arch Jenda Bek se měli popasovat i s nevyhovujícími starými radiátory, nedostatkem úložných prostorů a začleněním sklápěcí postele do pokoje pro hosty. Podaří se jim splnit Martinova přání?

Proměna Martinova bytu

Největším problémem při rekonstrukci byli sousedé, kteří svými stížnostmi celou proměnu brzdili. Například s takovou pokládkou podlah se mohlo začít až čtvrtý den, což byl stejný den, kdy se měla montovat kuchyně a další nábytek. Nakonec se však designéři se všemi komplikacemi zdárně popasovali.

Jak se staví sen 2019 – 2. díl

Předně probourali příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem, čímž vznikl jeden velký prostor. Zvětšilo se také zádveří, které předtím bylo příliš stísněné. Byt dostal zcela nové kouzlo rovněž díky dřevěné podlaze, která nahradila původním linoleum. Velkou optickou službu zařídily i nové dveře a obložky. Celý interiér byl nakonec pojat v moderním industriálním duchu, kterému nechybí krása ani praktičnost.

Hodnocení designérů

„Proměna to byla tradičně náročná, ale musíme přiznat, že se nám ji líbilo dělat pro kluka, který je v podobném věku, jako jsme my, protože jsme se do něj tak nějak přirozeně uměli vcítit. Vkusově nám i seděl styl Martina, takže to, jak se říká ‚všechno krásně zapadlo, jak mělo', hodnotí celou proměnu designéři. V čase, který jim byl k dispozici, se už ale bohužel nestačili pustit do proměny koupelny. Pokud se ji tak Martinovi jednou povede zrekonstruovat, bude teprve proměna celého bytu dokonalá. Už teď ale určitě bude mít ze stávající proměny radost – stejně jako jeho maminka, která je mu v životě obrovskou oporou.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock