Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Černobílý interiér nemusí být nudný

Černobílý interiér nemusí být nudný

Černá a bílá barva vytvářejí v interiéru nejvýraznější barevnou kombinaci, která je zároveň nejvíce kontrastní. Černobílý interiér je nadčasový, jelikož je a vždycky bude v kurzu. Spojení těchto dvou barev z opačné strany barevného spektra vypadá naprosto úchvatně i v litevském bytě, do kterého se dnes podíváme.

Byt se nachází v hlavním městě Litvy. Na první pohled zaujme vysokým kontrastem černobílé kombinace barev, minimalistickým vzhledem a čistými liniemi. Vévodící černou a bílou barvu v něm příjemně prohřívá dotek dřeva světlých odstínů. Najdeme ho na podlaze a také na jedné ze skříněk. Jednolitou barevnou kombinaci narušuje také designový koberec v modré barvě v obývací části bytu a zajímavé dlaždice zemitých barev v koupelně. Jinak je celý interiér vyvedený v černé a bílé barvě, s malou zastávkou u šedé.

Světlé a vzdušné bydlení

Díky velkým oknům a vůbec častému použití skla je interiér bytu příjemně světlý. Může za to také dostatek velkých bílých ploch, které navíc prostor opticky zvětšují. Vzniká tak prostorné a vzdušné bydlení, které může volně dýchat i díky praktickému minimalistickému stylu. Interiér bytu zdobí jen pár obrazů, textilií a pokojových květin. O to více může vyniknout designový nábytek, zrcadla či lampy. Jednotlivé prostory jsou otevřené, na kuchyni s jídelnou tak volně navazuje obývací pokoj. Všechny pokoje propojuje jednotný barevný i minimalistický styl, čímž vzniká příjemně kompaktní bydlení.

Černobílý interiér nemusí být nudný

Elegantní byt s nápadem

Kromě poutavé černobílé kombinace zde zaujme i řada dalších prvků. Patří k nim zejména zajímavá prosklená stěna, která odděluje odpočinkovou část od společenské. Moderní skleněná stěna se v jisté obměně opakuje i v prostoru mezi koupelnou a šatnou. Pozornost si rovněž zaslouží designové židle a netradiční gauč. Chytrým řešením jsou prakticky neviditelné dveře, které v místnosti díky své bílé barvě příjemně zanikají, čímž celý prostor opticky zvětšují. Už sama černobílá kombinace přivádí do interiéru jistý elegantní nádech, o umocnění tohoto kouzla se mimo jiné starají bílé závěsy spadající až na zem.

Přečtěte si také

Monochromaticky laděný interiér

Mezi velmi univerzální a přitom neuvěřitelně útulné řešení, které navíc působí opravdu harmonicky, patří monochromaticky laděný interiér. Ten, jenž vznikl v apartmánu v Tel Avivu, přichází navíc s…

Pokud se vám černobílá variace barev líbí, můžete si ji vnést i do vašeho domova. Zatímco bílá barva přinese eleganci a nadčasovost, černá se postará o jistou dávku dramatičnosti. Při zvolení černobílé kombinace je však třeba vycházet z velikosti interiéru. Bílá barva tak dobře poslouží v menších interiérech s nedostatkem přirozeného světla, zatímco převažující černé se nemusíte bát v prostornějších domácnostech s velkými, ideálně francouzskými, okny.

Černou tak můžete aplikovat na některé stěny a třeba i na podlahu. Jestliže se obáváte stoprocentní černé barvy, vsaďte na antracitovou. Podle vzorníku barev sice odpovídá tmavě šedé, avšak pohledově připomíná světlejší černou. Také černobílá kombinace barev v interiéru má své nevýhody, může totiž působit příliš sterilně a chladně. Oživte ji proto nábytkem či podlahou ze dřeva, kus práce zastanou i pokojové květiny či hřejivé textilie. A pokud se vám nechce zcela proměňovat své bydlení do vysoce kontrastní kombinace barev, vyzkoušejte si ji třeba jen na textiliích a bytových doplňcích. I tahle změna váš interiér příjemně ozvláštní.

Zdroj: www.redeco.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Interiér rodinného domu Horoměřice

Ernestine

Dětský pokoj, Praha

Rodinný dům s velkou terasou v Plzni

Obývací pokoj v Hřibojedech

Ložnice pro ASKO

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Malý dřevěný dům vsazený do zahrady

Dům s fasádou z břidlice uprostřed lesa

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock