Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení na pouhých 37 metrech čtverečních

Bydlení na pouhých 37 metrech čtverečních

V Lodži, centrální části Polska se nachází malý byt, který se stal velkou výzvou pro architektonické studio 3XEL Architekci. Dá se vůbec vytvořit praktické a estetické bydlení na pouhých 37 m2?

Charakter malého bytu spoludotváří bílé pozadí prohřáté tóny dřeva a ozvláštněné akcenty černé barvy. Pozornost však na sebe v prvé řadě přitahuje sametová sedací souprava ve svůdné višňové barvě.

Bílý interiér s červeným akcentem

Bílý minimalistický interiér v garsonce v Lodži navrhli architekti Justyna Kolasa a Patryk Ławrynowicz. Jejich cílem bylo vytvořit světlé a útulné bydlení, ve kterém by bylo vše, co je k plnohodnotnému životu zapotřebí. Jako hlavní barvu interiéru zvolili bílou. Volba této barvy jakožto dominantní barvy na malém prostoru byla ovlivněna severními okny v interiéru s výhledem na zastavěnou úzkou ulici. Vysoké domy v sousedství totiž příliš světla do interiéru nepouštějí. Na bílém pozadí pak o to více vynikly přírodní doplňky a zejména výrazný červený akcent v podobě velurové sedací soupravy.

Bydlení na pouhých 37 metrech čtverečních
Foto: Dariusz Jarząbek

Obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou

V malém, ale otevřeném bytu se architekti pokusili jasně vymezit jednotlivé funkční zóny. Kuchyňský kout propojili s kulatým jídelním stolem. Ve vysoké kuchyňské lince ukryli lednici, myčku i troubu. Právě bílá minimalistická kuchyně tak vytvořila pozadí pro obytnou část interiéru. Dominantou obývacího pokoje je již zmíněná červená sedací souprava, kterou doprovází elegantní konferenční stolek a komoda. Podlahu krášlí malý koberec v přírodním odstínu.

Přečtěte si také

Půdní byt v decentně industriálním stylu

I ze staré nevyhovující půdy se může stát nadčasové bydlení plné luxusních designových kousků. Důkazem toho je byt evokující pověstné newyorské lofty, který zaujme svou vzdušností i lehce…

Ukrytá ložnice, půvabná koupelna

Společenská a soukromá část bydlení jsou odděleny velkou bílou skříní, kterou osvěžuje řada pokojových rostlin čistících vzduch. Tajemně ukryté ložnici vévodí vysoká postel se dvěma prostornými zásuvkami, které usnadňují skladování. Nechybí zde noční stolek a velká vestavěná knihovna. Vizuálně čistý vzhled představuje také koupelna, jejíž půvab umocňují překrásné dlaždice.

S důrazem na detail

V interiéru je důmyslně propojena funkčnost s estetikou, a to při zachování originality bydlení. Jednotlivé místnosti tak zkrášlují různé obrazy, sochy a grafiky. Charakter tohoto originálního interiéru však spoludotvářejí rovněž originální svítidla, elegantní závěsy, vázy a svícny. Vzniká příjemná mozaika, která nenudí, ale naopak inspiruje.

Architekti tak na ploše o velikosti 37 m2 vykouzlili přirozeně krásné bydlení, do kterého se jim podařilo dostat velké množství světla i umění. A ve kterém je sedací souprava takovou třešničkou na dortu…

Štítky: apartmán
Foto: Dariusz Jarząbek
Zdroj: www.3xel.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock