Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Retro byt na pražském nábřeží

Retro byt na pražském nábřeží

Dnes nás čeká prohlídka bytu, který podle návrhu architekta Fritze Lehmanna krášlí pražské nábřeží už od roku 1938. Na přání nové doby a stoupajících nároků na moderní bydlení sice změnil svou tvář, genius loci však zůstal zachován.

Bydlení s respektem k historii

Při pohledu na zrekonstruovaný byt by snad Fritz Lehmann, rakouský architekt působící v Čechách, nebyl zklamán. K proměně interiéru domu, o jehož vzhled se významně zasloužil, totiž došlo s respektem k paměti tak vzácného místa. Dobový charakter interiéru byl za pomoci profesionálů zachován v největší možné míře. Zatímco dispozice bytu tak byly adaptovány pro potřeby moderního člověka, všechny původní prvky v interiéru prošly citlivým řemeslným repasováním.

Retro styl v interiéru

V interiéru bytu se důmyslně stírá hranice mezi minulostí a současností. Zajímavě řešené průchody mezi jednotlivými místnostmi, velká okna a dveře, stoly a stolky, až na zem spadající těžké závěsy, zrcadla, umyvadla i kliky – to všechno jsou významné retro prvky, které zahaleny do nového hávu dodávají tomuto bydlení neskutečně elegantní ráz. Svou nadčasovostí je příhodně rozbíjejí především praktické poličky a moderní designová svítidla. I na těch je však znát inspirace starými časy. Design tohoto bytu přitom sází na méně výrazné barvy a libuje si ve velmi jemných odstínech, které umocňují luxusní dojem z interiéru, jeho vybavení a doplňků.

Retro byt na pražském nábřeží

Komfortní bydlení s atmosférou třicátých let

Srdcem tohoto zbrusu nového domova s nádechem nostalgie se stal obývací prostor velkoryse propojený s kuchyňskou a jídelní částí, a to pomocí původních dvoukřídlých dveří s přidaným nadsvětlíkem. Bývalá kuchyně s pokojem pro služku se proměnila v moderní ložnici s kompletním zázemím včetně koupelny a šatny. Díky perfektně řešeným úložným prostorům je byt dostatečně vzdušný. Minimalistický styl v něm dává vyniknout jednotlivým kusům nábytku, bytovým doplňkům, ale i čisté architektonické kráse. Díky minimalistickému stylu, velkým oknům a správné paletě barev působí byt také velmi světlým dojmem. Celým interiérem prostupují jemné pastelové barvy a oblé linie, které zde pomáhají dokreslovat přitažlivou atmosféru třicátých let.

Přečtěte si také

Romantické industriální podkroví

Tento romantický industriální podkrovní byt funguje souhrou různorodých užitých materiálů a stavebních prvků – ať už jsou to betonové stěny, dřevo, omítnuté cihly, klenutý strop či ocelové rámy u…

Byt s důrazem na prostor

Přitažlivost bytu na pražském nábřeží netkví pouze v jeho historickém odkazu, paletě jemných barev, kombinaci moderních a retro doplňků, ale také v jeho velkoryse pojatých místnostech. S dostatkem přirozeného světla a absencí přemíry bytových doplňků tak zde vzniká vysoce komfortní místo pro život, na kterém se může scházet početná rodina spolu s přáteli. Zároveň je tu ale i možnost najít si koutek jenom pro sebe.

V matičce Praze tak vzniklo vysoce komfortní bydlení, jehož synonymy jsou prostor a elegance. Bydlení, kterému se v dokonalé symbióze podařilo spojit minulost s přítomností.

Štítky: apartmán retro styl
Retro byt na pražském nábřeží
Retro byt na pražském nábřeží
Retro byt na pražském nábřeží
Retro byt na pražském nábřeží
Retro byt na pražském nábřeží
Retro byt na pražském nábřeží
Retro byt na pražském nábřeží
Zdroj: www.editarchitects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock