Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistický byt ve skandinávském stylu

Minimalistický byt ve skandinávském stylu

Dvoupokojový byt v centru Bratislavy představuje příjemnou kombinaci skandinávského a minimalistického stylu. Svým obyvatelům poskytuje nadstandardní bydlení s inspirativními výhledy na Dunaj.

Minimalistický styl

Tento byt, který zaujímá plochu 56 m2, je ukázkou toho, že i na vcelku malém prostoru lze vytvořit útulný a vzdušný domov plný světla. Stalo se tak za pomoci profesionálů ze studia Archstyl architekti v čele s Jurajem Krčem, kterým se podařilo využít obytný prostor maximálně efektivně. Ústřední myšlenkou projektu se stal minimalistický styl, který do interiéru přinesl jednoduchost, čistotu a řád. V bytě tak našel své místo vestavěný nábytek vyrobený přesně na míru, díky jehož rozvržení může celý interiér volně dýchat. Využitý minimalistický styl zde nedává prostor množství bytových doplňků, a tak o to více mohou vyniknout zajímavé stylové detaily.

Obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou

Ruku v ruce s minimalistickým stylem kráčí praktičnost, která spoludotváří charakter každé místnosti. Praktické vybavení v kvalitních materiálech a příjemných barvách je dalším pozitivem tohoto nadstandardního bydlení. Obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou je toho důkazem. Všechny tři obytné zóny na sebe plynule navazují, co se týče barev, materiálů i tvarů. Optický předěl mezi obývacím pokojem a jídelní částí tvoří moderní jídelní stůl s mramorovou deskou, který doplňují komfortní čalouněné židle. Ústředním bodem obývacího prostoru je nadčasová knihovna v tmavé barvě. Ta byla vyrobena na míru a doplněna o LED podsvícení. Tmavou knihovnu zjemňuje svou světle šedou barvou sedací souprava, po jejímž boku našlo své místo zajímavé designové křeslo. S tmavou barvou knihovny ostře kontrastuje bílá kuchyňská linka, která kromě zabudovaného sporáku a kuchyňského dřezu ukrývá i netradiční chlebník. Ten je zahloubený v pravé části linky a dá se jednoduše zakrýt příklopem v barvě pracovní desky. Kuchyňskou zónu kromě převažující bílé barvy opticky vymezuje i netradičně řešená dlažba.

Minimalistický byt ve skandinávském stylu
Foto: Marián Svítek

Ložnice a koupelna

Mezi knihovnou a televizí se nachází dveře do ložnice, které nejsou na první pohled vůbec patrné. Za svou nenápadnost vděčí nejen bílé barvě, ale i tomu, že nezvykle sahají až po strop. Také v ložnici, do které vedou, najdeme prostor plný kontrastů. Zatímco šatní skříň a noční stolky zahaluje černá barva, postel má barvu bílou. Veškeré vybavení ložnice je pak utopeno v bílé výmalbě. Také tady nechybí jedna zajímavost. A tou je avantgardní stropní svítidlo, které je vlastně zrcadlící plochou odrážející všechno kolem sebe. Praktické uvažování architektů se nezapře ani v koupelně, v níž se nachází i toaleta. Tu však pro potřebu soukromí od koupelny chytře oddělili pomocí posuvného panelu z masivního laťování. Koupelna je sice malá, ale je v ní všechno podstatné včetně vestavěné pračky. Kombinace bílé barvy a světlých tónů dřeva navíc koupelně vážně svědčí.

Využití zrcadel v interiéru

Jelikož se jedná o vcelku malý byt, bylo k jeho optickému zvětšení použito hned několika zrcadel, která se postarala o vzdušnost, dostatek světla i maximalizaci prostoru v interiéru. Zrcadla se v bytě nacházejí na skrytých i na první pohled viditelných místech. Zrcadlo tak ukrývají například vestavěné skříně v ložnici. V tomto případě však zrcadlovou vrstvu pokrývají tmavé dřevěné lamely. Ty zjemňují poněkud chladivý efekt zrcadla, aniž by přitom bránily v odrazu světla.

Přečtěte si také

Stylový byt pro mladou dvojici

Mladý pár, který se rozhodl usadit v srbské metropoli Bělehradě. O svém budoucím bydlení měli jasné představy, vytoužený byt měl být zejména praktický, plný přirozeného světla a zároveň elegantní, s…

S nádechem skandinávského stylu

V interiéru převažuje černobílá kombinace barev doplněná o světlé i tmavší tóny dřeva. Sametový nádech interiéru dodávají světlé odstíny šedé barvy. Poněkud konzervativní paletu barev příjemně osvěžují růžové a tmavě modré akcenty. Celkové barevné i materiálové pojetí interiéru odkazuje na inspiraci ve skandinávském stylu. Tomu odpovídá i neuvěřitelně otevřené, vzdušné a minimalisticky zařízené prostory. Skandinávský styl zde však ani zdaleka nepůsobí stroze. Jeho síla tkví především v důrazech na detail a čisté linie. Odpovídá mu také hojné využití bílé barvy v kombinaci s přirozenou krásou dřeva.

Minimalistický byt ve skandinávském stylu
Foto: Marián Svítek

Nadčasové dřevo a dlažba

Dalším zajímavým prvkem tohoto bytu je, že jeho dřevěné podlahy na některých místech ustupují před šestiúhelníkovými kachličkami v bílé a šedé barvě, které celému prostoru dodávají zajímavý ráz. Hřejivost dřevěných podlah navíc opticky rezonuje spolu se zrcadly. V kombinaci s použitým mramorem, světlými barvami a tmavými akcenty pak spoludotváří nadčasovou atmosféru bytu s nádechem opravdového luxusu. Z materiálu tak v interiéru dostal největší prostor mramor, mořený a přírodní dub.

Dvoupokojový byt v centru Bratislavy zaujme nejen svou vzdušností plynoucí z minimalistického stylu, ale také vysoce kvalitními materiály a příjemnými odstíny barev. 

Foto: Marián Svítek
Zdroj: www.archstyl.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock