Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistický byt ve Vilniusu

Minimalistický byt ve Vilniusu

Autorem tohoto minimalistického bytu o velikosti 91 metrů čtverečních v litevském Vilniusu je architekt Indre Sunklodiene ze Studio InArch, který navrhl bydlení pro mladý pár, kterému se líbí jednoduchost – minimálně co se bydlení týče.

Jednoduché, ale přesto útulné

Interiér bytu nabízí odvážná a jednoduchá řešení, kterými jsou například silné kontrasty či vzájemné působení materiálů. Minimalistické pojetí prostoru uzavírají umělecká díla ve formě velkých obrazů. Originalitu tomuto interiéru propůjčují betonové stropy a černé prvky v podobě osvětlení. Prvky industriálního designu jsou důmyslně doplněny bohatou paletou materiálů a textur, jež mají na celkovou atmosféru pozitivní vliv.

Dominantní pohovka v obývacím pokoji

Za dominantní prvek obývacího pokoje můžeme považovat prostornou pohovku světle hnědé barvy, která je jako dělaná na odpočinek se svými přáteli. Zbytek pokoje je laděn do černé, bílé a šedé barvy, jež spolu dokonale ladí a zároveň tvoří jakýsi kontrast. O dostatečné osvětlení se stará několik svítidel, která jsou rozmístěna po obvodu dvou stěn tohoto pokoje. K oživení zde slouží obraz.

Minimalistický byt ve Vilniusu

Na obývací pokoj navazuje kuchyně s jídelní částí, kde nás může zaujmout provedení jídelních židlí, ale i ladící osvětlení, jenž se nachází nad stolem s dřevěnou deskou, která v prostoru funguje spolu s horními kuchyňskými skříňkami stejné barvy. Jedna část skříněk je zabudovaná ve stěně, kde díky své bílé barvě není téměř vidět.

Dětský pokoj jako protiklad ke zbytku bytu

Jak ložnice, tak i koupelna je laděna taktéž do černo-šedo-bílé kombinace, jež těmto pokojům přidává na eleganci. Ani zde nechybí originální obraz. Dětský pokoj je opakem toho, co najdeme ve zbytku interiéru. Nese se v kombinaci zelené a bílé barvy vyvolávajících atmosféru klidu a pokoje.

Zdroj: www.inarch.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock