Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistický byt ve Vilniusu

Minimalistický byt ve Vilniusu

Autorem tohoto minimalistického bytu o velikosti 91 metrů čtverečních v litevském Vilniusu je architekt Indre Sunklodiene ze Studio InArch, který navrhl bydlení pro mladý pár, kterému se líbí jednoduchost – minimálně co se bydlení týče.

Jednoduché, ale přesto útulné

Interiér bytu nabízí odvážná a jednoduchá řešení, kterými jsou například silné kontrasty či vzájemné působení materiálů. Minimalistické pojetí prostoru uzavírají umělecká díla ve formě velkých obrazů. Originalitu tomuto interiéru propůjčují betonové stropy a černé prvky v podobě osvětlení. Prvky industriálního designu jsou důmyslně doplněny bohatou paletou materiálů a textur, jež mají na celkovou atmosféru pozitivní vliv.

Dominantní pohovka v obývacím pokoji

Za dominantní prvek obývacího pokoje můžeme považovat prostornou pohovku světle hnědé barvy, která je jako dělaná na odpočinek se svými přáteli. Zbytek pokoje je laděn do černé, bílé a šedé barvy, jež spolu dokonale ladí a zároveň tvoří jakýsi kontrast. O dostatečné osvětlení se stará několik svítidel, která jsou rozmístěna po obvodu dvou stěn tohoto pokoje. K oživení zde slouží obraz.

Minimalistický byt ve Vilniusu

Na obývací pokoj navazuje kuchyně s jídelní částí, kde nás může zaujmout provedení jídelních židlí, ale i ladící osvětlení, jenž se nachází nad stolem s dřevěnou deskou, která v prostoru funguje spolu s horními kuchyňskými skříňkami stejné barvy. Jedna část skříněk je zabudovaná ve stěně, kde díky své bílé barvě není téměř vidět.

Dětský pokoj jako protiklad ke zbytku bytu

Jak ložnice, tak i koupelna je laděna taktéž do černo-šedo-bílé kombinace, jež těmto pokojům přidává na eleganci. Ani zde nechybí originální obraz. Dětský pokoj je opakem toho, co najdeme ve zbytku interiéru. Nese se v kombinaci zelené a bílé barvy vyvolávajících atmosféru klidu a pokoje.

Zdroj: www.inarch.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock