Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt vyladěný do posledního detailu

Byt vyladěný do posledního detailu

Byt, do kterého dnes nahlédneme, se nachází v Gdańsku, v jednom z nejstarších a největších polských měst. Konkrétně jej najdeme ve Stachurově ulici pojmenované tak po legendárním polském spisovateli a písničkáři Edwardu Stachurovi. A protože se Gdańsk rozkládá přímo při pobřeží Baltského moře, je i v bytě patrný letmý dotek námořnické modři.

Byt plný fantazie

Po působivém bydlení v blízkosti moře zatoužil mladý pár pracující v lékařském oboru. Svěřili tak svůj nový byt do rukou studia Raca Architekci a dveře fantazie nechali notně dokořán. Jejich přáním bylo, aby mohli žít v moderním a útulném bytě, který bude zařízen ve skandinávském stylu se světlým nábytkem. Přání jim bylo splněno a z proměny bydlení je jasné, že si architekti dali na celém projektu opravdu záležet – je totiž vyladěný do posledního detailu. Hlavní roli zde hrají barvy, materiály, tvary, ale právě i každý detail, který podtrhává osobitost tohoto moderního bydlení.

Námořnická modř a světlé dřevo

Byt barevně i stylem skvěle zapadá do okolního prostředí. Může za to především využití námořnické modři, která se objevuje hned na několika bytových doplňcích, ale příjemně zbarvuje dokonce i část stěny v jídelně propojené s obývacím pokojem. Přitažlivé tóny námořnické modři v bytě doplňují bílé, šedé a černé odstíny. Celek pak zjemňují růžové a měděné doplňky, ale především použité přírodní materiály jako dubové dřevo a mramor.

Byt vyladěný do posledního detailu

Osobitě zařízený interiér

V bytě se nachází obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou, ložnice se šatnou, koupelna a také chodba spojující všechny místnosti. Jednotlivé místnosti barevně propojují i šedé odstíny, které na chodbě a v koupelně přechází do tmavě šedé a černé barvy. Koupelna je zařízena v moderním minimalistickém stylu, fandí využití mramoru, dřeva i velké plochy zrcadel. Dotek minimalismu je zde patrný i v podobě nenáročných světel, která se pak opakují v mírné obměně v rámci celého interiéru.

Mnohem jasnějším dojmem působí skvěle řešená kuchyně, která je umně propojená s jídelnou i obývacím pokojem. Pracuje s příjemnými šedobílými tóny nápaditě rozbitými stěnou v námořnické modři. Jídelní stůl ze světlého dubového dřeva doplňují židle střídavě v dřevitém, růžovém a černém provedení. Cit pro hravost je však patrný z celé této místnosti a ani ostatní nezůstávají pozadu. Jednu z dominant jídelny přitom tvoří dvě závěsné černé lampy v jednoduchém stylu, který jim neubírá na majestátnosti. Světlá barva dřeva se opakuje i v podobě zdejších úložných prostorů.

Bydlení s dotekem umění

To, že je tento byt doladěný do posledního detailu, je znát i z obrazu instalovaného naproti sedací soupravě v obývacím pokoji. Je na něm totiž paleta zásadních barev, která se opakuje po celém bytě.

Byt vyladěný do posledního detailu

Zajímavé také je, kolik místností v sobě vlastně obsahuje tak otevřený prostor započínající kuchyní a otevřený do klidové zóny. Naproti kuchyňské lince a z dosahu jídelny i obývacího pokoje se totiž nalézá i malé místo určené pro domácí kancelář.

Osobitě řešená je také ložnice, ve které se opět opakuje nám už známá kombinace barev. Nechybí tu černá závěsná i stojací lampa, mezi nimi velká postel z dubového dřeva a také jednoduché kulaté zrcadlo. Všimněte si i zajímavého nočního stolku. Díky účinné hře světel a všudypřítomným zrcadlům se v ložnici dobře vyjímá i šatna opakující v sobě tytéž barevné tóny.

A tím už naše prohlídka nově zařízeného bytu v Gdańsku končí. Nejenže jsme se společně pokochali moderním a funkčním bydlením, ale ještě jsme si užili hry s opravdovým smyslem pro detail.

Zdroj: raca-architekci.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock