Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prostorný podkrovní ateliér v modré barvě

Prostorný podkrovní ateliér v modré barvě

V historickém jádru Lisabonu se nachází dvoupodlažní podkrovní byt, který své majitelce, designérce interiérů, slouží jako ateliér. Na první pohled zaujme otevřeným prostorem, vysokými stropy i příjemně modrou barvou, která interiéru bytu vévodí. V kombinaci s bílou barvou a jemnými tóny dřeva tak vzniká opravdu inspirativní prostředí s přímořskou atmosférou.

Ateliér pro designérku interiérů

Zásada, kterou se designérka Lígia Casanova řídí v práci pro své klienty, je pomoci jim vytvořit domov, v němž budou opravdu šťastní. Od této zásady neupustila ani při zařizování svého bytu plnícího funkci ateliéru. Zapojila svou představivost, cit pro detail a kombinaci barev i materiálů, až vznikl opravdu půvabný interiér, v němž je jistě radostí pracovat i snít. Nejen díky příjemnému odstínu modré barvy totiž celý byt působí velice pozitivním, svěžím a energickým dojmem.

Kouzlo modré barvy

Modrá barva dokáže v interiéru neskutečné věci. Je barvou nebe, moře, dálek, svobody a důvěry. Pohled na modrou barvou uklidňuje, umožňuje odpočívat a rozjímat. Podporuje ale také schopnost soustředění, jelikož na sebe nestrhává pozornost, neruší a neprovokuje. Modrá barva je navíc velice inspirativní barvou, která podporuje myšlení. Není tedy náhodou, že si ji do interiéru podkrovního bytu zvolila právě designérka interiérů, která chce s maximální soustředěností pracovat v klidném a inspirativním prostředí. Modrá barva zde přitom díky svému světlému odstínu mohla být použita ve velké míře. Daří se jí opticky rozšířit prostor do stran i do hloubky. Modrá barva navíc dokázala celý byt příjemně rozzářit. Pomáhá jí v tom také kombinace s bílou barvou a světlými odstíny dřeva. Krásu svěže modré barvy ještě o to více umocňují sluneční paprsky prodírající se do interiéru prostřednictvím velkých oken.

Prostorný podkrovní ateliér v modré barvě
Foto: Lígia Casanova

Prvky v modré barvě

V pozadí modré barvy se ztrácí zejména obývací pokoj. Do modré jsou tu utopené police i zdi netradičně zdobené tapetou s motivy plechovek od kaviáru. Modrá barva dostává prostor také na žebříku usnadňujícímu přístup do nejvyšších pater knihovny, ale i na sedací soupravě, koberci a řadě bytových doplňků. Stejně příjemné odstíny modré barvy lemují i rámy balkonových oken. Jakmile se do nich opře slunce a interiér zaplaví hřejivé teplo, efekt přímořské atmosféry a letních dnů se stane dokonalým.

Prakticky zařízený interiér

Co se týče jednotlivých místností dvoupodlažního podkrovního bytu, ve spodním patře se nachází menší kuchyně s jídelnou, prostorný obývací pokoj a koupelna. Na galerii, která je přístupná po schodech, vzniklo místo pro velkoryse pojatou pracovnu. Úložné prostory jsou řešeny pomocí vestavěných skříní, které sahají až do stropu. Neubírají tak interiéru na vzdušnosti ani na prostoru. Úložné prostory v obývacím pokoji nabízí i originální konferenční stolek a další stolky a komody citlivě rozmístěné po místnosti. Celek tak vůbec nepůsobí zahlceně a přináší majitelce to pravé místo pro práci i odpočinek, při němž má všechno důležité po ruce.

Přečtěte si také

Bydlení na pouhých 37 metrech čtverečních

V Lodži, centrální části Polska se nachází malý byt, který se stal velkou výzvou pro architektonické studio 3XEL Architekci. Dá se vůbec vytvořit praktické a estetické bydlení na pouhých 37 m2?

Příjemné barvy i materiály

Srdcem podkrovního bytu je obývací pokoj s vysoce komfortní sedací soupravou, na nějž navazuje jídelní prostor tvořený velkým jídelním stolem, který namísto židlí doplňují lavice. Příjemné žluté akcenty představují dvě závěsná svítidla snášející se nad jídelní stůl. K dotvoření půvabné atmosféry pak nemohou chybět ani řezané květiny v designových vázách. Kuchyně je skromnější, ale dostačující. Na kuchyňskou linku navazují další úložné prostory, které lemují i výstup po schodišti do pracovny v patře. Půvab interiéru přitom umocňuje bíle lakovaný dřevěný nábytek, ale i ten zanechaný v původní přirozené kráse a se zajímavou texturou. S tím pak příhodně ladí dřevěné podlahy, které sem tam pokrývají koberce s nádechem modré barvy.

V podkrovním bytě tak vznikl inspirativní ateliér v něžně modré barvě, k jehož útulné atmosféře přispívá hřejivý dotek denního světla i krásné výhledy na malebné domy historického centra Lisabonu.

Štítky: apartmán
Foto: Lígia Casanova
Zdroj: www.ligiacasanova.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock