Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Kontejnerové domy jsou praktickým a levným řešením bydlení. Ze 6 kontejnerů lze udělat luxusní a prostorný dům, který svůj industriální styl už připomíná pouze ze zahrady. Interiér je světlý, prostorný a nabízí rodině s dětmi skvostné bydlení.

Stále více jsou u nás alternativní způsoby bydlení populární. Jejich výhody jsou především v ceně, rychlosti výstavby a dostupnosti. Třeba takový kontejnerový dům. Je poskládán jako stavebnice z přepravních kontejnerů, které splnily svůj účel v podobě přepravy zboží. Použité kontejnery už se zpět nepřeváží, protože vyrobit nové vyjde levněji. Tak chátrají někde v USA nebo Evropě. Další využití kontejnerů přispívá k ekologickému řízení a snižuje uhlíkovou stopu, která je již na mnoha místech daleko za úrovní udržitelného rozvoje. Cena za jeden kontejner se pohybuje okolo 50-70tis. A dá se z nich vytvořit skutečné luxusní sídlo.

Dům jako stavebnice

Domy z kontejnerů se dají poskládat skoro jako Lego. Kontejnery se očistí, obrousí a natřou. Poté se vyříznou všechny stavební otvory a nanese se pěnová izolace ze všech stran. Poté se kontejnery opláští typem obkladu, jaký si klient zvolí. Je to velmi variabilní bydlení, co se týče velikosti i výsledného půdorysu. Už ze dvou kontejnerů vznikne byt o dispozici 2+kk o ploše 53 m2. Často ani na první pohled nepoznáte, že je dům z lodních kontejnerů. Uvidíte krásný domek s dřevěnou fasádou. Cena kontejnerového domu je sice výrazně nižší, ale k ceně samotného kontejneru je nutné připočítat i náklady na dodělání. Většinou se cena velkého domu pohybuje okolo 1 milionu korun.

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Krásný dům za 2 měsíce

V East Hampton vznikl největší projekt z přepravních kontejnerů od architektů z MB Architecture. Z 6 kontejnerů vznikl luxusní dům o ploše 165 m2. Na místo byly kontejnery rozmístěny za 2 dny a jeho finální stavba trvala pouhé 2 měsíce a za tu dobu vznikl rodinný dům, který disponuje 4 ložnicemi, 3 koupelnami a velkým společným obývákem s kuchyní. Zvenku je dům natřený černou barvou, aby hezky zapadal do zahrady, vnitřek je pravý opak. Bílé stěny a barvy, které ji podtrhují. Kontejnery byly poskládány tak, aby kopírovaly dub uprostřed pozemku.

Přečtěte si také

Dům z „kontejneru“ ovinutý verandami

Přízemní stavba nacházející se v Takaka Town District na Novém Zélandu, jenž je dílem architektů z Arthouse Architects, množstvím rozlehlých venkovních verand odkazuje na místní tradiční usedlosti s…

Velké prosklené stěny vytvářejí perfektní spojení s krásnou zahradou a inteiér naplňují světlem. Tento dům byl dokončen v březnu 2019 a ke stavbě hlavní části konstrukce byly použity 4 předělané přepravní kontejnery o rozměrech 12 x 2,5 metru, dva naskládané vedle sebe a dva naskládané na sebe. Pozemek pro výstavbu je trojúhelníkového tvaru a je zalesnění s vyvýšeninami, které si klienti přáli zachovat a spojit s výstavbou. K domu krásně pasuje i velká kaskádovitá terasa a bazén a vzrostlé traviny, které krásně dokreslují kontrast světlé terasy a černého domu.

Kdyby si klienti nepřáli ponechat zvenku přiznané kontejnery, nikdo by na první pohled nepoznal, o co tu jde. Ale zde bylo cílené zvlnění plechů ponecháno a kontejnery byly opatřeny černým lakem. Hotový dům krásně zapadl do vzrostlé zahrady a travinové výsadby. Uvnitř se mísí světlý skandinávský styl, který je doplněn barevným nábytkem a doplňky. Tou nejkrásnější dekorací jsou výhledy z velkých oken, proto už žádné další nebyly v interiéru třeba. 

Štítky: kontejnerové domy
Zdroj: www.mbarchitecture.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock