Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Kontejnerové domy jsou praktickým a levným řešením bydlení. Ze 6 kontejnerů lze udělat luxusní a prostorný dům, který svůj industriální styl už připomíná pouze ze zahrady. Interiér je světlý, prostorný a nabízí rodině s dětmi skvostné bydlení.

Stále více jsou u nás alternativní způsoby bydlení populární. Jejich výhody jsou především v ceně, rychlosti výstavby a dostupnosti. Třeba takový kontejnerový dům. Je poskládán jako stavebnice z přepravních kontejnerů, které splnily svůj účel v podobě přepravy zboží. Použité kontejnery už se zpět nepřeváží, protože vyrobit nové vyjde levněji. Tak chátrají někde v USA nebo Evropě. Další využití kontejnerů přispívá k ekologickému řízení a snižuje uhlíkovou stopu, která je již na mnoha místech daleko za úrovní udržitelného rozvoje. Cena za jeden kontejner se pohybuje okolo 50-70tis. A dá se z nich vytvořit skutečné luxusní sídlo.

Dům jako stavebnice

Domy z kontejnerů se dají poskládat skoro jako Lego. Kontejnery se očistí, obrousí a natřou. Poté se vyříznou všechny stavební otvory a nanese se pěnová izolace ze všech stran. Poté se kontejnery opláští typem obkladu, jaký si klient zvolí. Je to velmi variabilní bydlení, co se týče velikosti i výsledného půdorysu. Už ze dvou kontejnerů vznikne byt o dispozici 2+kk o ploše 53 m2. Často ani na první pohled nepoznáte, že je dům z lodních kontejnerů. Uvidíte krásný domek s dřevěnou fasádou. Cena kontejnerového domu je sice výrazně nižší, ale k ceně samotného kontejneru je nutné připočítat i náklady na dodělání. Většinou se cena velkého domu pohybuje okolo 1 milionu korun.

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Krásný dům za 2 měsíce

V East Hampton vznikl největší projekt z přepravních kontejnerů od architektů z MB Architecture. Z 6 kontejnerů vznikl luxusní dům o ploše 165 m2. Na místo byly kontejnery rozmístěny za 2 dny a jeho finální stavba trvala pouhé 2 měsíce a za tu dobu vznikl rodinný dům, který disponuje 4 ložnicemi, 3 koupelnami a velkým společným obývákem s kuchyní. Zvenku je dům natřený černou barvou, aby hezky zapadal do zahrady, vnitřek je pravý opak. Bílé stěny a barvy, které ji podtrhují. Kontejnery byly poskládány tak, aby kopírovaly dub uprostřed pozemku.

Přečtěte si také

Zařízený freedomek – levný dům bez nutnosti úřadů a řemeslníků

Stavba domu není v dnešní době vůbec snadná záležitost. Při představě vlastního bydlení v rodinném domě se vám ihned vybaví závratné finanční částky, nekonečné obíhání úřadů a parta nespolehlivých…

Velké prosklené stěny vytvářejí perfektní spojení s krásnou zahradou a inteiér naplňují světlem. Tento dům byl dokončen v březnu 2019 a ke stavbě hlavní části konstrukce byly použity 4 předělané přepravní kontejnery o rozměrech 12 x 2,5 metru, dva naskládané vedle sebe a dva naskládané na sebe. Pozemek pro výstavbu je trojúhelníkového tvaru a je zalesnění s vyvýšeninami, které si klienti přáli zachovat a spojit s výstavbou. K domu krásně pasuje i velká kaskádovitá terasa a bazén a vzrostlé traviny, které krásně dokreslují kontrast světlé terasy a černého domu.

Kdyby si klienti nepřáli ponechat zvenku přiznané kontejnery, nikdo by na první pohled nepoznal, o co tu jde. Ale zde bylo cílené zvlnění plechů ponecháno a kontejnery byly opatřeny černým lakem. Hotový dům krásně zapadl do vzrostlé zahrady a travinové výsadby. Uvnitř se mísí světlý skandinávský styl, který je doplněn barevným nábytkem a doplňky. Tou nejkrásnější dekorací jsou výhledy z velkých oken, proto už žádné další nebyly v interiéru třeba. 

Štítky: kontejnerové domy
Zdroj: www.mbarchitecture.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock