Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení v kontejneru

Bydlení v kontejneru

Spojení „bydlení v kontejneru“ u vás asi nevyvolá právě lákavé představy. My vám dnes ale rozhodně nenabízíme bydlení ve stylu lidí bez domova. Domy z přepravních kontejnerů totiž právě teď zažívají svůj boom a jsou opravdu lichotivým módním výstřelkem důvtipných designérů, kteří navíc uvažují chytře a ekonomicky.

Kontejner jako levné bydlení

Protože jsme národ důmyslný a plný šikovných kutilů, dokážeme na bydlení ušetřit a ještě si užívat jeho originálního prostředí, k jehož kráse dokážeme velkým dílem vlastnoručně přispět. Taková vidina kontejnerového domu je tak skvělou výzvou pro všechny kutily, kteří se chtějí vymykat a zároveň využít všech kvalit, které se jim nabízí. A že těch kvalit má kontejnerový dům mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát...

Tak předně je takový kontejnerový dům minimálním zásahem do vaší peněženky. Koupit přepravní kontejner a přeměnit ho na plnohodnotný dům je totiž mnohem levnější než postavit nebo koupit klasický dům na nejlevnějším místě ve městě. A to se vám ještě nemusí podařit najít přesto to, co bude naplňovat vaše představy o krásném bydlení. Naproti tomu s kontejnerovým domem na míru vše, co potřebujete pro vysněné bydlení udělat, je se pro takový dům rozhodnout.

Rychlá realizace, snadná konstrukce

Pokud manuální práce není právě vaše silná stránka, můžete realizaci kontejnerového bydlení nechat na odbornících a jen se těšit na svůj nový a vskutku originální domov. Realizace kontejnerového domu pak v průměru trvá jen pár měsíců, a to od okamžiku rezervace domu s realizační firmou do chvíle vašeho nastěhování. Realizace kontejnerového domu ale může být i mnohem rychlejší, a to v případech, kdy se jedná o malometrážní byt nebo kancelář. K takovému využití totiž postačí jen jeden kontejner.

Domov z kontejnerů si však můžete celkem jednoduše postavit i sami. Další výhodou tak je, že přetvořit jeden nebo více kontejnerů na dům vašich snů je relativně snadné. Vše, co k takovému snu potřebujete, jsou tak šikovné ruce a přepravní kontejner, který lze jednoduše zakoupit u vybrané společnosti a (nechat) převézt na finální místo.

Bydlení v kontejneru

Kontejner jako lego pro dospělé

Ať už si kontejner postavíte sami nebo necháte realizaci na odbornících, jistě oceníte, o jak variabilní bydlení se jedná. Kontejnerový dům totiž umí dle potřeby podlehnout vaší fantazii. Existuje tak široká řada typů přepravních kontejnerů, přičemž už těch základních je cca 16. Kombinací vybraných typů a rozměrů tak lze dosáhnout jakéhokoliv vašeho přání a vysněné představy. Kontejnery lze nejen vzájemně kombinovat, pootáčet, posouvat, ale třeba i převrátit vzhůru nohama. Kontejner vám pak může připomínat poněkud větší lego pro dospělé, díky jehož kombinování a vrstvení získáte originální a krásné bydlení přímo na míru.

Snadná manipulace i dostupnost

Další výhodou takového kontejneru je jeho snadná manipulace. Lodní kontejnery jsou totiž primárně určeny k transportu, a tak si je i vy můžete přestěhovat, kam potřebujete. Vzhledem k nosnosti takového kontejneru budete sice potřebovat velký náklaďák a často i jeřáb, ale ty byste potřebovali i v případě klasické stavby domu. V případě kontejnerového domu navíc máte jistotu, že budete tuto techniku potřebovat jen na začátku.

Plusem v případě kontejnerového bydlení je i to, že kontejnery jsou na planetě poněkud rozmnoženy. Firmy vám tak moc rády prodají nějaký ten přebytek. Nenechte se však zlákat nízkou cenou a kupujte výhradně kontejnery v dobré kondici.

Bydlení v kontejneru

Bezpečné bydlení v kontejneru

Kontejnerové domy jsou velmi robustní, a tak se nemusíte bát, že by jim ublížila třeba nepřízeň počasí. Jsou navrženy tak, aby vydržely hurikán 5. typu a odolaly i většímu požáru. Lodní kontejner je totiž sám o sobě z oceli, tudíž z nehořlavého materiálu. Dle požárních testů z USA se kontejner nehroutí ani při intenzivním hoření budovy, takže je bezpečnější nebo minimálně stejně bezpečný jako dřevostavba či klasický zděný dům. Podlaha kontejneru je přitom vyrobena z tvrdého dřeva, interiér a exteriér jsou nastříkány velmi odolnou barvou, která neuvolňuje žádné toxiny.

Vzhledem k tomu, že jsou lodní kontejnery navrženy tak, aby na rozbouřeném moři vydržely plně naložené zatížení v devíti patrech nad sebou, můžete si z kontejnerů bez problémů postavit i několikapatrové a maximálně bezpečné bydlení.

Kontejner v souladu s přírodou

Aby toho nebylo málo, máme v případě kontejnerového bydlení skvělou zprávu i pro všechny, kteří chtějí žít v souladu s přírodou. Pokud se totiž rozhodnete pro váš obytný kontejner zvolit základ z použitého kontejneru, právě jste už pro tak dosti devastované životní prostředí udělali něco opravdu chvályhodného. Použitím kontejneru na výstavbu kontejnerového domu jste totiž vlastně již použitý kontejner recyklovali, takže jen díky vám nebude třeba jej na konci jeho životnosti rozřezat, roztavit a znovu použít. Jeho záchranou jste tak celé planetě ušetřili velké množství energie. Tím, že jste obrovské plechové krabici dali šanci na nový život, nedošlo k použití klasických stavebních materiálů, takže i tím jste opět ušetřili lidmi natolik zkoušené životní prostředí.

Kontejner jako originální vizitka

Výhod kontejnerového bydlení je tedy obrovské množství. Tou zásadní výhodou však je odtrhnout se od davů a vykročit novým směrem. Možná zatím nepříliš známým, ale o to lákavějším. Takový kontejner se totiž vkrátku může stát vaší originální vizitkou. Vizitkou toho, že jde bydlet rychle, lépe, snadno a ekologicky. A co by člověk neudělal pro svou fantazii a pro přírodu?

Zdroj: cocoonmodules.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock