Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak se staví sen 2019 – 5. díl

Jak se staví sen 2019 – 5. díl

Zapněte si dnes ve 21:30 TV Prima a sledujte další zajímavý díl pořadu Jak se staví sen. Tentokrát se designéři vrhnou na splnění snu paní Andrey, maminky pětiletého Filipa. Před rokem se jí do cesty postavila rakovina, boj o život ale nevzdává – hlavně kvůli svému chlapci. Podaří se Andree Hylmarové a Marku Povolnému vytvořit této sympatické dvojici nové a krásné místo pro život?

Z modelky maminkou

Andrea si dříve budovala kariéru jako modelka. Předváděla pro Osmanyho Laffitu, cestovala po světě, osamostatnila se a vyspěla. Na úkor jejího splněného snu se jí však ze života začali vytrácet kamarádi a ani s rodinou se příliš nestýkala. Rozhodla se proto s modelingem skončit a vrátit se do rodné Jihlavy. Toužila žít tak jako její vrstevníci a na přání rodičů si chtěla dodělat i maturitu. Když ji úspěšně zdolala, věnovala se práci v kavárně. Poté byla zaměstnána jako obchodní zástupce a nedávno jako farmaceutický reprezentant. Jejím největším štěstím je syn Filip, kterého vychovává sama. Život v páru není její šálek kávy a nechce ani mluvit o Filípkově biologickém otci. Ten má přitom svou rodinu a narození Filipa si vlastně ani nepřál.

Jak se staví sen 2019 – 5. díl

Ve stínu nemoci

Nemoc o sobě dávala vědět už v roce 2017. Andrea se cítila velmi vyčerpaná a musela se vzdát svých oblíbených sportovních aktivit. Za všechno mohla z počátku neškodná bulka v prsu, která byla podle lékařů jenom uzlinou. Jenže bulka nemizela a konečný verdikt zněl jasně –  zhoubný nádor. Následovala chemoterapie, záchovná operace prsu, mrtvička, potvrzení genetické mutace, hormonální léčba, … Nakonec musela Andrea podstoupit oboustrannou mastektomii.

Nový domov pro Filípka

V boji o život si Andrea uvědomovala, že jediným skutečným smyslem jejího života je Filípek. Tak ráda by mu vytvořila nový a krásný domov, ve kterém by se cítil opravdu šťastně. Od narození vlastně ještě neměl svůj pokojíček, a to už brzy půjde do školy a bude potřebovat prostor a klid na učení.

Jak se staví sen 2019 – 5. díl

Ani s bydlením to Andrea neměla lehké. Předtím než otěhotněla, bydlela v bytě 2+1, na který splácela hypotéku. Jakmile byla v očekávání, byt pronajala a šla bydlet k rodičům. Po roce však museli byt prodat. Vzhledem k tomu, že v domě rodičů bydlí i její bratr s rodinou, měli s Filípkem k dispozici jen velmi málo prostoru. Zůstali tam do doby, než bylo Filípkovi 2,5 roku. Andrea pak nastoupila do práce a pronajala si nový byt. Potom jí ale cestu zkřížila nemoc. Andrea nemohla ve svém stavu zůstat bez dozoru, a tak se s Filípkem vrátila zpátky k rodičům. S maminkou a Filípkem spávala v jednom pokoji, zatímco tatínkem musel spát v jiném. Situace tedy byla velmi neúnosná. Nakonec to dopadlo tak, že se jim pro Andreu podařilo získat byt. Placení hypotéky pro samoživitelku na neschopence však byl velký problém. Nakonec jí ale pomohl tatínek i přátelé. Právě jedna z jejích kamarádek, Simona, navíc Andreu přihlásila do pořadu Jak se staví sen a tím jí i jejímu Filípkovi dala šanci na krásnější domov.

Pod taktovkou designérů

Místnosti v novém bytě Andrey a Filipa jsou až na jednu úplně prázdné. Na rekonstrukci zkrátka nezbyly peníze. A právě proto je tu pořad Jak se staví sen, aby pomohl této mladé bojovnici vykouzlit to pravé bydlení pro ni i jejího synka. Dvojice designérů ve složení Andrea Hylmarová a Marek Povolný se tak měli pustit do realizace dětského pokoje, kuchyně a případně i obývacího pokoje. Jelikož byl byt už vyklizený a určený k rekonstrukci, mohlo zde vzniknout nové bydlení doslova od podlahy.

Jak se staví sen 2019 – 5. díl

„Přiznali jsme panelák takový, jaký je. Dominantním prvkem je odhalená železobetonová stěna mezi kuchyní a obývákem. Nejen, že přiznává původní materiál s jeho nedokonalostmi, ale zároveň je to výrazný výtvarný prvek. K betonu jsme zvolili kontrastně dřevěnou podlahu – průmyslovou mozaiku a černé doplňky. Lehce průmyslový vzhled doplňují i plechové dveře, které jsme nechali v základním pozinkovaném nelakovaném povrchu. V původním interiéru nebyl žádný nábytek, což nám vše usnadnilo a mohli jsme se soustředit pouze na doladění novými kusy nábytku,“ shrnují celou proměnu designéři.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

MODERNÍ DESIGN KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock