Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Komfortní byt v pastelových barvách

Komfortní byt v pastelových barvách

Manželský pár si po vylétnutí dětí z hnízda přál rekonstrukci svého bratislavského bytu. S důrazem na vzdušnější bydlení a pastelové barvy záhy vznikl nový prostor pro život, ozvláštněný hravými prvky s nádechem retro stylu.

S požadavkem na přestavbu bytu byl majiteli osloven architekt Alan Prekop, který se postaral o změnu dispozic, jež do bytu přinesla více prostoru a světla. Ze čtyřpokojového bytu se tudíž stal třípokojový, jehož srdce tvoří velkoryse řešená jídelna umožňující pohodlné setkávání generací. Do obývacího pokoje se díky odstranění příčky dostalo jižní světlo, a tak je prostor plný slunce téměř po celý den. Jeden z dětských pokojů vzal díky tomu zcela za své, druhý nově funguje jako pokoj pro hosty.

Dřevo a jemné barevné tóny

Do vzdušnějšího a prosvětlenějšího bydlení si majitelé přáli přivést jemné pastelové barvy, konkrétně růžovou, zelenou a béžovou. Ty se prolínají celým interiérem a dodávají mu na hravosti a eleganci. Skvěle jim to přitom sluší v kombinaci s bílou výmalbou, zlatavými prvky a nábytkem ze dřeva, který upoutává svou působivou kresbou. Architekt tedy nechal vyniknout přirozenou kresbu materiálů. Jemné barevné akcenty pak zapracoval na monochromatickém základě.

Komfortní byt v pastelových barvách
Foto: Nora a Jakub Čaprnkovci

Bydlení s neviditelnými dveřmi

Interiér bytu působí čistě a vzdušně mimo jiné díky integrovaným úložným prostorům a prakticky neviditelným dveřím. Dveře se skrytými zárubněmi jsou totiž integrovány do dřevěných obkladů, přičemž zpřístupňují ložnici, pokoj pro hosty, koupelnu a technickou místnost. Spáry otevíravých částí dveří jsou elegantně skryty, a tak celek působí příjemně jednolitým dojmem. Umístění dveří prozrazují pouze nenápadná mramorová madla. Dřevěný obklad prochází celým interiérem a dodává mu tak jednotný charakter.

Nový domov, v němž si teď manželé dosyta mohou užívat soukromí, nezapře svou originalitu. Vybavení ve stylu retro mu vdechlo neuvěřitelně přitažlivou duši. Nouze tu však není ani o prvky ryze moderní. To vše se s podporou vhodně zvolených materiálů a barev ukazuje jako mozaika dokonalého bydlení, které jen tak nezevšední. Pozornosti jistě neujdou velkorysé police, originální sedací nábytek, obrazy, lampy a další dekorace. Elegantní dojem pak spoludotvářejí sněhobílé závěsy spadající až na zem.

Foto: Nora a Jakub Čaprnkovci
Zdroj: www.alanprekop.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock