Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Komfortní byt v pastelových barvách

Komfortní byt v pastelových barvách

Manželský pár si po vylétnutí dětí z hnízda přál rekonstrukci svého bratislavského bytu. S důrazem na vzdušnější bydlení a pastelové barvy záhy vznikl nový prostor pro život, ozvláštněný hravými prvky s nádechem retro stylu.

S požadavkem na přestavbu bytu byl majiteli osloven architekt Alan Prekop, který se postaral o změnu dispozic, jež do bytu přinesla více prostoru a světla. Ze čtyřpokojového bytu se tudíž stal třípokojový, jehož srdce tvoří velkoryse řešená jídelna umožňující pohodlné setkávání generací. Do obývacího pokoje se díky odstranění příčky dostalo jižní světlo, a tak je prostor plný slunce téměř po celý den. Jeden z dětských pokojů vzal díky tomu zcela za své, druhý nově funguje jako pokoj pro hosty.

Dřevo a jemné barevné tóny

Do vzdušnějšího a prosvětlenějšího bydlení si majitelé přáli přivést jemné pastelové barvy, konkrétně růžovou, zelenou a béžovou. Ty se prolínají celým interiérem a dodávají mu na hravosti a eleganci. Skvěle jim to přitom sluší v kombinaci s bílou výmalbou, zlatavými prvky a nábytkem ze dřeva, který upoutává svou působivou kresbou. Architekt tedy nechal vyniknout přirozenou kresbu materiálů. Jemné barevné akcenty pak zapracoval na monochromatickém základě.

Komfortní byt v pastelových barvách
Foto: Nora a Jakub Čaprnkovci

Bydlení s neviditelnými dveřmi

Interiér bytu působí čistě a vzdušně mimo jiné díky integrovaným úložným prostorům a prakticky neviditelným dveřím. Dveře se skrytými zárubněmi jsou totiž integrovány do dřevěných obkladů, přičemž zpřístupňují ložnici, pokoj pro hosty, koupelnu a technickou místnost. Spáry otevíravých částí dveří jsou elegantně skryty, a tak celek působí příjemně jednolitým dojmem. Umístění dveří prozrazují pouze nenápadná mramorová madla. Dřevěný obklad prochází celým interiérem a dodává mu tak jednotný charakter.

Nový domov, v němž si teď manželé dosyta mohou užívat soukromí, nezapře svou originalitu. Vybavení ve stylu retro mu vdechlo neuvěřitelně přitažlivou duši. Nouze tu však není ani o prvky ryze moderní. To vše se s podporou vhodně zvolených materiálů a barev ukazuje jako mozaika dokonalého bydlení, které jen tak nezevšední. Pozornosti jistě neujdou velkorysé police, originální sedací nábytek, obrazy, lampy a další dekorace. Elegantní dojem pak spoludotvářejí sněhobílé závěsy spadající až na zem.

Foto: Nora a Jakub Čaprnkovci
Zdroj: www.alanprekop.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock