Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Monochromaticky laděný interiér

Černá barva v kuchyni působí esteticky, nadčasově a sofistikovaně
Černá barva v kuchyni působí esteticky, nadčasově a sofistikovaně

Mezi velmi univerzální a přitom neuvěřitelně útulné řešení, které navíc působí opravdu harmonicky, patří monochromaticky laděný interiér. Ten, jenž vznikl v apartmánu v Tel Avivu, přichází navíc s tolik osvěžujícím severským nádechem.

Rekonstrukce apartmánu o rozloze 120 m2 se stala výzvou pro izraelské studio vedené Mayou Sheinbergerovou. Na výsledek si jeho majitelé museli počkat dva roky, stálo to však za to. Získal decentní monochromatický vzhled doplněný o akcenty svěžích barev. Zaujme tak nejen příjemnou barevnou paletou, ale i otevřeností, vzdušností a minimalistickým stylem.

Bydlení plné kontrastů

Kombinace černé a bílé barvy patří mezi charakteristické znaky tolik populárního minimalistického stylu. Elegance a jednoduchost těchto barev totiž dokáže podtrhnout čisté struktury nábytku a dekorativních prvků. A jinak tomu není ani v tomto izraelském apartmánu. Představuje barevnou paletu odstínů, které se pohybují od bílé přes šedou až k černé. Obzvláště kontrastní barvy si užívají velká okna přinášející do interiéru dostatek denního světla. Z ostře bílé zdi na pozadí vystupují černé rámy oken, a tak strhávají pozornost obyvatel domu a jejich hostů na úchvatný výhled do parku.  Monochromaticky laděný interiér příjemně rozbíjejí osobité tyrkysové a bronzové akcenty. Zatímco klasická kombinace černé a bílé barvy tak vnáší do interiéru nádech severské atmosféry, tolik potřebný v horkých měsících, svěží barvy dodávají tomuto bydlení tu správnou energii.

Kombinace černé a bílé vnesla do interiéru nádech severské atmosféry
Kombinace černé a bílé vnesla do interiéru nádech severské atmosféry
Foto: Itay Benit

Interiér se severským nádechem

Jednotlivé barvy použité v interiéru slouží nejen k potěše oka, ale také k rozdělení jednotlivých funkčních zón. Prostor k posezení v obývacím pokoji je tak vymezen velkým šedým kobercem. Místo v této odpočinkové části apartmánu našla šedá pohovka s odkládacím prostorem, kožené vintage křeslo a konferenční stolky s mramorovou deskou. O severský nádech v obývacím pokoji se podobně jako v ostatních místnostech starají pečlivě vybrané dekorace a doplňky pocházející převážně od skandinávských designérů.

V prostoru plném něžné bílé a dramatické černé barvy na první pohled zaujme tmavá kuchyňská linka. Ta si svůj dramatický ráz může dovolit jak kvůli převaze bílé barvy ve svém bezprostředním okolí, tak díky velké prosklené ploše po svém boku. Nevzniká tím pádem tmavý kout a kuchyňská zóna může tedy vyniknout ve vší své minimalistické kráse. Interiér apartmánu, ale i balkón s úchvatným výhledem doplňují designové židle a stolky, které jsou opět věrné tradiční paletě barev. Prostor je maximálně světlý, čistý a vzdušný. Bílá výmalba v něm navíc vytváří pocit příjemné nekonečnosti.

Foto: Itay Benit
Zdroj: www.mayashein.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock