Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Eklektické bydlení plné barev a vzorů

Eklektické bydlení plné barev a vzorů

Dnes společně nahlédneme do eklektického bydlení, které na první pohled upoutá působivou směsí energických barev a vzorů. Ačkoliv se tento odvážný interiér nachází ve Varšavě, vnesla do něj bytová designérka i sladký dotek Madridu.

Polské bydlení s nádechem Španělska

Autorkou tohoto živelného interiéru je polská bytová designérka Anna Koszela. Vytvořila ho pro španělského klienta, který si chtěl do svého nového bydliště přinést i trochu rodného Madridu. Španělský temperament se tak v tomto bytě opravdu nezapře.

V prostoru o rozloze 2 135 čtverečních metrů tak vzniklo eklektické bydlení důmyslně otevřené do prostoru a rozčleněné na jednotlivé sektory jen pomocí diskrétních stěn. Prostor zajímavě člení také strategické uspořádání podlahových prken. Podlaha má vůbec výrazný vliv na charakter interiéru. Prkna z kvalitního dřeva v příjemném odstínu jsou seskládaná tradičně do stromku, ale docela v novém a moderním pojetí.

Hra s prostorem, materiály i barvami

Působivý je především velkoryse prodloužený obývací pokoj, který je umně propojen s kuchyní. Kuchyňská linka získala moderní ráz a odvážně se zde prezentuje její červená kuchyňská baterie, ale také měděný závěs a ocelový radiátor.

Další prostor sestává z ložnice, dvou menších pokojů a dvou koupelen. Až na poklidnou ložnici a chodbu je v celém interiéru kladen důraz na výrazný kontrast barev i motivů. To platí obzvláště v obývacím pokoji, který je opravdovým výstřelkem bytové designérky. designérky. Kobaltově modrá pohovka, sytě žluté židle a dřevěná podlaha, to vše vytváří působivý kontrast, který pokoji dodává silně sofistikovaný výraz. Tento dramatický tón však lze najít ve všech místnostech a pokud se o něj nepostarají barvy a vzory, tak je to naopak osobitost tvarů.

Dramatičnost a umělecký ráz celého interiéru podtrhuje i abstraktní malba zavěšená v obývacím pokoji. Skvostným a odvážným bytovým doplňkem je pak sytě žlutá lampa v podobě dámského torza.

Eklektické bydlení plné barev a vzorů

Práce se světlem

Anna Koszela si v interiéru dobře pohrála i se světlem a účinně tak rozdělila denní aktivní a večerní odpočinkové zóny. Ložnice tak spočívá jakoby na pomezí. Je jen zlehka oddělena od ostatních prostor tak, aby z nich do ní stále mohlo proudit trochu denního světla. Se světlem pak designérka umně pracuje i díky chytrému kontrastnímu motivu na stěnách.

Také koupelna a toaleta pokračuje ve výrazném kontrastu barev, tentokrát v černé a bílé. Na podlaze se zde také opakuje motiv ze stěn ložnice, který je zde zase trochu pozměněn. Opět však zdárně navozuje dramatický vzhled místnosti. Koupelna je mimo jiné vybavena praktickými posuvnými dveřmi a krášlí ji také pozoruhodná grafika od polské umělkyně Marie Widelak, která zobrazuje energetickou mapu lidského těla. Punc luxusu a dramatičnosti je znát i z originální vestavěné skříně na chodbě s netradičními zafrézovanými kruhovými úchyty ve zlaté barvě.

Dokonalá směs dvou kultur

Velký důraz na detail v interiéru, ale také hojné využití bílé, černé, šedé a měděné barvy odkazuje na východoevropský smysl pro estetiku. Tapety s geometrickými vzory, zářivě žluté prvky, barevné keramické podlahy a odvážné abstraktní dílo v obývacím pokoji zase prezentuje dynamickou a velmi živelnou tvář španělské kultury.

Jak je tedy patrné, podařilo se zde spojit dvě na první pohled těžko slučitelné kultury a vytvořit tak luxusní bydlení plné odvážných barev a vzorů.

Zdroj: annakoszela.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock