Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce panelového bytu

Rekonstrukce panelového bytu

Poněkud fádní panelový byt dokázali k obrazu svému přetvořit manželé, kteří oba pracují jako architekti. V interiéru dali šanci zajímavé kombinaci dřeva a betonu, ale také hravým doplňkům a barvám. Ve výsledku tak z panelového bytu vznikl útulný domov rozsvícený designovými kousky i akcenty svěže zelené barvy.

Na starém bytu zaujaly mladé manžele světlé místnosti a šestimetrová lodžie s krásným výhledem do okolí. Rozhodli se proto, že se pustí do rekonstrukce a vytvoří si nové bydlení přesně podle svých představ. Dispozice bytu páru vyhovovala, a tak na ní nic neměnili. Pouze posunuli spojovací vchod mezi kuchyní a obývacím pokojem. Jelikož se jednalo o nosnou stěnu, vyřezávali kus betonu pod dohledem statika. Posunuli také dveře do ložnice, díky čemuž v ní mohla najít místo dostatečně velká skříň, kterou si nechali vyrobit na míru. Museli sice osekat původní omítku, ale získali tak cenné dva centimetry navíc. Do skříně se tedy vejde vše potřebné. V bytě se nachází i druhá ložnice, která zatím slouží jako pokoj pro hosty. V budoucnu se do ní manželé nastěhují, zatímco na místě jejich ložnice vznikne dětský pokoj.

Využití betonu v panelovém bytě

Surovému betonu se manželé ve svém nově vznikajícím domově zdaleka nebránili. Byli si vědomi toho, že beton zkrátka do panelového bytu patří, a tak jej mnohdy nechali vyniknout ve své surové kráse. Hned na několika místech ponechali beton přiznaný. Betonová stěna tak návštěvníky bytu přivítá už na chodbě. Očištěný beton zde dostal vrstvu laku a následně se do něj navrtaly otvory pro chromové háčky plnící funkci věšáků na kabáty. Šedý beton tak v předsíni příjemně koresponduje s bílými lakovanými dveřmi s kruhovými průhledy.

Rekonstrukce panelového bytu

Dřevo v interiéru

Šedobílou kombinaci barev nejen v předsíni prohřívá dřevo se svou zajímavou texturou. Napříč interiérem se objevuje především na nábytku, konkurovat se mu ale snaží i vinylové podlahy s imitací dubového dřeva. Majitelé zkrátka nedají na tento přirozeně krásný materiál dopustit. Vnímají jej jako univerzální v každé době. Dřevo dostává největší prostor v kuchyni, kde jej doplňuje čistě bílá barva. Tuto místnost pomáhá zjemňovat také zajímavá mozaika za kuchyňskou linkou. Nejen v kuchyni pak zaujmou dvojrámečky vypínače v dekoru dubu, které ladí s ostatním vybavením místnosti.

Přečtěte si také

Dvoupokojový byt s unikátní atmosférou

Když architekt Lukas Rungger objevil částečně zanedbaný byt, který se nachází v nejvyšším patře historického domu v italském městě Bolzano, věděl, že našel prostor s velkým potenciálem. Proto neváhal…

Elegance i hravost v interiéru

Stejně jako elegance patří do interiéru tohoto panelového bytu i hravost. O tu se starají na míru vyrobené bíle lakované horní skříňky u nábytkové stěny, které jakoby připomínaly známou hru Tetris. Dodávají obývacímu pokoji na vzdušnosti, hravosti i ležérní eleganci. Interiér pokoje pak příjemně osvěžují tóny zelené barvy, kterou na sebe bere komfortní retro křeslo, ale i polštářky, vázy a řezané květiny. Jemný dotek elegance do pokoje přinášejí také závěsy splývající až na zem či pozoruhodné designové lustry. Tato zajímavá závěsná svítidla jsou ozdobena papírovým difuzorem, který si majitelé mohli zmuchlat podle svého vkusu. Netradiční svítidlo navíc dokáže zajistit dostatečnou svítivost a rozptýlí světlo přes papírový difuzor rovnoměrně do všech stran. V obývacím pokoji v neposlední řadě zaujme také jakoby levitující pracovní stůl či nezvykle řešená elektroinstalace. Pohledové části vypínačů jsou totiž lehce odsazené od zdi, díky čemuž vzniká poutavý 3D efekt.

Rekonstrukce panelového bytu

Do posledního detailu

Všechny místnosti v bytě jsou vyladěné do sebemenšího detailu. Patří k nim i koupelna laděná do odstínů šedé připomínající barvu betonu. Podle rozdílných zvyků majitelů se v ní nachází sprcha i vana, nebylo tedy zapotřebí žádného kompromisu. Poněkud netradičně majitelé pojali stěnu za klozetem, a to z důvodu snadného přístupu ke stoupačkám. Do koupelny tak byla navržena dvířka na celou šířku místnosti, na které navazuje stejná nábytková deska za klozetem se splachovacím tlačítkem z kartáčované nerezové oceli. Nad pračkou pak našla místo na míru vyrobená vestavěná zrcadlová skříňka. Nad umyvadlem zase nemůže chybět zrcadlo s LED náladovým podsvícením. Koupelnu přitom osvětlují hned dva světelné okruhy. Jeden vytvářejí přímá intenzivní stropní svítidla, druhý nepřímé náladové LED osvětlení v nikách a za zrcadlem.

V panelovém bytě tak vzniklo útulné bydlení, ve kterém dostal prostor beton i dřevo. Fascinuje pozoruhodnými designovými výstřelky, přesto v něm ale převládá jemná elegance. Překrásné výhledy do okolí a svěže zelené akcenty navíc umocňují příjemnou atmosféru interiéru tohoto bytu, kterému už je fádnost docela cizí.

Zdroj: www.archime.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock