Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům plný rozmanitých textur a nonšalantní hry s geometrií

Dům plný rozmanitých textur a nonšalantní hry s geometrií

Na samotě, daleko od shonu města, byl postaven dům, který bývá plný slunce. Interiéry jsou prostorné, plné rozmanitých textur, geometrie a barev. Výsledek je v duchu moderní elegance a zcela vás okouzlí.

Rodina s malou dcerou byla již unavená shonem města. Jejich sen byl elegantní, nenáročný interiér ve kterém se jim bude dobře žít. Architekti navrhli celkem 190 metrů čtverečních. Dispozice přízemí je relativně otevřená a využívá příčky mezi funkčními zónami. Rozvržení se zcela podřídilo životnímu stylu a každodenním činnostem rodiny. Vše začíná prosklenou stěnou v ocelovém rámu s práškovým nástřikem, který odděluje předsíň od chodby, ale také místnosti opticky propojuje a sjednocuje interiér.

V hlavní roli okna

Jak už to tak bývá, i zde je obývací pokoj hlavním místem, kde spolu bude rodina trávit čas. V obývacím pokoji je proto velká a pohodlná pohovka a v jídelně je prostorný jídelní stůl, který přímo vybízí k setkávání s rodinou a přáteli. Celek je doplněn velkými okny, která jsou důležitou součástí a díky nim jsou místnosti plné světla a slunce. K dispozici je prostorná kuchyň hned za rohem, která má stejné materiály jako obývací pokoj, aby byl prostor jednotný.

Bílá kuchyně je stále oblíbenou volbou, opticky zvětšuje prostor. Kuchyním vládne nejčastěji v kombinaci s dřevem.
Bílá kuchyně je stále oblíbenou volbou, opticky zvětšuje prostor. Kuchyním vládne nejčastěji v kombinaci s dřevem.
Foto: Kroniki.studio

Barevně i moderně

Design interiéru domu byl navržen v duchu moderní elegance. V obýváku vytváří dýhovaný nábytek z ořechového dřeva soudržný celek s dominantní šedou barvou a zlatými detaily. Jemná paleta barev je zázemím pro různé textury použitých materiálů: kamenina, sklo a nábytek s jemným, saténovým povrchem. Společné prostory byly záměrně laděny do stejného stylu, proti tomu soukromá část domu je úplně jiná a je zařízena v intenzivnější paletě barev.

Přečtěte si také

Moderní mezonet na čtyřech patrech

Odvážný přístup majitele i architekta k rekonstrukci mezonetu se vyplatil. V současnosti tak představuje vzdušný domov plný přírodních materiálů, nadčasového designu a uměleckých prvků.

Báječná žlutá

Ložnice rodičů je v odstínech modré s bílou a velmi kontrastními doplňky ve žluté barvě. Místnost je propojena s šatnou, prádelnou a koupelnou, ke které vedou dveře v ocelovém rámu s kouřovým sklem. Dětský pokoj je zařízen v pastelových barvách s univerzálními prvky vybavení, které se vyznačují pečlivě vybranými detaily. Lustry jsou ve tvaru balónků, které společně se vzorem tapety dodávají místnosti lehkost. Nábytek byl záměrně vybrán neutrální, aby se v budoucnu usnadnila změna pokoje pro dospívající dceru.

V koupelně je vidět kreativita architektů i majitelů domu. Vsadili na geometrii, která vyladila koupelnu do moderního stylu. Najdeme v ní trojúhelníky, kruhy, čtverce, které jsou zde použity neobvyklým způsobem. Na podlaze a stěně je mozaika, jejíž dominantou je zrcadlo v černém rámečku, které vytváří zajímavou kombinaci menších a větších obdélníků a lichoběžníku. Tapeta s výrazným květinovým motivem, zvyšuje efekt prostoru a dynamiky. Místnost je doplněna dřevěnými akcenty na obložení vany a koupelnových skříňkách.

Foto: Kroniki.studio
Zdroj: www.kowalczyk-gajda.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Byt v Boho stylu

Villa Sardinie

Refresh u Matěje

Krásná Černá "Black&Oak" kuchyně

Nadčasová petrolejová kuchyně "Turquoise" v Anglickém stylu

Pracovna, Jarov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Půvabná roubenka s plastovým šindelem

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock