Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proměna bytu? Černá mozaika i kuchyň bez horních skříněk

Proměna bytu? Černá mozaika i kuchyň bez horních skříněk

V tomto bytě, který se nachází v historickém domě, bydlí tříčlenná rodina. Partneři a malé dítě. Pro jejich spokojený život byla rekonstrukce více než na místě. A jak byt po jejím provedení vypadá? Zprvu vám můžeme prozradit, že vzniknul minimalistický prostor v jemných barvách, jenž si v sobě nechal i kus dobového kouzla.

Bytový dům ve Varšavě můžeme najít i po přezdívkou Wilcza 72, podle adresy, na níž se nachází. Tento dům byl postaven roku 1900, avšak během varšavského povstání v roce 1944 utrpěl velká poškození. Poté, co jej koupil před několika lety soukromý investor, rozhodl se, že z domu vytvoří byty, ale fasádu nechá zdobenou dírami po kulkách. Nejen díky tomu celý dům dýchá historií.

Třetí byt pro majitele

Při rekonstrukci tohoto domu vzniklo pár nových bytů. Jeden z nich – třípokojový, koupil pár s malým dítětem. Jelikož muž často cestuje na trase Česko, Polsko a Německo; je jasné, že kromě českého a rakouského bytu by se mu hodil i jeden v Polsku. Na návrhu rekonstrukce se podílelo pražské architektonické studio Skutek Architecture, s nímž měl majitel zkušenosti již z minula. Právě díky majitelově vytíženosti většina komunikace probíhala přes emaily a telefonáty.

Přeměna dispozice bytu

Ačkoliv celý dům dýchal na majitele neskutečnou atmosférou, bylo třeba, pohrát si i s dispozicí samotného bytu. Proto se byt z 3+kk proměnil na 4+kk. „Byt jsme upravili na minimalistickou čtyřpokojovou dispozici, která si uchovala půvab historických prostor. Zachovali jsme nosné zdi i konstrukce podlah a stropů, pomocí montovaných příček se zabudovaným nábytkem jsme pak byt nově rozdělili podle požadavků rodiny.“ říká architekt. Díky těmto úpravám rodina získala dostatek úložných prostor. Subtilita nových konstrukcí příjemně kontrastuje s původními masivními zdmi.

Proměna bytu? Černá mozaika i kuchyň bez horních skříněk

Atypický nábytek i jasné barvy

Hlavní obytný prostor ve středu dispozice je díky velkým oknům plný světla. V čele pokoje najdeme chytře zalomenou kuchyni s natočeným barem. Zvláštností jsou chybějící horní skříňky. V tzv. ložnicové hale najdeme sklad, šatnu, komoru, ale i dveře do hlavní ložnice a do dětského pokoje. Na opačném konci je vstup do malého pokoje pro hosty, jenž slouží i jako pracovna.

Přáním majitelů bylo použití jasných barev. Přesněji kombinace bílého a světlého dřeva, v koupelně pak tmavá mozaika. Na podlahách bytu najdeme dřevo v provedení drásaného dubu, vestavěný nábytek je vyroben v kombinaci bílého matného lamina Egger a tmavě mořené dubové a světlé březové dýhy. Krásnou mozaiku v koupelně doplňuje akátové dřevo, které najdeme na nice s vanou.

Zdroj: skutek.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock