Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní pojetí bytu v pastelových barvách

Moderní pojetí bytu v pastelových barvách

Byt o rozloze 74 metrů čtverečních měl byt předělán do přímořského stylu. Ale zcela jiného, než jaký známe. Žádné lucerny, mušle, majáky. Jde o velmi zajímavé spojení moderny s pastelových barev a blízkostí moře. Napadlo vás, že byste si dali do obývacího pokoje tapetu plnou vzducholodí? Teď už možná ano.

Byt se nachází v pobřežním městečku Orłowo, které nejednoho okouzlí klidnými plážemi, promenádou nad útesy i bujnou vegetací. A právě umístění bytu bylo odrazem pro jeho finální podobu. Celé rekonstrukce se zhostila architektka Anna Maria Sokołowska, která sází na neotřelé a nápadité interiéry a měla zcela nekonvenční přístup k navržení bytu ve stylu přímořského letoviska. Majitelé bytu, trvale žijící v zahraničí, chtěli útočiště pro sebe a své dva syny, aby v Orłowu mohli trávit chvíle se svými prarodiči. Na ploše 74 m2 tedy vznikl velký obývací pokoj s kuchyňským koutem, pohodlná ložnice a dětský pokoj. Styl tohoto projektu měl být námořní a přímořský, protože se byt nachází v líbezné krajině u moře. Základem se tedy stala jemně modrá barva, která dala směr celému interiéru.

V hlavní roli tapeta

Interiér by měl být oázou relaxace a klidu, takže se architektka postarala o pohodlný obývací pokoj s kuchyní. Jednoduchá šedá pohovka vypadá dobře ve společnosti křesla v koňakové barvě. V části velkého obývacího pokoje se našlo místo i pro jídelní část. Skutečnou hvězdou tohoto interiéru jsou stylové tapety od Cole & Son s krásným vintage motivem. Celek je doplněn okouzlující lampou nad stolem. V malém kuchyňském koutu stojí za zmínku krásně frézované horní skříňky. Pastelově modrá jen podtrhne šedobílou barvu kuchyně a obývacího pokoje.

Moderní pojetí bytu v pastelových barvách
Foto: Fotomohito

Snadný úklid především

Majitelé chtěli použít materiály, které jsou co nejodolnější vůči poškození a nečistotám, které jsou nedílnou součástí domovů s dětmi. Architektka tedy místo tradičních dřevěných desek navrhla vrstvené MDF panely. Pohovka má snadno čistitelný potah, zatímco obklady v koupelně jsou praktické a snadno se udržují. Majitelé navíc snili o rodinném rozkládacím stole. V ložnici mělo být místo pro práci se dvěma monitory, zatímco v dětském pokoji měl být herní prostor, dvě samostatné židle u stolu a dvě samostatná lůžka. Zde architektka navrhla jednu samostatnou postel a druhou roztahovací.

Přečtěte si také

Horský apartmán s výhledem do přírody se stal druhým domovem

Teplá textura dřeva rezonuje s černou a vytváří elegantní a útulný druhý domov pro mladé majitele. Podívejte se na byt, který ladí do posledního detailu. Horský apartmán vám vyrazí dech!

Vše má své místo

Hlavní ložnice používá stejnou paletu barev jako obývací pokoj s kuchyní. Stěna za postelí je lakovaná MDF v bílé barvě a horní část je frézovaná stěna v pastelově modré. V ložnici, stejně jako v dětském pokoji, je třeba věnovat pozornost pečlivě naplánovaným úložným prostorům - díky funkčním skříním nabízí byt dostatek úložného místa, které je ale důmyslně skryto, takže vypadá interiér prostornější. Malá koupelna má všechny potřebné funkce a opět se tu setkáme s pastelově modrou. Ta je umocněna černým kováním a patchworkové dlažbě.

Moderní pojetí bytu v pastelových barvách
Foto: Fotomohito

Interiérová řešení na míru

Byt má 74 metrů čtverečních a bylo tedy nutné, využít každý centimetr. Jako nejlepším řešením se ukázalo nechat vyrobit nábytek na míru. V tomto případě byly skutečně všechny tesařské prvky vyrobeny na individuální objednávku. To je dobře viditelné v koupelnovém vybavení. Díky minimalistickým skříňkám přizpůsobeným dané místnosti, můžeme nejen skrýt všechno, ale také získat interiér plný harmonie a volného prostoru. V malých místnostech funguje modernistický princip „méně je více“ dokonale, takže vše, co nevyžaduje být vystaveno, by mělo být umístěno v uzavřené skříni. Pak je interiér vzdušný a úklid lehčí.

Svoboda je klíčovým slovem při vytváření všeho. Proto je tak důležité, když se majitelé spoléhají na profesionalitu a zkušenosti architekta. To mu dává velkou dávku svobody, a to vytváří základnu interiéru, který bude žít v rytmu jeho obyvatel. Přizpůsobuje se svým potřebám a okolí, ale neztrácí své individuální vyjádření.

Foto: Fotomohito
Zdroj: www.amsokolowska.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock