Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní pojetí bytu v pastelových barvách

Moderní pojetí bytu v pastelových barvách

Byt o rozloze 74 metrů čtverečních měl byt předělán do přímořského stylu. Ale zcela jiného, než jaký známe. Žádné lucerny, mušle, majáky. Jde o velmi zajímavé spojení moderny s pastelových barev a blízkostí moře. Napadlo vás, že byste si dali do obývacího pokoje tapetu plnou vzducholodí? Teď už možná ano.

Byt se nachází v pobřežním městečku Orłowo, které nejednoho okouzlí klidnými plážemi, promenádou nad útesy i bujnou vegetací. A právě umístění bytu bylo odrazem pro jeho finální podobu. Celé rekonstrukce se zhostila architektka Anna Maria Sokołowska, která sází na neotřelé a nápadité interiéry a měla zcela nekonvenční přístup k navržení bytu ve stylu přímořského letoviska. Majitelé bytu, trvale žijící v zahraničí, chtěli útočiště pro sebe a své dva syny, aby v Orłowu mohli trávit chvíle se svými prarodiči. Na ploše 74 m2 tedy vznikl velký obývací pokoj s kuchyňským koutem, pohodlná ložnice a dětský pokoj. Styl tohoto projektu měl být námořní a přímořský, protože se byt nachází v líbezné krajině u moře. Základem se tedy stala jemně modrá barva, která dala směr celému interiéru.

V hlavní roli tapeta

Interiér by měl být oázou relaxace a klidu, takže se architektka postarala o pohodlný obývací pokoj s kuchyní. Jednoduchá šedá pohovka vypadá dobře ve společnosti křesla v koňakové barvě. V části velkého obývacího pokoje se našlo místo i pro jídelní část. Skutečnou hvězdou tohoto interiéru jsou stylové tapety od Cole & Son s krásným vintage motivem. Celek je doplněn okouzlující lampou nad stolem. V malém kuchyňském koutu stojí za zmínku krásně frézované horní skříňky. Pastelově modrá jen podtrhne šedobílou barvu kuchyně a obývacího pokoje.

Moderní pojetí bytu v pastelových barvách
Foto: Fotomohito

Snadný úklid především

Majitelé chtěli použít materiály, které jsou co nejodolnější vůči poškození a nečistotám, které jsou nedílnou součástí domovů s dětmi. Architektka tedy místo tradičních dřevěných desek navrhla vrstvené MDF panely. Pohovka má snadno čistitelný potah, zatímco obklady v koupelně jsou praktické a snadno se udržují. Majitelé navíc snili o rodinném rozkládacím stole. V ložnici mělo být místo pro práci se dvěma monitory, zatímco v dětském pokoji měl být herní prostor, dvě samostatné židle u stolu a dvě samostatná lůžka. Zde architektka navrhla jednu samostatnou postel a druhou roztahovací.

Přečtěte si také

Prvorepublikový byt s ocelí a rezem v hlavní roli

Duo odvážných architektů vdechlo nový život prvorepublikovému bytu v činžovním domě na Strossmayerově náměstí v Praze. Jakoby četli myšlenky mladého novozélandsko-kanadského páru, který po letech…

Vše má své místo

Hlavní ložnice používá stejnou paletu barev jako obývací pokoj s kuchyní. Stěna za postelí je lakovaná MDF v bílé barvě a horní část je frézovaná stěna v pastelově modré. V ložnici, stejně jako v dětském pokoji, je třeba věnovat pozornost pečlivě naplánovaným úložným prostorům - díky funkčním skříním nabízí byt dostatek úložného místa, které je ale důmyslně skryto, takže vypadá interiér prostornější. Malá koupelna má všechny potřebné funkce a opět se tu setkáme s pastelově modrou. Ta je umocněna černým kováním a patchworkové dlažbě.

Moderní pojetí bytu v pastelových barvách
Foto: Fotomohito

Interiérová řešení na míru

Byt má 74 metrů čtverečních a bylo tedy nutné, využít každý centimetr. Jako nejlepším řešením se ukázalo nechat vyrobit nábytek na míru. V tomto případě byly skutečně všechny tesařské prvky vyrobeny na individuální objednávku. To je dobře viditelné v koupelnovém vybavení. Díky minimalistickým skříňkám přizpůsobeným dané místnosti, můžeme nejen skrýt všechno, ale také získat interiér plný harmonie a volného prostoru. V malých místnostech funguje modernistický princip „méně je více“ dokonale, takže vše, co nevyžaduje být vystaveno, by mělo být umístěno v uzavřené skříni. Pak je interiér vzdušný a úklid lehčí.

Svoboda je klíčovým slovem při vytváření všeho. Proto je tak důležité, když se majitelé spoléhají na profesionalitu a zkušenosti architekta. To mu dává velkou dávku svobody, a to vytváří základnu interiéru, který bude žít v rytmu jeho obyvatel. Přizpůsobuje se svým potřebám a okolí, ale neztrácí své individuální vyjádření.

Foto: Fotomohito
Zdroj: www.amsokolowska.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock