Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér se žlutými akcenty na šedém pozadí

Interiér se žlutými akcenty na šedém pozadí

Wilda, jižní část Poznaně v západním Polsku, je tvořená řadou starších i mladších činžovních domů obklopených zelení. V jednom z těch nedávno postavených se nachází byt, který prošel výraznou proměnou. Dominantní šedou barvu v něm projasňují sytě žluté akcenty.

Podle některých je jižní oblast Poznaně taková varšavská Praha. Jeví se jim jako místo plné starých, časem opotřebovaných činžovních domů, nádvoří s kaplemi, tichých ulic projasněných zelení, okouzlujících zákoutí... Jedním slovem, Wilda vzbuzuje dojem magické čtvrti s působivou atmosférou.

Pestré a stylové bydlení

Wilda učarovala také Rafalovi a jeho dvěma dětem. Tolik se podobala vysněnému místu pro život. Byt o velikosti 70 m2 v nedávno postaveném domě si je získal mimo jiné výhledem na park a červené střechy půvabných secesních domů. S požadavkem na proměnu bytu, který by se jim stal domovem, se obrátili na návrhářku interiérů Katarzynu Orwat. Ta nabídku navrhnout a zařídit jejich nové bydlení přijala s nadšením. Záhy ukázala, že její práce je pro ni opravdovou vášní. Byt v samém srdci Poznaně proměnila v pestrý a stylový domov. Jako dokončovací materiály jí posloužily ty od polské společnosti Dekorian Home.

Interiér na přání

Rafal měl o novém bydlení vcelku jasnou představu. Přál si, aby sestávalo z funkční předsíně, prostorného obývacího pokoje s kuchyní, dvou ložnic a koupelny. Bydlení mělo být pohodlné, funkční, jednoduché, ale zároveň zajímavé. Ačkoliv se na podobě budoucího interiéru aktivně podílela jeho dcera, výsledkem měl být spíše mužský byt, tedy byt bez ženských ozdob a dekorativních detailů. Rodina také chtěla získat co nejvíce otevřeného prostoru, a tak se společně rozhodli, že tak učiní na úkor přemíry nábytku.

Interiér se žlutými akcenty na šedém pozadí

Sázka na podlahu ze syntetické pryskyřice

Katarzyna Orwat byla ráda, že jí majitel bytu představil své požadavky v tak jasných konturách, a okamžitě se pustila do práce. Úplně první přišla na řadu předsíň, kterou nově zdobí jednoduché, ale estetické skříně s dokonale zapuštěnými dveřmi. Slouží jako úložný prostor pro svrchní oděvy, ale také pro zbytek každodenního vybavení. Prvkem rozveselujícím grafitový tón, který v předsíni převažuje, je čalouněná lavička v intenzivní žluté barvě. Z důvodu snazšího udržování čistoty v předsíni tu byla na podlahu použita syntetická pryskyřice. Až donedávna byl tento materiál spojován převážně s půdními vestavbami a průmyslovými prostory, nyní si však získává stále větší popularitu. Je totiž velice odolný a snadno se čistí. Katarzyna i v tomto případě vsadila na produkt zakoupený v Dekorian Home. Je od italské značky Metropolis a vyznačuje se mimo jiné tím, že je ekologický. Nejen díky této skvělé volbě získala předsíň praktický a zároveň reprezentativní charakter. Podlaha ze syntetické pryskyřice plynule přechází do koupelny a obývacího pokoje, ve kterém se spojuje s ušlechtilou podlahou z kouřového dubu.

Přečtěte si také

Luxusní byt se zlatými akcenty

Manželé s dospívajícím synem zatoužili po bydlení v hlavním městě Slovenska, které by působilo luxusním dojmem. Jejich přání se pro architekta Andreje Gajdoše stalo výzvou, jelikož si v bytě přáli…

Kombinace šedé a žluté barvy v interiéru

Malá kuchyně vyrobená na míru se skvěle hodí k minimalistickému stylu, ve kterém je interiér zařízen. Kromě kuchyňského nábytku vyrobeného na zakázku je k dispozici také elegantní kuchyňský ostrůvek, který slouží jako další úložný prostor, pracovní plocha a dokonce i jako bar, který poslouží pro rychlé snídaně. Na přání majitele neměla kuchyně interiéru dominovat. Designérka ji tedy nechala diskrétně splynout s okolím. Díky prostorným skříním bylo možné skrýt všechny spotřebiče. Na kuchyňskou část plynule navazuje jídelní část s moderním stolem pro čtyři osoby. Ten má sloužit celé rodině nejen ke společnému stravování, ale také k práci a ke studiu. Také v tomto prostoru hrají hlavní roli odstíny šedé barvy. Dramatičnost šedého pozadí stírá výrazný žlutý akcent v podobě modulární sedací soupravy. Intenzivní žlutá barva krásně kontrastuje s tmavými tóny a zahřívá konzervativní minimalistický interiér.

Interiér se žlutými akcenty na šedém pozadí

Fantastické bydlení

V koupelně byl použit podobný koncept nábytku jako v kuchyni. Také zde je dostatek úložných prostor, přesto však koupelna působí vizuálně čistým dojmem. Zajímavostí jsou zrcadlové skříňky, které se otevírají jako toaletní stolek. Vana byla sice trochu zatlačena do rohu koupelny, ale i tak poskytuje dostatek prostoru pro dokonalou relaxaci. Potěchou pro oko jsou také zbylé místnosti v interiéru, které následují šedou kompozici se žlutými akcenty, vizuální čistotu a minimalistický styl. Ve výsledku se jedná o bydlení plné prostoru, světla a originálních prvků.

Není divu, že celá rodina jednomyslně říká, že život v novém bytě je fantastický. To je možná největší kompliment, jaký návrhář interiérů může slyšet.

Zdroj: Katarzyna Orwat

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock