Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chata ze smrkových CLT panelů

Chata ze smrkových CLT panelů

Bazén, posilovna, finská sauna, domácí kino a vlastní vinárna. Kdo by si nepřál tohle všechno vlastnit? Navíc v jedné chatě? Tato novostavba horské chaty se nachází v Orlických horách, přesněji v Čenkovicích. Čím nás tato velká chata nabízející až 5 pokojů na způsob apartmánů zaujala? Tedy, kromě možnosti pronajmutí a velkého množství aktivit, jež zde můžeme vykonávat?

Chata z CLT panelů

Velká horská chata je postavena ze smrkových CLT panelů. Její nosný systém je tvořen kompletně celý z dřeva (i stropní trámy a podhledy), z něhož je vždy jedna ze stěn pohledová. Stěny, které nejsou pohledové, jsou obloženy smrkovou biodeskou, z níž je vytvořena také převážná většina dveří a mobiliáře. Všechno dřevo, co se tady nachází, je doplněno ocelovými prvky. Krb byl vestavěn do dřevěné stěny obložené ocelovým plechem, jakým je obložen i prostor na uskladnění dřeva v chatě.

Podlahy a barvy v chatě

Jak u bazénu, tak v koupelnách je položena velkoformátová keramická dlažba, ve zbytku místností převážně dubová podlaha. Celoplošný koberec byl využit hlavně v soukromých prostorech – ložnici, dětských pokojích a domácím kině. Po designové stránce je dřevo kombinováno s neutrálními tóny – šedou, bílou a černou barvou, jako ozvláštnění slouží žluté akcenty v apartmánech, červené v dívčím pokoji a modré v chlapeckém.

Chata ze smrkových CLT panelů

Velké množství úložných prostorů

Aby se prostor ve vinárně zútulnil, bylo zde využito biodeskového obložení – stropy jsou ze surového betonu. Většina osvětlení v chatě je tvořena jednoduchými světly válcovitého tvaru. Hlavním cílem majitele bylo vytvořit jednoduchý interiér, do něhož se vlezou i početnější skupiny hostů. Proto byl prostor využit na maximum. Místa pod schody slouží k odkládání lyžařských přileb a bund, apartmány nabízí velké rozkládací pohovky. V zásuvkách dětských postelí najdeme i další matrace na přespání dalších hostů.

CLT panel je 5krát lepším izolantem než beton

Jde o lehký, extrémně pevný materiál, který může být vysoce prefabrikovanou záležitostí. Přesně řečeno jako flexibilní stavební systém může být šitý na míru konkrétnímu domu. Stěny, stropy, podlahy, schodiště, otvory pro okna a dveře... to vše je vyrobeno přímo ve výrobní hale s dokonalou přesností podle projektu domu a zkompletováno na staveništi. Dřevěný panel je pětkrát lepším izolantem než beton a 350krát schopnějším než ocel. To znamená, že pro vytápění a chlazení dřevěné budovy je zapotřebí mnohem méně energie.

Zdroj: magdesign.xyz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock