Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chata ze smrkových CLT panelů

Chata ze smrkových CLT panelů

Bazén, posilovna, finská sauna, domácí kino a vlastní vinárna. Kdo by si nepřál tohle všechno vlastnit? Navíc v jedné chatě? Tato novostavba horské chaty se nachází v Orlických horách, přesněji v Čenkovicích. Čím nás tato velká chata nabízející až 5 pokojů na způsob apartmánů zaujala? Tedy, kromě možnosti pronajmutí a velkého množství aktivit, jež zde můžeme vykonávat?

Chata z CLT panelů

Velká horská chata je postavena ze smrkových CLT panelů. Její nosný systém je tvořen kompletně celý z dřeva (i stropní trámy a podhledy), z něhož je vždy jedna ze stěn pohledová. Stěny, které nejsou pohledové, jsou obloženy smrkovou biodeskou, z níž je vytvořena také převážná většina dveří a mobiliáře. Všechno dřevo, co se tady nachází, je doplněno ocelovými prvky. Krb byl vestavěn do dřevěné stěny obložené ocelovým plechem, jakým je obložen i prostor na uskladnění dřeva v chatě.

Podlahy a barvy v chatě

Jak u bazénu, tak v koupelnách je položena velkoformátová keramická dlažba, ve zbytku místností převážně dubová podlaha. Celoplošný koberec byl využit hlavně v soukromých prostorech – ložnici, dětských pokojích a domácím kině. Po designové stránce je dřevo kombinováno s neutrálními tóny – šedou, bílou a černou barvou, jako ozvláštnění slouží žluté akcenty v apartmánech, červené v dívčím pokoji a modré v chlapeckém.

Chata ze smrkových CLT panelů

Velké množství úložných prostorů

Aby se prostor ve vinárně zútulnil, bylo zde využito biodeskového obložení – stropy jsou ze surového betonu. Většina osvětlení v chatě je tvořena jednoduchými světly válcovitého tvaru. Hlavním cílem majitele bylo vytvořit jednoduchý interiér, do něhož se vlezou i početnější skupiny hostů. Proto byl prostor využit na maximum. Místa pod schody slouží k odkládání lyžařských přileb a bund, apartmány nabízí velké rozkládací pohovky. V zásuvkách dětských postelí najdeme i další matrace na přespání dalších hostů.

CLT panel je 5krát lepším izolantem než beton

Jde o lehký, extrémně pevný materiál, který může být vysoce prefabrikovanou záležitostí. Přesně řečeno jako flexibilní stavební systém může být šitý na míru konkrétnímu domu. Stěny, stropy, podlahy, schodiště, otvory pro okna a dveře... to vše je vyrobeno přímo ve výrobní hale s dokonalou přesností podle projektu domu a zkompletováno na staveništi. Dřevěný panel je pětkrát lepším izolantem než beton a 350krát schopnějším než ocel. To znamená, že pro vytápění a chlazení dřevěné budovy je zapotřebí mnohem méně energie.

Zdroj: magdesign.xyz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Bioplynová stanice do vašeho domova

Perníková chaloupka

Vánoční inspirace a dekorace

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock