Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Po rekonstrukci je ze starého domu úžasná chata

Po rekonstrukci je ze starého domu úžasná chata

Starý venkovský dům v Saint-Donat-de-Montcalm v kanadské provincii Québec potvrzuje, že v jednoduchosti je krása. Pod taktovkou architektonického studia Cardin Julien prošel důkladnou rekonstrukcí a oproti původnímu půdorysu se mu dostalo i příjemného rozšíření. Dnes je z tohoto kanadského venkovského domu vysoce komfortní rodinná chata.

Dům je hned ze tří stran obklopen lesy. Na čtvrté straně nabízí úchvatnou podívanou jezero Archambault. Původní stavba je zasazena do strmého terénu, jehož hustá vegetace poskytuje během horkých dní příjemný stín a chlad. Proto, aby však původní dům vyhovoval požadavkům majitelů na komfortní bydlení, bylo zapotřebí jej zrekonstruovat a rozšířit.

Moderní chata s dotekem historie

Majitelé si přáli, aby se dům rozšířil, prosvětlil a otevřel okolní přírodě. Potřebovali plnohodnotné bydlení odpovídající nárokům moderních časů, ale zároveň si přáli zachovat kouzlo původního venkovského domu. Jejich největším snem však bylo vytvoření příjemných venkovních prostor, v nichž by všichni společně mohli trávit volné chvíle.

Po rekonstrukci je ze starého domu úžasná chata
Foto: Olivier Blouin

Světlé, funkční a prostorné bydlení

Venkovský dům se záhy proměnil na přitažlivou moderní chatu, kterou lze využívat po celý rok. Půdorys domu byl rozšířen na sever a západ. Na severní straně vyrostla garáž a skladovací prostory na sportovní náčiní, na západní straně pro změnu vznikl nový „trojsezónní“ prostor. Ten plynule navazuje na původní terasu, která se stáčí směrem k jezeru. Skýtá příjemné útočiště, v němž lze trávit čas po většinu dní v roce, a zaujme i řadou inspirativních výhledů. V rámci rozšíření bydlení pak původní stavbu doplnily ještě dvě nové nástavby obložené tmavým dřevem. V rámci rekonstrukce byla směrem do přírody otevřena západní fasáda, a to díky vsazení velkých oken, které interiér propojily s exteriérem. Jimi se také dovnitř dostalo mnohem více přirozeného světla.

Přečtěte si také

Jednoduchá dřevostavba respektující historii regionu

O tom, že se dají s grácií spojit náročné požadavky na komfortní bydlení s respektem k historii regionu, svědčí působivá dřevostavba v jedné z malebných rakouských obcí. Ač může na první pohled…

Minimalistický interiér s originálními prvky

Nové bydlení v sobě nezapře výrazně moderní ráz. Minimalistický styl dává naplno vyniknout použitým materiálům, kterým vévodí dřevo v příjemně hřejivém odstínu. Dekorativních prvků je zde poskrovnu, o to více však na sebe svou originalitou strhávají pozornost. Mezi ty nejzajímavější kusy vybavení patří barové stoličky, k jejichž výrobě posloužila sedadla z traktoru. Pozoruhodným dojmem působí také svítidlo s dřevěným kolem. Útulnou atmosféru pak spoludotváří nezbytný původní kamenný krb, dřevěné trámy, stropy a stěny. Právě u krbu si tak členové rodiny mohou užívat společně strávený čas, ozvláštněný výhledem do okolí. Ještě krásnější podívanou pak nabízí interiér ložnice, z níž je vidět přímo na jezero.

Jednotlivé místnosti venkovského domu přeměněného na rodinnou chatu jsou otevřené a vzdušné. Panuje v nich příjemná atmosféra s příchutí starých časů. Chata ve své současné podobě plně vyhovuje požadavkům rodiny na moderní bydlení, zároveň je však v naprosté harmonii s přírodou i vlastní historií.

Foto: Olivier Blouin
Zdroj: www.cardinjulien.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock