Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Po rekonstrukci je ze starého domu úžasná chata

Po rekonstrukci je ze starého domu úžasná chata

Starý venkovský dům v Saint-Donat-de-Montcalm v kanadské provincii Québec potvrzuje, že v jednoduchosti je krása. Pod taktovkou architektonického studia Cardin Julien prošel důkladnou rekonstrukcí a oproti původnímu půdorysu se mu dostalo i příjemného rozšíření. Dnes je z tohoto kanadského venkovského domu vysoce komfortní rodinná chata.

Dům je hned ze tří stran obklopen lesy. Na čtvrté straně nabízí úchvatnou podívanou jezero Archambault. Původní stavba je zasazena do strmého terénu, jehož hustá vegetace poskytuje během horkých dní příjemný stín a chlad. Proto, aby však původní dům vyhovoval požadavkům majitelů na komfortní bydlení, bylo zapotřebí jej zrekonstruovat a rozšířit.

Moderní chata s dotekem historie

Majitelé si přáli, aby se dům rozšířil, prosvětlil a otevřel okolní přírodě. Potřebovali plnohodnotné bydlení odpovídající nárokům moderních časů, ale zároveň si přáli zachovat kouzlo původního venkovského domu. Jejich největším snem však bylo vytvoření příjemných venkovních prostor, v nichž by všichni společně mohli trávit volné chvíle.

Po rekonstrukci je ze starého domu úžasná chata
Foto: Olivier Blouin

Světlé, funkční a prostorné bydlení

Venkovský dům se záhy proměnil na přitažlivou moderní chatu, kterou lze využívat po celý rok. Půdorys domu byl rozšířen na sever a západ. Na severní straně vyrostla garáž a skladovací prostory na sportovní náčiní, na západní straně pro změnu vznikl nový „trojsezónní“ prostor. Ten plynule navazuje na původní terasu, která se stáčí směrem k jezeru. Skýtá příjemné útočiště, v němž lze trávit čas po většinu dní v roce, a zaujme i řadou inspirativních výhledů. V rámci rozšíření bydlení pak původní stavbu doplnily ještě dvě nové nástavby obložené tmavým dřevem. V rámci rekonstrukce byla směrem do přírody otevřena západní fasáda, a to díky vsazení velkých oken, které interiér propojily s exteriérem. Jimi se také dovnitř dostalo mnohem více přirozeného světla.

Přečtěte si také

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Na jednom z nejkrásnějších pozemků, které měl architekt Jiří Bíza možnost dosud spatřit, vyrostly dva domy propojené dvorkem. Velký dům je obytný, malý rekreačně-hospodářský. Šlo se tedy ve stopách,…

Minimalistický interiér s originálními prvky

Nové bydlení v sobě nezapře výrazně moderní ráz. Minimalistický styl dává naplno vyniknout použitým materiálům, kterým vévodí dřevo v příjemně hřejivém odstínu. Dekorativních prvků je zde poskrovnu, o to více však na sebe svou originalitou strhávají pozornost. Mezi ty nejzajímavější kusy vybavení patří barové stoličky, k jejichž výrobě posloužila sedadla z traktoru. Pozoruhodným dojmem působí také svítidlo s dřevěným kolem. Útulnou atmosféru pak spoludotváří nezbytný původní kamenný krb, dřevěné trámy, stropy a stěny. Právě u krbu si tak členové rodiny mohou užívat společně strávený čas, ozvláštněný výhledem do okolí. Ještě krásnější podívanou pak nabízí interiér ložnice, z níž je vidět přímo na jezero.

Jednotlivé místnosti venkovského domu přeměněného na rodinnou chatu jsou otevřené a vzdušné. Panuje v nich příjemná atmosféra s příchutí starých časů. Chata ve své současné podobě plně vyhovuje požadavkům rodiny na moderní bydlení, zároveň je však v naprosté harmonii s přírodou i vlastní historií.

Foto: Olivier Blouin
Zdroj: www.cardinjulien.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock