Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekreační dům s jezírkem v České Kanadě

Rekreační dům s jezírkem v České Kanadě

V hladině přírodního jezírka se romanticky odráží obraz domu sloužícího k rekreaci. Ten se nachází v přírodním parku Česká Kanada u Starého města pod Landštejnem a nabízí úchvatné pohledy jak na vodní plochu pod terasou, tak na pastviny táhnoucí se za domem. V poklidném prostředí obklopeném vzrostlými stromy a pasoucím se dobytkem tak vzniklo útulné bydlení s příjemnou atmosférou, kterou umocňuje mimo jiné i výhled na zříceninu hradu Landštejn.

Dům respektující okolí i své předky

Pro svou krásu tolik obdivované místo na pomezí jižních Čech a jižní Moravy se stalo prostorem pro realizaci rekreačního domu, jenž zde nahradil původní a již vysloužilý statek. Něco z jeho duchu však bylo zachováno díky nalezení a znovuvyužití původních kamenů při modelování terénu. O příjemnou dávku nostalgie se postaraly i vysazené původní dřeviny a luční traviny. Nejenže tedy celý dům plynule zapadl do okolního prostředí, ale ještě si uchoval dotek starých časů.

Rekreační dům s dobrodružným nádechem

Dům, který vznikl pod taktovkou architekta Vladimíra Packa a ve spolupráci s Eliškou Havlíkovou, je specifický v mnoha ohledech. Jedná se totiž o zčásti podsklepenou dřevostavbu o dvou podlažích, která je v přední části osazená na ocelové konstrukci a v zadní části na podsklepeném suterénu. Díky tomuto chytrému řešení je obytná část vyvýšena nad pozemek domu, čímž celá stavba získává dobrodružný nádech a o mnoho zajímavější výhledy do okolí. Poněkud chladnější vzhled konstrukce domu včetně terasy zjemňuje fasádní obklad realizovaný z modřínových, neupravovaných prken.

Rekreační dům s jezírkem v České Kanadě

Hřejivý interiér rekreačního domu

Dřevo vévodí i samotnému interiéru domu, který tím získává na útulnosti. Charakteristickými prvky obytného prostoru táhnoucího se přes dvě podlaží jsou zejména prosklená krbová kamna s kouřovodem, tradiční jídelní stůl u rohového okna a velký obraz tančících víl. Většina místností je však zařízena v minimalistickém duchu a dojem z nich tak ničím neruší ten z okolní krajiny. V interiéru platí, že důraz se klade zejména na světlo a prostor.

Kouzlo přírodního jezírka

Terénní, sadové úpravy i jezírko vzešly z potřeby vyrovnaných bilancí výkopů a náspů, jichž bylo zapotřebí pro zvýšenou úroveň obytného podlaží. Zemina, která byla při práci na jezírku vykopána, se navršila z druhé strany domu tak, aby byl umožněn přístup k hlavnímu vchodu. Přírodní jezírko, které na sebe strhává pozornost návštěvníků, dodalo exteriéru na malebnosti a kouzlu starých časů. Pomohlo přece jen trochu netradiční stavbu zasadit do prostředí nenásilným a naprosto přirozeným způsobem. Výsledný efekt umocňuje také zahrada plná travin a vzrostlých stromů.

V částečně chalupářské osadě se tak zcela přirozeně vyjímá moderně řešený dům, který vytváří ideální podmínky pro rekreaci za každého ročního období.

Zdroj: www.k4.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock