Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekreační dům s jezírkem v České Kanadě

Rekreační dům s jezírkem v České Kanadě

V hladině přírodního jezírka se romanticky odráží obraz domu sloužícího k rekreaci. Ten se nachází v přírodním parku Česká Kanada u Starého města pod Landštejnem a nabízí úchvatné pohledy jak na vodní plochu pod terasou, tak na pastviny táhnoucí se za domem. V poklidném prostředí obklopeném vzrostlými stromy a pasoucím se dobytkem tak vzniklo útulné bydlení s příjemnou atmosférou, kterou umocňuje mimo jiné i výhled na zříceninu hradu Landštejn.

Dům respektující okolí i své předky

Pro svou krásu tolik obdivované místo na pomezí jižních Čech a jižní Moravy se stalo prostorem pro realizaci rekreačního domu, jenž zde nahradil původní a již vysloužilý statek. Něco z jeho duchu však bylo zachováno díky nalezení a znovuvyužití původních kamenů při modelování terénu. O příjemnou dávku nostalgie se postaraly i vysazené původní dřeviny a luční traviny. Nejenže tedy celý dům plynule zapadl do okolního prostředí, ale ještě si uchoval dotek starých časů.

Rekreační dům s dobrodružným nádechem

Dům, který vznikl pod taktovkou architekta Vladimíra Packa a ve spolupráci s Eliškou Havlíkovou, je specifický v mnoha ohledech. Jedná se totiž o zčásti podsklepenou dřevostavbu o dvou podlažích, která je v přední části osazená na ocelové konstrukci a v zadní části na podsklepeném suterénu. Díky tomuto chytrému řešení je obytná část vyvýšena nad pozemek domu, čímž celá stavba získává dobrodružný nádech a o mnoho zajímavější výhledy do okolí. Poněkud chladnější vzhled konstrukce domu včetně terasy zjemňuje fasádní obklad realizovaný z modřínových, neupravovaných prken.

Rekreační dům s jezírkem v České Kanadě

Hřejivý interiér rekreačního domu

Dřevo vévodí i samotnému interiéru domu, který tím získává na útulnosti. Charakteristickými prvky obytného prostoru táhnoucího se přes dvě podlaží jsou zejména prosklená krbová kamna s kouřovodem, tradiční jídelní stůl u rohového okna a velký obraz tančících víl. Většina místností je však zařízena v minimalistickém duchu a dojem z nich tak ničím neruší ten z okolní krajiny. V interiéru platí, že důraz se klade zejména na světlo a prostor.

Kouzlo přírodního jezírka

Terénní, sadové úpravy i jezírko vzešly z potřeby vyrovnaných bilancí výkopů a náspů, jichž bylo zapotřebí pro zvýšenou úroveň obytného podlaží. Zemina, která byla při práci na jezírku vykopána, se navršila z druhé strany domu tak, aby byl umožněn přístup k hlavnímu vchodu. Přírodní jezírko, které na sebe strhává pozornost návštěvníků, dodalo exteriéru na malebnosti a kouzlu starých časů. Pomohlo přece jen trochu netradiční stavbu zasadit do prostředí nenásilným a naprosto přirozeným způsobem. Výsledný efekt umocňuje také zahrada plná travin a vzrostlých stromů.

V částečně chalupářské osadě se tak zcela přirozeně vyjímá moderně řešený dům, který vytváří ideální podmínky pro rekreaci za každého ročního období.

Zdroj: www.k4.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock