Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prosklená dřevostavba v malebné krajině

Prosklená dřevostavba v malebné krajině

Tato dřevostavba dokazuje, že člověk ke svému životu nepotřebuje rozměrné stavby, aby mu v nich bylo dobře a cítil v nich naplnění své potřeby prostoru. V tomto domě je na 82 čtverečních metrech vše, co zajistí člověku životní potřeby i potřebu pospolitosti, a navíc je tu možné se každý den z pokojů kochat úžasným výhledem do kraje.

Větší chata naplněná sluncem

Patrový dům evokující svou velikostí spíše větší chatu je situován v překrásné krajině Slovinska, které dává patřičně vyniknout díky užití skla ve velkých plochách přední části domu. Stavba je rozdělena na čtyři stejně velké úseky – místnosti, které jsou uskupeny tak, aby jejich součástí byla právě prosklená část domu, což dodává každé z těchto místností další rozměr daný výhledem do kraje a opticky to zvětšuje prostor a naplňuje ho světlem. Zajímavostí také je, že stavba není na bocích opatřena žádnými okny, veškeré světlo tedy vychází právě z přední prosvětlené části domu. Domek stojící na kraji lesa respektuje životní prostředí a zapadá do okolní krajiny, aniž by ji narušoval – to bylo také jedním z cílů projektu.

Prosklená dřevostavba v malebné krajině

Nejlepší dřevostavba Slovinska roku 2016

Stavba nedisponuje přemírou místností, najdeme tu však ty základní, navíc komfortně vybavené, což je zcela dostačující. V přízemí se nachází obývací pokoj, kuchyně, jídelna a koupelna se saunou. První patro zabírá ložnice s výhledem na spodní patro. Budova umožňuje jak stálé bydlení pro jednoho či dva obyvatele, tak může být využívána pouze jako víkendový příbytek pro rodiny s dětmi či bez dětí. Dřevostavba získala v roce 2016 první místo v soutěži o nejlepší dřevostavbu Slovinska.

Zdroj: www.studiopikaplus.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock