Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům v pasivním standardu

Rodinný dům v pasivním standardu

Tento dům stojící v Telči pod hrází Ulického rybníka, se nachází na stísněném a dříve nepoužívaném pozemku s vodopádem, v místě bývalých mlýnských domů. Dům se vznáší na betonových sloupech nad vodou a zeleň, kterou dům zničil, najdeme na střešní zahradě.

Dřevostavba v Telči

Při rozhodování o tom, o jaký typ domu půjde, měli architekti jasno. Kvůli složitějším základovým podmínkám, zkušenostem architektů a domům v Austrálii fungujících na stejném principu, byla zvolena dřevostavba. Celý dům tvoří jednoduchý systém dřevostavby založený na sloupech s mikropilotami. Stavba je na bázi dřeva s vhodnými tepelně technickými parametry, které pomohli k dosažení pasivního standardu. Aby dům zapadnul do okolí a budil v nás dojem z původních mlýnských staveb, byla jeho fasáda vytvořena ze sibiřského modřínu bez povrchových úprav.

Dům nabízí vše potřebné

Celý dům je jednopodlažní. Dostaneme se do něj po obnovených historických schodech shora ulice (k domu se po nich sestupuje směrem dolů). Po vstupu do domu můžeme vidět chodbu, z níž se dostaneme do kuchyně s jídelnou a obývacího pokoje. Dále na něj navazuje hlavní ložnice a dva dětské pokoje směřované na západ objektu.

Rodinný dům v pasivním standardu

Z chodby se dostaneme i do koupelny, na toaletu a do technické místnosti. Obývací pokoj se pyšní krbovými kamny s výměníkem, ty slouží k minimalizování tepelných ztrát a ohřívání vody během zimy. Z téměř všech pokojů se můžeme dostat na krytou terasu, co níž se vstupuje velkými francouzskými dveřmi.

Konstrukce domu

Konstrukce domu je difuzně otevřená, tvořená ze dřeva. Je zde použito systémového konstrukčního řešení i-nosníků a prvků lepeného dřeva ultralam. Nosné sloupy tvořící i dobrý vizuální dojem jsou z dubového řeziva. Střecha je dvouplášťová s provětrávanou mezerou. Na střeše najdeme zahradu – nad hlavní hydroizolací se nachází skladba extenzivní zeleně – hydroakumulační a drenážní vrstva, humus a mulč. Díky tomu na zahradě najdeme nejrůznější zeleň, mezi kterou se můžeme usadit.

Zdroj: archoo.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock