Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Architekt postavil jednoduchou dřevostavbu pro svou rodinu

Architekt postavil jednoduchou dřevostavbu pro svou rodinu

Jestliže architekt navrhuje dům sám pro sebe, je téměř jisté, že to bude něco neobvyklého a úžasného. Architekt má výhodu v tom, že si může vymyslet přesně takové bydlení, o jakém kdy snil – a zároveň má potřebné znalosti k realizaci. Dělá si vlastně klienta i architekta zároveň. Jedním z takových domů je rodinný dům ruského architekta Alexeya Ilyina, který se nachází blízko Moskvy.

Minimalistický dům

Jedním z charakteristických znaků tohoto domu je to, že je postavený kompletně celý ze dřeva – přesně jak si architekt přál. Dům stojí na čtvercovém pozemku, kde dům o obdélníkovém půdorysu dělí pozemek na předzahrádku a zadní dvůr. Okolí skvěle ladí k celému designu domu. Celá budova má minimalistický obdélníkový tvar se dvěma zastřešenými terasami po stranách.

Zahradě dominuje pečlivě udržovaný trávník, který je doplněn chodníčkem ze štěrku, jež vede až ke vchodu do domu i po celém jeho obvodu. Zahrada je doplněna několika stromy.

Architekt si v interiéru hrál s rozdělením prostorů

Díky tomu, že je sklon střechy opravdu malý, si člověk na první pohled zvenku nevšimne střešních oken, která patří ke druhému podlaží domu. Proto nás může dům klamat tím, že na první pohled působí jako jednopodlažní. Architekt si pohrál s rozdělením prostoru i v interiéru. Některé prostory ponechal otevřené v plné výši, některé zůstaly pootevřené a soukromé místnosti uzavřel.

Architekt postavil jednoduchou dřevostavbu pro svou rodinu
Foto: Dmitry Chebanenko

Výrazné doplňky vynikají na světlém podkladu

Dům zvenku je laděn v tmavě šedých tónech. Interiér je poté tvořen ve světle šedých až bílých odstínech, které spolu s velkým množstvím oken celý interiér rozzařují. Většina nábytku je v interiéru vestavěna, proto mohou některé kusy vypadat, jako by vycházely rovnou ze stěny, se kterou často splývají. Celý design doplňují dřevěné latě, které interiéru dodávají zajímavý vzhled. Oproti tomu jsou doplňky ve výrazných barvách, což slouží jako oživení jinak až sterilně působícího prostoru. Navíc všechny doplňky na bílém podkladu dokonale vyniknou.

Jednotlivé stěny a patra jsou spojeny speciálně tvarovanými křížovými spoji, které zaručují, že interiér domu vypadá čistě – bez jakéhokoliv narušení.

Štítky: dřevostavba
Foto: Dmitry Chebanenko
Zdroj: Architekt: Alexey Ilyin

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock