Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům na břehu jezera

Dům na břehu jezera

Ve švýcarském údolí Vallée de Joux v pohoří Jura se nachází hned tři významná jezera. Na břehu jednoho z nich vyrostl úchvatný dům, který je pastvou pro oči a útěchou pro mysl i tělo. Vděčí za to především dokonalému splynutí s okolní přírodou a hojnosti dřeva, které se zde ukazuje ve vší své kráse.

Dům z dílny architektonického studia Ralph Germann Architectes zaujímá rozlohu o velikosti 230 m2. Uprostřed divukrásné přírody se stal domovem pro pár s jedním dítětem. Dům měl poskytovat komfortní interiér s výhledem na jezero Joux. Dalším přáním bylo postavit takový dům za rozumnou cenu.

Bydlení šetrné k přírodě i peněžence

Pro stavbu domu použili architekti prefabrikovaný dřevěný konstrukční systém pro fasády a štíty. Tyto prvky byly sestaveny přímo v dílně a poté byly přepraveny na místo. Kostra domu byla vyrobena z betonu. Prefabrikované dřevěné fasády byly připevněny k vnitřní betonové konstrukci.

Dům na břehu jezera
Foto: Lionel Henriod

Všechny fasády domu jsou přitom vyrobeny ze smrkové konstrukce, která je vyplněna izolací ze skleněných vláken a poté pokryta smrkovými deskami. Jedná se o smrky, které vyrostly ve zdejší oblasti. Použitím této stavební metody mohli architekti snížit náklady na stavbu domu. Snížili rovněž dobu výstavby a dopad na životní prostředí. Architekti navrhli také vnitřní stoly, police a skříňky z březové dýhy a rovněž vnitřní a venkovní jídelní stoly z masivního modřínu.

Přečtěte si také

Prosklená dřevostavba v malebné krajině

Tato dřevostavba dokazuje, že člověk ke svému životu nepotřebuje rozměrné stavby, aby mu v nich bylo dobře a cítil v nich naplnění své potřeby prostoru. V tomto domě je na 82 čtverečních metrech vše,…

Interiér plný světla a krásných výhledů

Hlavní devizou domu jsou jeho velkorysé výhledy do přírody. Velkými okny dovnitř proudí dostatek přirozeného světla, které spoludotváří příjemnou atmosféru v interiéru. K té rovněž napomáhá hojnost dřeva, které ve svém světlém odstínu prohřívá jednotlivé místnosti. Interiér je striktně minimalistického rázu, svěží dojem zde obstarávají především neustále se měnící obrazy přírody za velkými prosklenými plochami. Společenskou část domu rozšiřuje dřevěná terasa, v jejímž středu se nachází praktické sezení určené k práci nebo k odpočinku na čerstvém vzduchu.

S lesy v zádech a jezerem před sebou tak uprostřed úchvatné švýcarské krajiny vyrostl dům, který přirozeně splývá se svým okolím. Je v neustálé komunikaci s přírodou a svým obyvatelům poskytuje dostatek tolik důležitého soukromí.

Foto: Lionel Henriod
Zdroj: www.ralphgermann.ch

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock