Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý dům maximalizuje spojení s přírodou

Malý dům maximalizuje spojení s přírodou

Tento malý domek, který je ze všech stran obklopen hustým lesem, je ukázkou toho, jak by mohlo vypadat bydlení v souladu s přírodou, s omezeným rozpočtem, současně i s co nejmenší zanechanou stopou v přírodě. Když ke všemu přidáme i jednoduchý design, je jisté, že tato stavba bude stát za to.

Dům obložený cedrovým dřevem

Tato moderní dřevěná chata stojící na útesu uprostřed lesa vypadá, jako by byla přirozenou součástí tamní přírody. Jde o místo jako stvořené k odpočinku od městského života. Dům nám může svým tvarem připomínat krabici. Fasáda domu je obložena černým cedrovým dřevem, dále pak černými cementovými výplňovými panely, v interiéru se pak nachází MDF panely a povrchy z borovicové překližky.

Nechybí však ani velké prosklené plochy poskytující výhled do okolí. Díky tomu je interiér dokonale spojen s exteriérem.  Část domu otočena směrem k zálivu svým majitelům nabízí více oken a prosklených ploch, přičemž jižní strana domu je skryta před okolím, kam patří například sousední domy.  

Dům má tmavý exteriér, avšak interiér je prosvětlen

Ačkoliv je dům zvenku tmavý, po vstupu do interiéru se nám nabízí pohled do příjemně prosvětleného prostoru.  Celý proces navrhování domu ovlivňovaly zejména menší rozměry domu. Velká pozornost architektů byla věnována zejména obývacím prostorům. V něm najdeme krb a několik kusů jednoduchého nábytku, jenž podporuje jednoduchý charakter domu.

Celý interiér je dokonale prosvětlen skrze velká okna. Pohled na noční oblohu si mohou obyvatelé domu užívat skrze světlíky v ložnici i koupelně. Dům obklopuje terasa rozprostírající se směrem do krajiny, čímž chatu spojuje s cestou, která se táhne až ke břehu vody. 

Zdroj: www.mwworks.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock