Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Půvabná dřevostavba u lesa

Půvabná dřevostavba u lesa

Zády k lesu se půvabně vyjímá zbrusu nová dřevostavba, která zaujme kombinací přirozené krásy světlého dřeva a tmavých akcentů. Spolu se zahradou plnou zářivých slunečnic poskytuje dokonalé útočiště před shonem všedních dnů.

Dřevostavba stojící na pěkném pozemku svým přirozeným vzhledem příjemně zapadá do okolí plného svěží zeleně. O dostatečný pocit soukromí ji nepřipravila ani okolní řídká zástavba. Obyvatelé domu si tak mohou nerušeně vychutnávat krásy přírody.

Bydlení s vůní dřeva

Jasnou volbou majitelů byl už od začátku dům ze dřeva. Do karet mu hrála především ekologická stránka bydlení. Dřevostavba je šetrná k životnímu prostředí. Uhlíková stopa je totiž při stavbě takového domu kladná, jelikož dřevo ke svému růstu potřebuje oxid uhličitý a produkuje naopak kyslík. Velkou výhodou jsou také nízké akumulační schopnosti dřeva. Jakmile si obyvatelé domu zapnou topení, hned je v něm teplo. To se také uvnitř dlouho udrží. Další plus představují tepelně izolační vlastnosti takové dřevostavby. Dům ze dřeva navíc krásně voní a poskytuje svým obyvatelům zdraví prospěšné bydlení.

Půvabná dřevostavba u lesa
Foto: Uwe Weiser

Prostorný a světlý interiér

Dřevostavbu uvádí velká terasa, která v případě potřeby pomůže rozšířit jídelní prostor v interiéru. Její část je zastřešená, a tak skýtá příjemné posezení, ať už je jakékoliv počasí. Terasa se táhne podél domu, který zdobí řada velkých oken. Jejich prostřednictvím se dovnitř dostává dostatek přirozeného světla i krásných výhledů. Dům tak neustále komunikuje s přírodou. Interiér je nejen příjemně světlý, ale také prostorný a útulný. Vděčí za to vkusné kombinaci materiálů a barev. Převahu světlého dřeva rozbíjí akcenty bílé a tmavě šedé barvy, které interiéru dodávají na dramatičnosti. Rustikální styl se umně mísí s moderním, čímž vzniká komfortní domov působící velice osobitým dojmem. Největší ozdobou celého interiéru je přirozený půvab dřeva. Dekorativních prvků tak zde není příliš zapotřebí.

Spolu s krásou dřeva zaujmou každým dnem i neustále se měnící výhledy do přírody. Dřevostavba u lesa tak představuje útulný domov, kterému pro spokojený život nechybí vůbec nic.

Foto: Uwe Weiser
Zdroj: Fullwood Wohnblockhaus

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock