Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Půvabná dřevostavba u lesa

Půvabná dřevostavba u lesa

Zády k lesu se půvabně vyjímá zbrusu nová dřevostavba, která zaujme kombinací přirozené krásy světlého dřeva a tmavých akcentů. Spolu se zahradou plnou zářivých slunečnic poskytuje dokonalé útočiště před shonem všedních dnů.

Dřevostavba stojící na pěkném pozemku svým přirozeným vzhledem příjemně zapadá do okolí plného svěží zeleně. O dostatečný pocit soukromí ji nepřipravila ani okolní řídká zástavba. Obyvatelé domu si tak mohou nerušeně vychutnávat krásy přírody.

Bydlení s vůní dřeva

Jasnou volbou majitelů byl už od začátku dům ze dřeva. Do karet mu hrála především ekologická stránka bydlení. Dřevostavba je šetrná k životnímu prostředí. Uhlíková stopa je totiž při stavbě takového domu kladná, jelikož dřevo ke svému růstu potřebuje oxid uhličitý a produkuje naopak kyslík. Velkou výhodou jsou také nízké akumulační schopnosti dřeva. Jakmile si obyvatelé domu zapnou topení, hned je v něm teplo. To se také uvnitř dlouho udrží. Další plus představují tepelně izolační vlastnosti takové dřevostavby. Dům ze dřeva navíc krásně voní a poskytuje svým obyvatelům zdraví prospěšné bydlení.

Půvabná dřevostavba u lesa
Foto: Uwe Weiser

Prostorný a světlý interiér

Dřevostavbu uvádí velká terasa, která v případě potřeby pomůže rozšířit jídelní prostor v interiéru. Její část je zastřešená, a tak skýtá příjemné posezení, ať už je jakékoliv počasí. Terasa se táhne podél domu, který zdobí řada velkých oken. Jejich prostřednictvím se dovnitř dostává dostatek přirozeného světla i krásných výhledů. Dům tak neustále komunikuje s přírodou. Interiér je nejen příjemně světlý, ale také prostorný a útulný. Vděčí za to vkusné kombinaci materiálů a barev. Převahu světlého dřeva rozbíjí akcenty bílé a tmavě šedé barvy, které interiéru dodávají na dramatičnosti. Rustikální styl se umně mísí s moderním, čímž vzniká komfortní domov působící velice osobitým dojmem. Největší ozdobou celého interiéru je přirozený půvab dřeva. Dekorativních prvků tak zde není příliš zapotřebí.

Spolu s krásou dřeva zaujmou každým dnem i neustále se měnící výhledy do přírody. Dřevostavba u lesa tak představuje útulný domov, kterému pro spokojený život nechybí vůbec nic.

Foto: Uwe Weiser
Zdroj: Fullwood Wohnblockhaus

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock