Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům sladěný se zahradou

Dům sladěný se zahradou

V přímořském městě Inverloch v Austrálii vznikl nový domov pro rodinu, která toužila po bydlení uprostřed zeleně. Právě zelená barva osvěžila vzhled domu, který o to více ladí s okolní bujnou zahradou.

O nevšední vzhled domu se zasloužili architekti ze dvou melbournských studií - Nest Architects a Placement. Na ploše o velikosti 244 m2 tak našli nové útočiště manželé se třemi malými dětmi, kteří si vysnili přirozeně krásné bydlení na pobřeží.

Klid a soukromí v novém domě

Rodina původně bydlela ve velkém domě navrženém americkým architektem Ianem Perkinsem. S přemístěním do menšího domu na pobřeží si chtěli vzít s sebou i klid a soukromí, kterých se jim dostávalo v předchozím domě. Toužili zkrátka po klidném domově, ve kterém by mohli zestárnout a ve kterém by byli blíž rodině a přátelům. S ohledem na rodinnou dynamiku tak mělo vzniknout takové bydlení, které se bude podle potřeby zvětšovat či zmenšovat. V té době ještě byly všechny tři děti ve věku, kdy tráví čas doma. Bylo však zapotřebí připravit se na budoucnost a počítat s tím, že ložnice budou po většinu roku prázdné. Architekti proto vytvořili pro ložnice samostatné křídlo, které může v budoucnu sloužit k pronájmu.

Dům s cihlovými zdmi

Těžkou stavební konstrukci domu zjemňují bílé cihlové zdi. Právě ty utvářejí působivý charakter nového domova, který přirozeně vrůstá do zahrady. Dům si hraje s hmotou, rámuje početné výhledy a dává vyniknout jednotlivým materiálům. Došlo tak ke vzniku intimních pohledů i ke zvýraznění struktury jako rysu domu. Pocitu otevřenosti pak bylo dosaženo zachováním výrazné úrovně zasklení v celém prostoru. Právě prosklené plochy tvoří působivý předěl mezi fasádou a střechou domu. Bílá cihla dodává masivnímu zdivu zvláštní lehkost, zatímco melírované dřevo vyzařuje pocit tepla. Barva vnějšího obložení byla původně zvolena tak, aby odpovídala cihle. Jak se však projekt blížil ke konci, obyvatelé zatoužili po zeleném obložení, což se ukázalo jako skvělá volba. Díky zelené barvě může tento dům přirozeně splynout se zahradou.

Foto: Tom Ross
Zdroj: nestarchitects.com.au, placement.net.au

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock