Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kuchyně v moderním domě sahá až po šikmý strop

Kuchyně v moderním domě sahá až po šikmý strop

V interiéru plném dřeva a velkých výhledů vznikla velkoryse pojatá luxusní kuchyně, která plně odpovídá představám manželského páru. Architektonické studio oslovili ve chvíli, kdy byla postavena hrubá stavba jejich moderního domu. Nyní už se radují z kuchyňského a jídelního prostoru stvořeného přesně na míru.

Za přitažlivým vzhledem kuchyně v moderním domě manželů stojí studio Elza kuchyně z Rokycan, které buduje kuchyně už řádku let, a to po celé České republice. Kuchyni na míru vytvořili i pro mladý manželský pár, který měl ve spolupráci s architektem vcelku jasnou představu o tom, jak má jejich kuchyně vypadat. Její součástí měl rozhodně být kuchyňský ostrůvek a také technický blok sahající až po šikmý strop zhruba do výšky čtyř metrů.

Vysoce komfortní kuchyně

Výslednému vzhledu kuchyně předcházelo společné ladění celé řady detailů. Nejprve však byly zvažovány různé možnosti umístění uspořádání jednotlivých kuchyňských prvků. Prioritou byla praktická stránka kuchyně, takže bylo zapotřebí soustředit se na ideální umístění dřezu, přípravné části a prostoru pro vaření. Ve výsledku zvítězilo řešení, kdy se veškerá práce v kuchyni odehrává směrem k jídelnímu a obývacímu prostoru. Kuchyňský ostrůvek se tak stal místem určeným jak pro přípravu jídel, tak pro mytí nádobí. Pod oknem je navíc umístěna další část pracovní plochy, osvěžená inspirativním výhledem do zahrady. Tato dodatečná pracovní plocha je napojená na úložný prostor v rohu kuchyně, který pak přechází v technický blok. V něm našla místo vyvýšená myčka na nádobí, pečicí trouba, parní trouba, ohřívač talířů a také vestavěná chladnička. Technický blok je ve své horní části doplněn o osvětlení, k dispozici je zde také několik otevřených polic.

Kuchyně elegantně šedé barvy

Kuchyně sahající do obdivuhodné výšky zaujme svou elegantně šedou barvou, kterou doplňuje bílá barva designových jídelních židlí. Dramatický ráz kuchyně zjemňuje také všudypřítomné světlé dřevo, které interiér příjemně prohřívá. Prostor určený na přípravu jídel a stolování je barevně i stylově propojen s obývací částí. Pokud jde o materiály a barvy, kuchyně má lakovaná šedá dvířka s vestavěnými kovovými úchopovými lištami a je doplněna o prvky z pravého dřeva. Její nanejvýš praktickou ozdobou je keramická deska s hrubým povrchem, do níž je zabudován granitový dřez. Nemůže chybět ani do plochy zapuštěná varná deska s integrovaným odsavačem par.

V moderním domě mladých manželů tak vznikla nadčasová kuchyně, která má rozhodně co nabídnout, ať už po praktické či estetické stránce.

Zdroj: kuchyneelza.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock