Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Černé dveře ve skandinávském stylu interiéru

Černé dveře ve skandinávském stylu interiéru

Někdy bývá malý risk to nejlepší řešení. V případě kombinace severského interiérového designu a černých dveří o tom rozhodně není pochyb. Typickými prvky pro skandinávský styl bydlení jsou přírodní barvy v kombinaci s bílým lakovaným dřevem. Právě proto může být zasazení neotřelého elementu příjemným zpestřením celého interiéru.

Celková rozloha bytu, který se nachází v budově z roku 1928 na klidném švédském ostrově Kungsholmen, je 103 m2. Byt je rozdělen do třech ložnic, obývacího pokoje a kuchyně s jídelnou. Každá z místností je dostatečně prosvětlená, a to zejména díky velkým oknům a bohatě zastoupené bílé barvě.

Výrazné prvky skandinávského stylu

Celým bytem prochází dřevěná podlaha. V kuchyňském koutu, jídelně, obývacím pokoji a chodbě je v přírodní dubové barvě a tradičním parketovém vzoru - rybí kost. Podlaha spolu s vysokým stropy a bíle lakovanými dveřmi působí v interiéru velmi tradičně. Díky tomu zde ani menší místnosti nebudí pocit stísněnosti nebo nekomfortního nedostatkem prostoru.

Efektivní propojení místností

V kuchyni, která je tvořena do tvaru L se nachází zároveň i prostorný oválný jídelní stůl pro 6 osob. Jídelní část kuchyně je pak pomyslně oddělena kobercem s jemným dekorem v přírodní barvě.

Černé dveře ve skandinávském stylu interiéru

Byť je kuchyně opticky spojena s obývacím pokojem prostřednictvím velkého vstupu, nepůsobí ani jedna z místností neosobně. O to se postarala především kombinace jednoduchého designového nábytku spolu s použitím lehkých tkanin, které interiér sice naplní lehkost, ale zároveň mu navodí velmi přátelskou a útulnou atmosféru.

Vybavení z přírodních materiálů

Ve skandinávském stylu se taktéž klade důraz na použití čistě přírodních materiálů bez jakýchkoliv náhražek a ani tento interiér v tomto případě není žádnou výjimkou. Proto v něm rozhodně nenajdete materiály je například lamino, ale pouze světlé dřeviny spolu s keramikou, kovem nebo sklem. Výjimku v tomto případě netvoří ani dětský pokoj, který je zařízen velmi jednoduše a vkusně tak, že bude ideální jak pro malé dítě, tak pro školáka.

Černé dveře ve skandinávském stylu interiéru

Velmi praktické je vytvoření šatny nacházející se hned za vchodovými dveřmi. Díky tomu zůstává chodba stále volná a najdeme na ní pouze pár praktických nezbytností.

K bytu patří i malý balkon a byť se nachází uprostřed uprostřed rušného města díky velmi komfortnímu zařízení poskytuje soukromí a dostatečné zázemí pro odpočinek a relaxaci.

Celý interiéru je jasným důkazem toho, že přírodní materiály spolu s jednoduchostí jen tak rychle z módy nevyjdou a vkusně zvolený nezvyklý prvek může krásu této kombinace v interiéru zvýraznit a podtrhnout.

Černé dveře ve skandinávském stylu interiéru
Černé dveře ve skandinávském stylu interiéru
Černé dveře ve skandinávském stylu interiéru
Černé dveře ve skandinávském stylu interiéru
Černé dveře ve skandinávském stylu interiéru

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock