Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bílá kuchyň jako záruka čistoty a elegance

Bílá kuchyň jako záruka čistoty a elegance

Trend bílých kuchyní není oblíbený jen v Německu či severských zemích, kde je tato barva v kuchyni velmi oblíbená. Kouzlo bílých kuchyní si začínáme uvědomovat i my v Česku a není divu. Bílé kuchyně jsou nadčasové, působí elegantně, svěže a čistě a zároveň je můžeme kombinovat s doplňky v nejrůznějších barvách.

Myslete na funkčnost i estetiku kuchyně

Při zařizování kuchyně musíme myslet hned na několik faktorů, mezi něž patří funkčnost, estetika a částečně i barva. Právě barva kuchyně hraje při výběru velkou roli. Jestliže máme pro naši novou kuchyni omezené a menší prostory, je nejlepší sáhnout po světlé, v našem případě bílé, barvě, která prostor opticky zvětší. Hned poté nesmíme zapomínat na to, že by měla být kuchyně hlavně funkční a hezká.

Ačkoliv se nám může bílá barva jevit jako nepraktická, co se týče větší viditelnosti šmouh a nečistot, zároveň je to její výhodou, protože si všech nečistot všimnete hned a donutí vás to, abyste kuchyň drželi v čistotě. V dnešní době si navíc můžete vybírat i mezi materiály, na kterých obyčejné šmouhy vidět nepůjdou.

Bílá kuchyň jako záruka čistoty a elegance

Tipy pro vaší kuchyni:

  • Bílá kuchyně je ideální zejména do menších prostor.
  • Vybírat můžete jak v matném, tak lesklém provedení.
  • Bílou kuchyni kombinujte s jakoukoliv jinou barvou.
  • Můžete vykouzlit neuvěřitelné množství různých stylů.
  • Ušpinění můžete předcházet, když budou skříňky opatřeny úchytkami na otvírání.

Bílou kuchyni lze libovolně kombinovat

Velkou výhodou bílé barvy je její schopnost dobře spolupracovat s jakoukoliv jinou barvou, ale i materiálem. Další výhodou je její velká přizpůsobivost, jež se týká interiérových stylů. Slaďte bílou kuchyni  se stěnami s přiznaným betonem, šedou podlahou a kovovými prvky – získáte tak industriální kuchyni. Pokud sáhnete po kameni dřevu a dalších přírodních materiálech, bude vaše kuchyně příjemně útulná. Podobně to funguje i u ostatních stylů.

Bílá kuchyň jako záruka čistoty a elegance

Nebojte se různých materiálů

Abyste se vyhnuli pocitu chladu či sterility, zkombinujte bílou kuchyňskou linku s barevnými doplňky či výmalbou. Vzhledem k tomu, že se bílá linka hodí k jakékoliv jiné barvě, nemusíte se nijak omezovat. Jestli se vám nelíbí čistě bílá varianta kuchyňské linky, můžete materiály libovolně kombinovat. Pořiďte si spodní skříňky v bílé barvě a ty horní v nějakém hezkém odstínu dřeva. Nebo můžete pořídit jinak zabarvenou pracovní desku, která může být i kontrastní. 

Zdroj: www.bydlo.cz/kuchyne

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock