Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bílá kuchyň jako záruka čistoty a elegance

Bílá kuchyň jako záruka čistoty a elegance

Trend bílých kuchyní není oblíbený jen v Německu či severských zemích, kde je tato barva v kuchyni velmi oblíbená. Kouzlo bílých kuchyní si začínáme uvědomovat i my v Česku a není divu. Bílé kuchyně jsou nadčasové, působí elegantně, svěže a čistě a zároveň je můžeme kombinovat s doplňky v nejrůznějších barvách.

Myslete na funkčnost i estetiku kuchyně

Při zařizování kuchyně musíme myslet hned na několik faktorů, mezi něž patří funkčnost, estetika a částečně i barva. Právě barva kuchyně hraje při výběru velkou roli. Jestliže máme pro naši novou kuchyni omezené a menší prostory, je nejlepší sáhnout po světlé, v našem případě bílé, barvě, která prostor opticky zvětší. Hned poté nesmíme zapomínat na to, že by měla být kuchyně hlavně funkční a hezká.

Ačkoliv se nám může bílá barva jevit jako nepraktická, co se týče větší viditelnosti šmouh a nečistot, zároveň je to její výhodou, protože si všech nečistot všimnete hned a donutí vás to, abyste kuchyň drželi v čistotě. V dnešní době si navíc můžete vybírat i mezi materiály, na kterých obyčejné šmouhy vidět nepůjdou.

Bílá kuchyň jako záruka čistoty a elegance

Tipy pro vaší kuchyni:

  • Bílá kuchyně je ideální zejména do menších prostor.
  • Vybírat můžete jak v matném, tak lesklém provedení.
  • Bílou kuchyni kombinujte s jakoukoliv jinou barvou.
  • Můžete vykouzlit neuvěřitelné množství různých stylů.
  • Ušpinění můžete předcházet, když budou skříňky opatřeny úchytkami na otvírání.

Bílou kuchyni lze libovolně kombinovat

Velkou výhodou bílé barvy je její schopnost dobře spolupracovat s jakoukoliv jinou barvou, ale i materiálem. Další výhodou je její velká přizpůsobivost, jež se týká interiérových stylů. Slaďte bílou kuchyni  se stěnami s přiznaným betonem, šedou podlahou a kovovými prvky – získáte tak industriální kuchyni. Pokud sáhnete po kameni dřevu a dalších přírodních materiálech, bude vaše kuchyně příjemně útulná. Podobně to funguje i u ostatních stylů.

Bílá kuchyň jako záruka čistoty a elegance

Nebojte se různých materiálů

Abyste se vyhnuli pocitu chladu či sterility, zkombinujte bílou kuchyňskou linku s barevnými doplňky či výmalbou. Vzhledem k tomu, že se bílá linka hodí k jakékoliv jiné barvě, nemusíte se nijak omezovat. Jestli se vám nelíbí čistě bílá varianta kuchyňské linky, můžete materiály libovolně kombinovat. Pořiďte si spodní skříňky v bílé barvě a ty horní v nějakém hezkém odstínu dřeva. Nebo můžete pořídit jinak zabarvenou pracovní desku, která může být i kontrastní. 

Zdroj: www.bydlo.cz/kuchyne

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock