Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Trendy v interiéru roku 2018

Trendy v interiéru roku 2018

Na podzim přichází čas, kdy se pomalu uzavírá jedno období a přichází očekávání dalšího. S nadcházející zimou hodnotíme uplynulý rok a připravujeme se na další. Podívejte se s námi na trendy v interiéru, které by měly vládnout následujícímu roku.

Každým rokem je ve světě módy a designu něco nového a inspirativního. Móda textilu, nábytku, designu, architektury i techniky je úzce propojena. Jak už dobře známe, historie se ráda opakuje. Jednotlivá období slohů a stylů se často v minulosti střídala. Přehnaná zdobnost nahradila strohost, doba osvícenství vystřídala romantismus. Spousta prvků dříve zapomenutých se znovu vrací do módy a získává si zpět naši pozornost.

Také se vám stalo, že jste před lety na půdu schovali starou židli po babičce, protože se vám do bytu nehodila, ale bylo vám ji líto vyhodit. A dnes jste za to rádi, protože je to kousek, co vám po novém nátěru skvěle padne do noty. A tak je to i s trendy v příštím roce. Mnoho z nich se nám z minulosti vrátilo a ukázalo se v novém světle.

Návrat k přírodě

Příští rok se nese v zeleném duchu. Barvou roku 2018 je vyhlášena svěží zelená nazvaná greenery. Znovu se vrací květinové vzory, které budou zdobit polštáře, čalounění a ubrusy. Zelené stěny a doplňky s přírodními motivy jsou v kurzu. Exotika se nám také nevyhne. Palmy v květináčích, nebo bílé stěny pokryté tapetami s motivem džungle, nebo květinovou grafikou a originální malby na zdech. V kuchyni si zas najdeme místo pro květináče s bylinkami. Zajímavým fenoménem se staly zavěšené rostliny s kořeny obalenými mechem, jménem Kokedama. Celé živé rostoucí stěny, nebo závěsné systémy jsou nyní také ve velké oblibě.

Trendy v interiéru roku 2018

Barvy země

V následujícím roce budeme ochutnávat barvy země. Hitem bude oranžový a rezavý odstín vyprahlé půdy Jižní Ameriky, nebo poněkud chladnější odstín klasicky hnědé. Bronz je nejvíce vhodné kombinovat se zelenou, tentokrát v odstínu šalvěje a khaki. Harmonické kombinace mohou být rozbité modrou, jak to zkouší mnoho návrhářů, jejichž práce bylo možno vidět na posledním veletrhu v Miláně. Módním odstínem je také azurová, nebo tmavá modř a nynější oblíbenkyně, veselá mentolová. Ledová růžová bude opět  také v kurzu.

Skandinávský trend 

Pokračování bude mít fenomén posledních let, skandinávský design, který se objevuje nejen v celých interiérech, ale také jako dílčí kusy nábytku. Jednoduché tvary, černobílé kombinace, nebo kov s přírodními materiály. Dřevěné domy s vnitřním obložením, běleným dřevem, nebo šedivými nátěry. Těsný kontakt s přírodou, světlé místnosti a minimalistické dekorace.

Geometrické vzory

V interiérovém designu jsou jistě k povšimnutí také používané geometrické vzory. Jak již ve výše zmíněném skandinávském stylu, tak i v moderní podobě se objevují čím dál častěji. Příštím rokem se předpovídá jejich velká obliba. Trojúhelníky, šestiúhelníky, obdélníky plovoucí v obývacích pokojích, nebo v kuchyních objevující se jako koberce, nebo kachličky. Hravost geometrických tvarů nezná mezí a rodí se spoustu nových a báječných kombinací. Budou doprovázeny kontrastními variacemi ve formě koberců s vzory barevných explozí, plných nasycených barev a abstrakce.

Štítky: barvy v interiéru

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock