Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní interiér s černou stěnou

Moderní interiér s černou stěnou

Dnes nahlédneme do luxusního interiéru s černou stěnou, jehož autorem je designové studio Davidsign. S převažující černou a krémově hnědou barvou je spolu s bílými, šedými a stříbřitými akcenty ideálním bydlením pro všechny, kteří milují kombinaci těchto barev, ale také čisté linie a dotek luxusu.

Luxusní moderní bydlení 

Byt, do kterého dnes nahlížíme, se nachází v nově postaveném domě ve městě Oradea v Rumunsku. Projektové a stavební práce trvaly na tomto projektu lehce přes jeden rok. Vznikl tak velice osobitý dvoupokojový byt, ve kterém všechny použité barvy fungují v naprosto dokonalé symbióze. I když je tento byt relativně malý, má přesto dostatek místa pro mladý pár. Navíc je orientován na jih, takže se celý den doslova koupe v přirozeném denním světle.

Ze vzhledu interiéru je na první pohled patrné, že takto podobně vznikal v představách muže. Mladík z našeho páru si tak přál jednoduchý, vzdušný, moderní, ale dostatečně útulný prostor, ve kterém by byl znát skandinávský vliv. Také chtěl, aby bylo v bytě k dispozici hodně úložného prostoru. Vzhledem k tomu, že tento přece jen poněkud menší byt nemá samostatnou místnost vyhrazenou jako šatnu, bylo třeba využít k úložnému prostoru chodbu a ložnici, kde vznikly šatní skříně.

Designové studio Davidsign postupovalo v projektování a zařizování tohoto bytu převážně podle představ klienta. Vznikl tak úchvatně přitažlivý, ale přitom minimalisticky zařízený byt ideální pro mladého moderního muže i jeho partnerku.

Moderní interiér s černou stěnou

Tmavší barvy a hřejivé dřevo

Bytoví designéři se zde snažili využít čistý monochromatický přístup, který v sobě naprosto plynule shromažďuje tu správnou paletu barev i linií. Hojně se tu tak vyskytuje černá, šedá a bílá barva. Tyto poněkud chladnější tóny pak příjemně zahřívají přídavné čokoládové a dřevité povrchy.

Otevřený a vzdušný prostor

Vzhledem k tomu, že kuchyně se v tomto dvoupokojovém bytě zdála být příliš malá, rozhodl se klient spolu s designéry, že ideální bude zeď mezi kuchyní a obývacím pokojem probourat. Vznikl tak úžasně vzdušný prostor a kuchyně rázem získala na útulnosti. Celkově je tento dvoupokojový byt velice vzdušný a světlý. Koupel ve světle z ulice je tak zde na denním pořádku.

Krása jednoduchosti

Půvab tohoto bytu tkví především v jeho jednoduchosti, která však dbá na hru barev i světla. Potrpí si také na moderní nábytek a doplňky. Moderně tak působí zejména kuchyňská linka v kontrastu černé a bílé barvy a také netradičně situovaný podlouhlý stůl, který na místo zaniklé stěny nenásilně odděluje kuchyňskou část od obývací. Celkový dojem z propojených místností zde zjemňují závěsy v hřejivé barvě čokolády. Luxus sem zase vnáší velmi působivé stříbřité závěsné lustry, které hned v trojici shlížejí na podlouhlý stůl. V místnosti nemůže chybět ani vysoce komfortní pohovka opět v tmavé barvě. Dramatický ráz pokoje zjemňují otevřené poličky nad kuchyňskou linkou, ve kterých příjemně hraje barva světlého dřeva – tu samou funkci pak plní světlá dřevěná podlaha.

Moderní interiér s černou stěnou

Jemné poličky nad kuchyňskou linkou se pak opakují i v obývacím pokoji, kde hřejivě rozrušují černou stěnu s televizí. S ní pak koresponduje i jednoduchý konferenční stolek vyvedený opět v černé barvě. Velkou plochu po levé straně přitom zabírá okno, takže velkorysý přísun denního světla z ulice vlastně umožňuje tolik černé barvy v místnosti, aniž by působila příliš temně. Černý celek pomáhají rozbíjet i dveře v bílé barvě. Světlost a vzdušnost vnáší do interiéru rovněž velká zrcadlová stěna. Všechny v tomto pokoji použité barvy jsou zde ještě chytře zastoupeny na koberci položeném v centrální části místnosti.

Stejná symbióza barev se opakuje i v koupelně, ve které se opět chytře hospodaří s prostorem. Nechybí zde prakticky umístěná pračka v černém provedení, přičemž přísně černobílý vzhled koupelny i tady zjemňují světlé tóny dřeva.

Černobílá kombinace se odráží i v neméně luxusně pojaté ložnici. Nad postelí se vypíná odvážná černá stěna zjemněná trojicí kontrastních obrazů, pod ní už vládne zase hřejivý dřevěný obklad. Velkým oknem i sem doléhá dostatek denního světla, které lze v případě nutnosti utlumit krásnými čokoládovými závěsy, které spadají až na zem. Jakmile nastane večer, vznikne v ložnici opravdu kouzelná atmosféra, kterou spoludotvářejí především kouzelně pojaté moderní lampičky po obou stranách postele. Jakmile se rozsvítí, vyniknou obrazy nad nimi a zesílí už tak dosti pozoruhodná atmosféra v tomto pokoji.

Jak je tedy patrné, díky svědomité práci architektů a jejich talentu pro hru s barvami, liniemi i se světlem zde vzniklo opravdu luxusní bydlení na malém prostoru, ve kterém i černá barva může působit velice příjemně.

Zdroj: davidsign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock