Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní interiér s černou stěnou

Moderní interiér s černou stěnou

Dnes nahlédneme do luxusního interiéru s černou stěnou, jehož autorem je designové studio Davidsign. S převažující černou a krémově hnědou barvou je spolu s bílými, šedými a stříbřitými akcenty ideálním bydlením pro všechny, kteří milují kombinaci těchto barev, ale také čisté linie a dotek luxusu.

Luxusní moderní bydlení 

Byt, do kterého dnes nahlížíme, se nachází v nově postaveném domě ve městě Oradea v Rumunsku. Projektové a stavební práce trvaly na tomto projektu lehce přes jeden rok. Vznikl tak velice osobitý dvoupokojový byt, ve kterém všechny použité barvy fungují v naprosto dokonalé symbióze. I když je tento byt relativně malý, má přesto dostatek místa pro mladý pár. Navíc je orientován na jih, takže se celý den doslova koupe v přirozeném denním světle.

Ze vzhledu interiéru je na první pohled patrné, že takto podobně vznikal v představách muže. Mladík z našeho páru si tak přál jednoduchý, vzdušný, moderní, ale dostatečně útulný prostor, ve kterém by byl znát skandinávský vliv. Také chtěl, aby bylo v bytě k dispozici hodně úložného prostoru. Vzhledem k tomu, že tento přece jen poněkud menší byt nemá samostatnou místnost vyhrazenou jako šatnu, bylo třeba využít k úložnému prostoru chodbu a ložnici, kde vznikly šatní skříně.

Designové studio Davidsign postupovalo v projektování a zařizování tohoto bytu převážně podle představ klienta. Vznikl tak úchvatně přitažlivý, ale přitom minimalisticky zařízený byt ideální pro mladého moderního muže i jeho partnerku.

Moderní interiér s černou stěnou

Tmavší barvy a hřejivé dřevo

Bytoví designéři se zde snažili využít čistý monochromatický přístup, který v sobě naprosto plynule shromažďuje tu správnou paletu barev i linií. Hojně se tu tak vyskytuje černá, šedá a bílá barva. Tyto poněkud chladnější tóny pak příjemně zahřívají přídavné čokoládové a dřevité povrchy.

Otevřený a vzdušný prostor

Vzhledem k tomu, že kuchyně se v tomto dvoupokojovém bytě zdála být příliš malá, rozhodl se klient spolu s designéry, že ideální bude zeď mezi kuchyní a obývacím pokojem probourat. Vznikl tak úžasně vzdušný prostor a kuchyně rázem získala na útulnosti. Celkově je tento dvoupokojový byt velice vzdušný a světlý. Koupel ve světle z ulice je tak zde na denním pořádku.

Krása jednoduchosti

Půvab tohoto bytu tkví především v jeho jednoduchosti, která však dbá na hru barev i světla. Potrpí si také na moderní nábytek a doplňky. Moderně tak působí zejména kuchyňská linka v kontrastu černé a bílé barvy a také netradičně situovaný podlouhlý stůl, který na místo zaniklé stěny nenásilně odděluje kuchyňskou část od obývací. Celkový dojem z propojených místností zde zjemňují závěsy v hřejivé barvě čokolády. Luxus sem zase vnáší velmi působivé stříbřité závěsné lustry, které hned v trojici shlížejí na podlouhlý stůl. V místnosti nemůže chybět ani vysoce komfortní pohovka opět v tmavé barvě. Dramatický ráz pokoje zjemňují otevřené poličky nad kuchyňskou linkou, ve kterých příjemně hraje barva světlého dřeva – tu samou funkci pak plní světlá dřevěná podlaha.

Moderní interiér s černou stěnou

Jemné poličky nad kuchyňskou linkou se pak opakují i v obývacím pokoji, kde hřejivě rozrušují černou stěnu s televizí. S ní pak koresponduje i jednoduchý konferenční stolek vyvedený opět v černé barvě. Velkou plochu po levé straně přitom zabírá okno, takže velkorysý přísun denního světla z ulice vlastně umožňuje tolik černé barvy v místnosti, aniž by působila příliš temně. Černý celek pomáhají rozbíjet i dveře v bílé barvě. Světlost a vzdušnost vnáší do interiéru rovněž velká zrcadlová stěna. Všechny v tomto pokoji použité barvy jsou zde ještě chytře zastoupeny na koberci položeném v centrální části místnosti.

Stejná symbióza barev se opakuje i v koupelně, ve které se opět chytře hospodaří s prostorem. Nechybí zde prakticky umístěná pračka v černém provedení, přičemž přísně černobílý vzhled koupelny i tady zjemňují světlé tóny dřeva.

Černobílá kombinace se odráží i v neméně luxusně pojaté ložnici. Nad postelí se vypíná odvážná černá stěna zjemněná trojicí kontrastních obrazů, pod ní už vládne zase hřejivý dřevěný obklad. Velkým oknem i sem doléhá dostatek denního světla, které lze v případě nutnosti utlumit krásnými čokoládovými závěsy, které spadají až na zem. Jakmile nastane večer, vznikne v ložnici opravdu kouzelná atmosféra, kterou spoludotvářejí především kouzelně pojaté moderní lampičky po obou stranách postele. Jakmile se rozsvítí, vyniknou obrazy nad nimi a zesílí už tak dosti pozoruhodná atmosféra v tomto pokoji.

Jak je tedy patrné, díky svědomité práci architektů a jejich talentu pro hru s barvami, liniemi i se světlem zde vzniklo opravdu luxusní bydlení na malém prostoru, ve kterém i černá barva může působit velice příjemně.

Zdroj: davidsign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock