Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Trendy v kuchyních – svěží barvy a obří ostrůvek

Trendy v kuchyních – svěží barvy a obří ostrůvek

Kuchyně už dávno neslouží pouze pro přípravu jídla, ale stávají se plnohodnotnou součástí interiéru, které nemusí být osobitý design cizí. Letošní trendy přinášejí lahodný koktejl svěžích dekorů, materiálů a barev.

Ať už plánujete zbrusu nové bydlení nebo rekonstruujete staré, perlou vašeho domova by měla být příjemná a trendy kuchyně. Spolu s jídelnou a obývacím pokojem představuje nejdůležitější místnost určenou k setkávání rodiny a přátel, ne nadarmo je tak celý tento prostor chytře propojen. Proto, aby se vaše návštěvy cítily v kuchyni co nejlépe, je třeba jí věnovat velkou pozornost a zbavit ji nálepky místnosti určené výhradně k přípravě jídel.

Rozsviťte kuchyni barvami

Řada z nás nedá ani postupem času na čistě bílou kuchyni dopustit. Ti odvážnější však mohou kráčet s dobou a rozzářit ji módními odstíny modré barvy či smaragdově zelenou. Kuchyně přitom nemusí být pouze v jedné barvě. V současnosti je trendem vytvořit kontrast mezi dolními a horními kuchyňskými skříňkami. Platí přitom, že dolní skříňky by měly být tmavší, zatímco dolní ponechejte ve světlých odstínech. Taková originální hra s barvami pomůže vytvořit uvolněný prostor a kuchyně tak bude hned zábavnější. Tradiční bílou kuchyni také čím dál častěji nahrazuje kuchyně v černé barvě, která vypadá velice elegantně. Prostor nejen na pracovních deskách a kuchyňských skřínkách pak často zaujímá i šedá a antracitová barva.

Vsaďte na dřevo, beton, kov a kámen

Velkou roli nejen v kuchyních hraje také letos dřevo odkazující na soužití člověka s přírodou. Z dřevěných dekorů se těší největší oblibě dub. Kuchyňské linky často zdobí i materiály imitující plech nebo beton. Do popředí zájmu se rovněž dostávají materiály kuchyňských dřezů. Vedle nerezu zaujmou zejména keramické dřezy či další kovové varianty ve zlatých barvách. Nejen ve venkovských interiérech působí půvabným dojmem keramické dřezy s viditelnou přední stranou. Klasické kohoutky v kuchyních pak nahrazují originální pákové baterie. Z trendy materiálů určených do kuchyně se o slovo hlásí také beton, který je při správné úpravě povrchu vhodný pro kontakt s potravinami. Navíc je velice odolný, jen těžko se ničí. Hodí se zejména do kuchyní zařízených v industriálním stylu. V těch venkovských zase dobře vypadá mramor a jeho imitace. Tento luxusní materiál s krásnou kresbou nejlépe vynikne na neutrálním pozadí.

Trendy v kuchyních – svěží barvy a obří ostrůvek
Foto: cdn.mos.cms.futurecdn.net

Módní kuchyňské obklady

Klasické keramické obklady postupem času nahrazují obklady laminátové nebo kamenné, které nacházejí uplatnění nejen na pracovní desce. Nově tak mohou pokrývat celou stěnu, čímž dochází k vizuálnímu sjednocení celého kuchyňského prostoru. Z toho důvodu je třeba v případě obkladů zvolit neutrální nadčasové barvy, ke kterým patří například bílá, šedá či černá. Pro oživení kuchyně můžete zvolit také dekorativní obklady s digitálním potiskem, které prostoru dodají velice osobitý ráz. Navíc bývají odolné vůči vlhkosti a mastnotě.

Obří kuchyňský ostrůvek

S vidinou vytvoření co největšího světlého společenského prostoru dochází čím dál tím častěji k propojování kuchyně a obývacího pokoje. Stěny mezi těmito místnostmi se probourají, čímž vznikne dostatek místa pro kuchyňský ostrůvek, který účinně rozšíří pracovní plochu. Velký kuchyňský ostrůvek uprostřed místnosti často supluje funkci jídelního stolu a není se čemu divit, že se stává největším trendem letošního roku.

Inovativní přístupy v kuchyních však tímto výčtem zdaleka nekončí. Pokud chcete jít opravdu s dobou, zaměřte se především na to, aby vaše kuchyně působila vizuálně čistým dojmem. Oprostěte ji od přebytečných dekorací a vsaďte na jasné linie a jednoduchost.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock