Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stará loděnice se proměnila v celoživotní sen

Stará loděnice se proměnila v celoživotní sen

Zajímavý černý dům jednoduchého tvaru se nachází na pobřeží Norského moře. Majitelé zbožňují přírodu a dlouho snili o tom, že budou jednou žít u moře. Jejich sen se splnil a stali se hrdými majiteli loděnice, kterou rádi pronajímají.

Uvnitř je vše postaveno na kombinaci černých a dřevěných odstínů, design je cíleně co nejjednodušší - geometrie, kov, dřevo a sklo. Kromě obývacího pokoje je zde bar, sauna, velká veranda pro vítání hostů a molo s kotvištěm pro loď. Stará loděnice měla to nejlepší za sebou. Střecha byla rozbita zimními bouřkami a dřevo bylo částečně shnilé, ale umístění loděnice perfektně zapadalo do plánů, které pár měl. Věděli, že chtějí místo, kde si společně vychutnají dobré jídlo a budou se kochat jedinečnou atmosférou.

Spaní na stropě s výhledem na moře

Architekti z Fur Architects a Agraff Architecture dostali za úkol přestavět chátrající budovu na moderní mořský dům se zaměřením na stolování a dobré ingredience. Borovice na stěnách a ve spacím podkroví jsou teplé, zemité kontrasty k ocelovým schodům a matné černé kuchyni. Architekti, kteří dříve provozovali designérské studio Tyin, zachovali velikost a umístění starého lodního domu, ale postavili nový, s jinou strukturou a s geometrickou fasádou tvořenou černým smrkem a reflexními okny, která odrážejí měnící se světelné podmínky podél pobřeží. Tmavé odstíny borovice vytvářejí, navzdory výšce stropu sedmi metrů. příjemnou a intimní atmosféru. Dobré osvětlení a nadčasový nábytek podporují relaxační a příjemnou atmosféru, která převládá, zatímco sauna a vířivka poskytují úplnou relaxaci. Čtyři spací stropy jsou umístěny nad sebou a využívají výšku stropu k pohodlnému spánku, ale bez omezení z otevřené atmosféry interiéru.

Stará loděnice se proměnila v celoživotní sen
Foto: Anniken Zahl Furunes

Esteticky i udržitelně

Majitel se svými zkušenostmi z módního průmyslu v kombinaci se zkušenostmi z vedení restaurace, je mimo jiné zakladatelem sushi řetězce Sabrura, chtěl vytvořit místo pro vkusné zážitky napříč všemi smysly. Proto je kuchyně centrálně umístěna v otevřeném obývacím prostoru a klade důraz na zážitek z vaření. Z jídelny si může až 12 lidí vychutnat výhled i jídla z darů blízkého moře. Zážitkem je i samotný pobyt uvnitř designového interiéru. Dřevo, beton, ocel a černý Valchromat tvoří jednoduchou paletu materiálů, která byla vybrána z hlediska estetiky a udržitelnosti. Obrovská výška stropu a velká okna jsou lemována tmavými odstíny interiéru. Děrované ocelové schodiště vypadá robustně, ale opticky spojuje různé zóny a místnosti, vedoucí do obývacího pokoje, kuchyně a jídelny. Také spojuje čtyři ložnice, které jsou zavěšené do stropu na různých úrovních, aby měl každý host své soukromí.

Foto: Anniken Zahl Furunes
Zdroj: www.bo-bedre.no

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock