Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stará loděnice se proměnila v celoživotní sen

Stará loděnice se proměnila v celoživotní sen

Zajímavý černý dům jednoduchého tvaru se nachází na pobřeží Norského moře. Majitelé zbožňují přírodu a dlouho snili o tom, že budou jednou žít u moře. Jejich sen se splnil a stali se hrdými majiteli loděnice, kterou rádi pronajímají.

Uvnitř je vše postaveno na kombinaci černých a dřevěných odstínů, design je cíleně co nejjednodušší - geometrie, kov, dřevo a sklo. Kromě obývacího pokoje je zde bar, sauna, velká veranda pro vítání hostů a molo s kotvištěm pro loď. Stará loděnice měla to nejlepší za sebou. Střecha byla rozbita zimními bouřkami a dřevo bylo částečně shnilé, ale umístění loděnice perfektně zapadalo do plánů, které pár měl. Věděli, že chtějí místo, kde si společně vychutnají dobré jídlo a budou se kochat jedinečnou atmosférou.

Spaní na stropě s výhledem na moře

Architekti z Fur Architects a Agraff Architecture dostali za úkol přestavět chátrající budovu na moderní mořský dům se zaměřením na stolování a dobré ingredience. Borovice na stěnách a ve spacím podkroví jsou teplé, zemité kontrasty k ocelovým schodům a matné černé kuchyni. Architekti, kteří dříve provozovali designérské studio Tyin, zachovali velikost a umístění starého lodního domu, ale postavili nový, s jinou strukturou a s geometrickou fasádou tvořenou černým smrkem a reflexními okny, která odrážejí měnící se světelné podmínky podél pobřeží. Tmavé odstíny borovice vytvářejí, navzdory výšce stropu sedmi metrů. příjemnou a intimní atmosféru. Dobré osvětlení a nadčasový nábytek podporují relaxační a příjemnou atmosféru, která převládá, zatímco sauna a vířivka poskytují úplnou relaxaci. Čtyři spací stropy jsou umístěny nad sebou a využívají výšku stropu k pohodlnému spánku, ale bez omezení z otevřené atmosféry interiéru.

Stará loděnice se proměnila v celoživotní sen
Foto: Anniken Zahl Furunes

Esteticky i udržitelně

Majitel se svými zkušenostmi z módního průmyslu v kombinaci se zkušenostmi z vedení restaurace, je mimo jiné zakladatelem sushi řetězce Sabrura, chtěl vytvořit místo pro vkusné zážitky napříč všemi smysly. Proto je kuchyně centrálně umístěna v otevřeném obývacím prostoru a klade důraz na zážitek z vaření. Z jídelny si může až 12 lidí vychutnat výhled i jídla z darů blízkého moře. Zážitkem je i samotný pobyt uvnitř designového interiéru. Dřevo, beton, ocel a černý Valchromat tvoří jednoduchou paletu materiálů, která byla vybrána z hlediska estetiky a udržitelnosti. Obrovská výška stropu a velká okna jsou lemována tmavými odstíny interiéru. Děrované ocelové schodiště vypadá robustně, ale opticky spojuje různé zóny a místnosti, vedoucí do obývacího pokoje, kuchyně a jídelny. Také spojuje čtyři ložnice, které jsou zavěšené do stropu na různých úrovních, aby měl každý host své soukromí.

Foto: Anniken Zahl Furunes
Zdroj: www.bo-bedre.no

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock